Хрватска и Албанија од денеска членки на НАТО

Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Едвај го дочекав овој момент,веќе можеме слободно да се откажеме од членство во НАТО како држава.Со членството на Албанија во НАТО опасноста од нејзино проширување престанува по автоматизам.Очекувам деновиве нашите власти да објават дека аспирациите на Македонија за членство во алијансата се одлагаат на неодредено време,се додека НАТО не ги преиспита сопствените критериуми за прием во нивниот сојуз,каде сеуште постојат земји кој им диктираат на соседите да си го сменат своето име,нешто што представува грубо кршење на основните човекови права.:toe:
fali uste Srbija da se zacleni vo NATO i togas sme potpolno zastiteni :smir:
 
Член од
7 февруари 2009
Мислења
237
Поени од реакции
23
Zosto Grcija e ozbilna drzava sto sama odlucuva za svoite nacionalni interesi i sama ja bira nadvoreshnata politika, a ne americki i nato protektorat kako makedonija.
ај не збори. па ако ги слушавме надворешните фактори одамна ќе бевме во нато и еу,ама како тунгузија.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
ај не збори. па ако ги слушавме надворешните фактори одамна ќе бевме во нато и еу,ама како тунгузија.
Tie nadvoreshni faktori napravija da bideme ko tunguzija. Da go sredevme albanskiot problem na vreme denes ke bevme kako slovenija, hrvatska i drugi uzpeshni zemji sto se etnicki cisti.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
fali uste Srbija da se zacleni vo NATO i togas sme potpolno zastiteni :smir:
Јаап Де Хопшефер ќе изјави:

-НАТО нема да постигне апсолутно ништо во Европа доколку не успее да ја зачлени Србија во своите редови.Членки на НАТО можат да станат сите земји во Европа,ама тоа е безначајно доколку Србија не им се придружи.:toe:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Едвај го дочекав овој момент,веќе можеме слободно да се откажеме од членство во НАТО како држава.Со членството на Албанија во НАТО опасноста од нејзино проширување престанува по автоматизам.Очекувам деновиве нашите власти да објават дека аспирациите на Македонија за членство во алијансата се одлагаат на неодредено време,се додека НАТО не ги преиспита сопствените критериуми за прием во нивниот сојуз,каде сеуште постојат земји кој им диктираат на соседите да си го сменат своето име,нешто што представува грубо кршење на основните човекови права.:toe:
Oва би било најпаметно...После ќе не молат за во алијансата.Сега можеме и војниците да се ги повлечеме и да продолжиме со внатрешните реформи и борба со Грција на суд.:pishtoldz
Ама дали има маж ова да го направи...?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Tie nadvoreshni faktori napravija da bideme ko tunguzija. Da go sredevme albanskiot problem na vreme denes ke bevme kako slovenija, hrvatska i drugi uzpeshni zemji sto se etnicki cisti.
Toa ne znaci deka treba da siris defetizam i mizerija po forumive.

Јаап Де Хопшефер ќе изјави:

-НАТО нема да постигне апсолутно ништо во Европа доколку не успее да ја зачлени Србија во своите редови.Членки на НАТО можат да станат сите земји во Европа,ама тоа е безначајно доколку Србија не им се придружи.:toe:

Znaes kolku ne me zabole travestitotSefer sto kazal?
Ama ic!
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Јаап Де Хопшефер ќе изјави:

-НАТО нема да постигне апсолутно ништо во Европа доколку не успее да ја зачлени Србија во своите редови.Членки на НАТО можат да станат сите земји во Европа,ама тоа е безначајно доколку Србија не им се придружи.:toe:
Koj normalen vo srbija bi vlegov vo nato koga gi bombardirashe? Tie ke bidat neutralni i ke sorabotuvat so zapad i istok.

Toa ne znaci deka treba da siris defetizam i mizerija po forumive.




Znaes kolku ne me zabole travestitotSefer sto kazal?
Ama ic!
Shiram vistina. Ako ne ti se slusha ne citaj i odi po topici kaj trnot, bratot i drugive dpmneo-ovci i sonuvate kako amerika ke vi pomozi da go vratite solun.:pos2:
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Shiram vistina. Ako ne ti se slusha ne citaj i odi po topici kaj trnot, bratot i drugive dpmneo-ovci i sonuvate kako amerika ke vi pomozi da go vratite solun.:pos2:

Што си се окезил ко пуканка бе?

А што мислиш со кукање , плукање и леење солзи ке го вратиш Солун?

Да не планираш да ги удавиш Грците со твоите солзи?

Знаеме каква е состојбата, не треба да не просветлуваш со твоите отровни коментари. Од кога те видов првпат се истото па истото го пишуваш.
Напорен си.
Дај олади малце.

Ниту јас, ниту Трнот не сме за влез во ЕУ или НАТО.
Ама ти пак ги масираш сите , без разлика дали се за или против НАТО.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Што си се окезил ко пуканка бе?

А што мислиш со кукање , плукање и леење солзи ке го вратиш Солун?

Да не планираш да ги удавиш Грците со твоите солзи?

Знаеме каква е состојбата, не треба да не просветлуваш со твоите отровни коментари. Од кога те видов првпат се истото па истото го пишуваш.
Напорен си.
Дај олади малце.

Ниту јас, ниту Трнот не сме за влез во ЕУ или НАТО.
Ама ти пак ги масираш сите , без разлика дали се за или против НАТО.
Kazi mi, saraj, kondovo, cair, tetovo, gostivar, debar ke bidat li vo taa vasha obedineta makedonija?:pos2:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Доколку Македонија не стане членка на НАТО и ЕУ ќе го задржиме правото да си ги вратиме сите окупирани територии,од Грците и од Бугарите,затоа всушност ќе излезе најдобро доколку не не пикнат со сила во овие Евроатлански институции.:je:
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Доколку Македонија не стане членка на НАТО и ЕУ ќе го задржиме правото да си ги вратиме сите окупирани територии,од Грците и од Бугарите,затоа всушност ќе излезе најдобро доколку не не пикнат со сила во овие Евроатлански институции.:je:
Nie nemozime ustavot da go branime a ke vrakame teritorii. Ne se ozbilni vakvi muabeti.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Nie nemozime ustavot da go branime a ke vrakame teritorii. Ne se ozbilni vakvi muabeti.
Ако размислиш сеопфатно,ваквиот устав не е баш и за да го браниме,посебно со с-рамковен договор имплементиран во него.А териториите кога тогаш ќе си ги вратиме,или сами ќе ни се вратат.:toe:
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Kazi mi, saraj, kondovo, cair, tetovo, gostivar, debar ke bidat li vo taa vasha obedineta makedonija?:pos2:

Наша Обединета Македонија???
А не и твоја????!!!!

Што ке правиш ти, ке стоиш на страна и ке посматраш????

Ти не си Македонец.

Ако толку ја сакаш Македонија ке пишуваше барем на кирилица.

Вака кукаш за Русија, до вчера таквите како тебе кукаа за Југославија, денес за Европа, НАТО, па и Русија.

Но тоа е робски менталитет. Морало да се има господар - секогаш.
Вчера Југословените, денес Европејците.

Роб си бил роб ке останеш.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Наша Обединета Македонија???
А не и твоја????!!!!

Што ке правиш ти, ке стоиш на страна и ке посматраш????

Ти не си Македонец.

Ако толку ја сакаш Македонија ке пишуваше барем на кирилица.

Вака кукаш за Русија, до вчера таквите како тебе кукаа за Југославија, денес за Европа, НАТО, па и Русија.

Но тоа е робски менталитет. Морало да се има господар - секогаш.
Вчера Југословените, денес Европејците.

Роб си бил роб ке останеш.
Slezi mi od madina dete malo zosto dosaden si.

Bolje u grob nego rob.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom