Претседателски избори втор круг: Ѓорѓе Иванов е новиот претседател на Македонија!

Кој ќе биде новиот претседател на Македонија?

  • Ѓорѓе Иванов - ВМРО ДПМНЕ

    Гласови: 207 48,3%
  • Љубомир Фрчковски - СДСМ

    Гласови: 143 33,3%
  • Нема да гласам / сеуште не определен

    Гласови: 40 9,3%
  • Ќе го поништам ливчето, не сакам да гласам за ниту еден од кандидатите.

    Гласови: 39 9,1%

  • Вкупно гласачи
    429
Статус
Затворена за нови мислења.

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Од една страна имаш исквареност и полно досие предавства.
Од друга стрна имаш невиност, бела страница.
Незнам ниту јас што ќе има во таа страница, но заслужува шанса.
Во чуда не верувам, верувам во нови идеи, нови луѓе.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
Можеби на тебе не ти помогнал дуелот да се определиш , но мене ми помогна уште повеѓе да го зацврстам мојот став,...
КЛУЧ за МТВ.....
МТВ ти е огледало на Македонското општество- секоја партија си го тераше по свој терк - и ете до кое дерџе стигна и МТВ и Македонија.
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.368
Поени од реакции
312
денешниот ден треба да се запише во историјата на република македонија. зошто? затоа што по средбата ахмети-заев, пред новинарите, ахмети зборуваше на македонски, кажа едно 10 збора на македонски...неверојатно човече:vozbud:
Plus i Gole izleze ma TV duel..Mn vazen den za Makedonija ....
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
Од една страна имаш исквареност и полно досие предавства.
Од друга стрна имаш невиност, бела страница.
Незнам ниту јас што ќе има во таа страница, но заслужува шанса.
Во чуда не верувам, верувам во нови идеи, нови луѓе.
Иванов бела страница?
Па тој до пред некоја година ги правеше анкетите со Кабранов за СДСМ!!!
Тебе ти е можеби нов, но он и брат му беа членови на СДСМ.
Поради тоа што не доби некој работи од СДСМ кој ги очекуваше си замина.
Опортунист, не бела страница!
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Инаку ова е најдобро од Македонија бе ? Живи срамотилаци се и двајцата!!
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Дали така ми се чини или грешам. Како едно време Бучковски како ги активира јавувачите за кревање рејтинг во МО. Да! Да! Бучковски, А1, Чуму.
И овде имаме ист случај. Фрчковски, Кајгана, еден куп нови форумџии за кревање рејтинг.:helou:
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
МТВ ти е огледало на Македонското општество- секоја партија си го тераше по свој терк - и ете до кое дерџе стигна и МТВ и Македонија.
Многу добра компарација:pipi:
МТВ е само медиум кој се држи на раб од пропаѓање. Нема пари нема квалитетни новинари тоа е тоа.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
Дали така ми се чини или грешам. Како едно време Бучковски како ги активира јавувачите за кревање рејтинг во МО. Да! Да! Бучковски, А1, Чуму.
И овде имаме ист случај. Фрчковски, Кајгана, еден куп нови форумџии за кревање рејтинг.:helou:
I podrzuvacite na ovoj od vmro, kako se vikase ne znam ne se za potcenuvanje, gledam i vodi ako e trup neviden:toe:
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
На Фрчко му се идело на ризик со имево...се гледа дека по душа сака ризици.
На Ѓорѓе му се иде како што партијата иде...
Зашто не го прифати некој Ќерим :(
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Абе ај, за дуелов и содржајноста да не коментирам, не се разбирам многу во политика... или не сакам да се експонирам...

Ама (проштавајте шо одам офтопик) можеа бе малу поарно да го средат она студионо, и некој поасални водители да најдат! Па на крај краева, дуел на кандидати за претседател се прави - па дај имај некаков поквалитетен дизајн на тоа студиото, малку поинаков принцип на водење... Ако некој не знаеше да каже два збора, тоа дефинитивно беа водителите - кои за две и пол прашања, мораа да држат папки во рака,на кои најверојатно имаа листови на кои пишуваше: „Се извинувам, вашето време истече“... Водителот е тој кој треба да поттикне квалитетна дискусија, и да знае кога и каде треба да пресече со коментари, за да не настанат такви ниски препуцавања, какви на неколку наврати настанаа овде.

Он топик: Не смееја, ни двајцата да се спуштаат на такво ниво и да коментираат работи (притоа употребувајќи така ниски навреди) од нивниот претходен живот, а кои се ирелевантни за позицијата за која се борат. Го викале буреконосач...е арно, и на Бил Гејтс му мавале заушки ко мал, ама квалитетен си е чоекот. Ми е зборов, позицијата претседател на држава, покрај власта и комфорноста која ги нуди, бара и одреден код на културно и цивилизирано однесување - пример на кој треба да се огледаат сите други политичари. Мислам дека тоа недостасуваше вечерва.

Леле аман, само не ме карајте дека ги нападнав, поблаго од ова не можев :))))
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Абе ве читам и не можам да ве сфатам.Како машинерија сте вие од десно! Се едно исто, пак тоа.@ Slavjanski- па што оти имаше атентат, да не случајно Фрчко е одговорен за тоа, дај молим те.
Хорхето, е тотален глуперда,два збора не може да склопи,јазикот му се преплетува(дај бидете реални малку). Таков ли човек треба да ја води државата!? Само народот, та народот... народот помни,знае....Преку глава од тие тактики веќе, не можам да го слушам ни него ни Грујо, а богами исто нешто е.
Му напишале на жалниот две-три реплики и од незнаење ги кажуваше несоодветно( како од пушка испука за Дора Бакојани, и асистентот буреконосач,цела вечер се стегаше за тоа).
Кога-тогаш!!!!!! Абе дај не ме заебавај бе, 2009 сме, за нато и еу говориме од 2002,а тапкаме во место.Мислевме 2013 во Еу ке сме ама шипки, излезе Мејер кажа 2017...Џабе водат таква политика за името кога нема резултати.Никој не сака името да го даде ама треба да се соочиме со реалноста.Барем за името е јасен Фрчко, со ГАРАНЦИЈА за идентитет, јазик ...
СВЕДМИЛК- Како може влада да дава фабрика за 1 евро без покритие на израелецот за долгот којшто треба да го исплати.Побанално од ова здравје.... за обичен кредит од банка се бара тоа покритие....
Епа сега народе гласајте за Хорхе и закачете си го на елка,зашто само како украс може да ви служи.
поздрав до сите,и не се возбудувајте како што би рекол владиниот кандидат!!:vozbud:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
686
Поени од реакции
662
Иванов бела страница?
Па тој до пред некоја година ги правеше анкетите со Кабранов за СДСМ!!!
Тебе ти е можеби нов, но он и брат му беа членови на СДСМ.
Поради тоа што не доби некој работи од СДСМ кој ги очекуваше си замина.
Опортунист, не бела страница!
Шо е сега, почна со своја глава да рзмислуваш и одиш против ставовите на Фрчко, или не го гледаше дуелот, па фрчко го нарече така.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Абе ве читам и не можам да ве сфатам.Како машинерија сте вие од десно! Се едно исто, пак тоа.@ Slavjanski- па што оти имаше атентат, да не случајно Фрчко е одговорен за тоа, дај молим те.
Хорхето, е тотален глуперда,два збора не може да склопи,јазикот му се преплетува(дај бидете реални малку). Таков ли човек треба да ја води државата!? Само народот, та народот... народот помни,знае....Преку глава од тие тактики веќе, не можам да го слушам ни него ни Грујо, а богами исто нешто е.
ДА БЕ А ТРЕБА ДА СЕ ГЛАСА ЗА ЧОВЕК ШТО ЌЕ ГО СМЕНИ ИМЕТО ПАТРИОТИ ЕДНИ ? !
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Дуелов многу ќе беше подобар на А1 и да им ја ставеа водителка билјана или героски :))) Добро е што имаше дуел но водителиве слабо..само прашање поставуваат и ќутат да беа појаки новинарии ќе им ги влепуваа во фаца ќе ги бунеа за сите пари :pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom