Претседателски избори втор круг: Ѓорѓе Иванов е новиот претседател на Македонија!

Кој ќе биде новиот претседател на Македонија?

  • Ѓорѓе Иванов - ВМРО ДПМНЕ

    Гласови: 207 48,3%
  • Љубомир Фрчковски - СДСМ

    Гласови: 143 33,3%
  • Нема да гласам / сеуште не определен

    Гласови: 40 9,3%
  • Ќе го поништам ливчето, не сакам да гласам за ниту еден од кандидатите.

    Гласови: 39 9,1%

  • Вкупно гласачи
    429
Статус
Затворена за нови мислења.

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Секако дека Фрчко е како личност покомплетна од коњот Иванов, но фактот дека е грчка марионета незнам како на некои во психата им дозволува да гласаат за него, самиот факт дека ќе го продаде нашето име за ебеното НАТО не ми дозволува да го симпатизирам...
Иванов ќе биде марионета на Грујо.
Едниот е Грчка марионета а другиот визитинг професор во Атина,што значи исти “бичим“ само во различно издание.Трета солуција е да не се постигне цензус па по 3 месеци да се изнајде вистинско решение за Председател на Македонија.Мислење кое завзема се поголем замав и кај многумина политички определени граѓани во земјава,итоа кај обете политички опции СДСМ и ДПМНЕ,зошто Албанците и онака немаат баш некој интерес кој би им бил председател,всушност ним им одговара оној кој побргу би се сложил да прифати некое друго име на државава.:toe:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
So koj pamet be ziti se..............nikako ne mozam da svatam kako mozes da stavis slika od toj koraviot na avtar, i pola od tie sto go branat FRLE na forumov ne se Makedonci.Srbi Vlasi i druga boranija.:tapp::tapp:
Па искрено и ја не знам како вие сите можете да гласате за некој будала како Иванов, ама ОК и овца да беше кандидат на Вмро ќе победеја. Оно и не се далеку од таков кандидат..
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Едниот е Грчка марионета а другиот визитинг професор во Атина,што значи исти “бичим“ само во различно издание.Трета солуција е да не се постигне цензус па по 3 месеци да се изнајде вистинско решение за Председател на Македонија.Мислење кое завзема се поголем замав и кај многумина политички определени граѓани во земјава,итоа кај обете политички опции СДСМ и ДПМНЕ,зошто Албанците и онака немаат баш некој интерес кој би им бил председател,всушност ним им одговара оној кој побргу би се сложил да прифати некое друго име на државава.:toe:

За било каква промена на име мора да има референдум не смееме да си го дозволиме луксузот без никој да не праша да не преименува како што го насправија тоа со кратенката FYROM.
Ќе се избери претседател во вториот круг, ова што го пишуваш ти е шпекулација.
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
So koj pamet be ziti se..............nikako ne mozam da svatam kako mozes da stavis slika od toj koraviot na avtar, i pola od tie sto go branat FRLE na forumov ne se Makedonci.Srbi Vlasi i druga boranija.:tapp::tapp:
Многу точно, иако го занемаруваш и овчото размислување на дел од Македонците. По ѓаволите има толку глуп народ што се одлучи да гласа за некој кој наводно треба да го представува македонскиот Обама само зашто наслушнале такво нешто, а не се потрудил ни да му ја прочита програмата.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
[/b]
За било каква промена на име мора да има референдум не смееме да си го дозволиме луксузот без никој да не праша да не преименува како што го насправија тоа со кратенката FYROM.
Ќе се избери претседател во вториот круг, ова што го пишуваш ти е шпекулација.
Прашал или непрашал исто ти се фаќа,кога во оваа земја можеше да се направи ваква територијална поделба со седење дома наместо излегување на референдум.А тоа дали е шпекулација можната слаба излезност на вториот круг,би требало да се испулиш во резултатите на првиот изборен круг кога и обајцата кандидати не одскокнуваа многу од третиот или четвртиот кандидат иако зад нив стоеа моќни партијски машинерии и се потрошија 50тина милиони евра само за пропаганда,што одредени свесни и политички созреани лица ќе знаат навистина да го казнат,како што знаеа да казнат и во првиот изборен круг кога гласаа за други личности,иако партијата им налагаше тоа да го сторат за двајцата нивни погрешно одбрани “пулени“.:toe:
 
Член од
27 февруари 2009
Мислења
22
Поени од реакции
1
Па искрено и ја не знам како вие сите можете да гласате за некој будала како Иванов, ама ОК и овца да беше кандидат на Вмро ќе победеја. Оно и не се далеку од таков кандидат..
Ivanov budala.......Hmmmmmmmmm mislam profesor bese ili gresam.
Zal mi e ama ke ve pregazat VMRO kako sleper zaba sto bi rekov onoj vasiot B.C.:kesa::kesa::kesa:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Па искрено и ја не знам како вие сите можете да гласате за некој будала како Иванов, ама ОК и овца да беше кандидат на Вмро ќе победеја. Оно и не се далеку од таков кандидат..
кој си ти да мислиш бре ..
15год у газот ... шо знаеш ти од животот ...
апел до модераторите да не пуштаат деца да реплицираат или муабетат у политика ...
:wink:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Абе како Љубе отпаднал, еве го во втор круг. :pos: :pos:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
кој си ти да мислиш бре ..
15год у газот ... шо знаеш ти од животот ...
апел до модераторите да не пуштаат деца да реплицираат или муабетат у политика ...
:wink:
Па и дете од 5 години ќе разбере каков е Иванов...
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Мнозинство грагани на Македонија рекоа ДА за Иванов ако се сите петгодиши деца.Како да се смени свеста на еден сдсмовец дека проблемот е кај него чим губи 4 пати на избори дека не се сите луди дека треба нешто треба кај себе да смени а тоа е РЕФОРМА
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Овој мандат ќе биде убиствено тежок (со акцент на убиствено), независно кој ќе добие. Името ќе мора да се смени, поскоро или поспоро, ама ќе биде во овој мандат. А тоа ќе значи политичко, ако не и физичко (само)убиство на потписникот. И така имаме неславна традиција со претседателиве, само Бранко куртули.
Мал хинт - Зошто Бонева беше „наградена“ да се кандидира во Струмица?
Глеам јас, на цела сиромаштија пак ќе потрошиме еден LearJet......... :)
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Па искрено и ја не знам како вие сите можете да гласате за некој будала како Иванов, ама ОК и овца да беше кандидат на Вмро ќе победеја. Оно и не се далеку од таков кандидат..
Ти како овчар си се запрашал ли некогаш дали тие овци за кои што зборуваш не се можеби твои роднини, братучеди, пријатели или... Си се помачил ли некогаш да направиш баланс на сопствените страсти во моменти кога губиш и кога мораш да се помириш со дадена ситуација. Можеш ли да бидеш голем човек барем ти и да признаеш пораз кога оние твоите кандидати неможат. Или пак ќе се помириш со мислењето кое владее меѓу народот дека за да си овчар треба да бидеш прост и неписмен. Ако годините ти се точни ќе ти кажам само: учи момче оти и овците колку и да се глупи ќе мораш да ги броиш, а овие денови ги има и ќе ги има.
 
Z

ziko bt

Гостин
da se nadevame deka frcko ke tepa ne deka sum za sds tuku ivanov ne go bidva ne e za presednik coeko
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Ти како овчар си се запрашал ли некогаш дали тие овци за кои што зборуваш не се можеби твои роднини, братучеди, пријатели или... Си се помачил ли некогаш да направиш баланс на сопствените страсти во моменти кога губиш и кога мораш да се помириш со дадена ситуација. Можеш ли да бидеш голем човек барем ти и да признаеш пораз кога оние твоите кандидати неможат. Или пак ќе се помириш со мислењето кое владее меѓу народот дека за да си овчар треба да бидеш прост и неписмен. Ако годините ти се точни ќе ти кажам само: учи момче оти и овците колку и да се глупи ќе мораш да ги броиш, а овие денови ги има и ќе ги има.
на кого му зборуеш па ти дете од 15г е ...
ја најсериозно апелирам до админите да не оставаат деца под 18г да коментираат на политика ....најсериозно ...
па и уште навреди ќе дели ... бог да чува ...

едит: еве го уште еден 17г ... ц ц ц они знаеле шо е политика кој е политичар и совети делат ... ма ајде ти се молам
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
на кого му зборуеш па ти дете од 15г е ...
ја најсериозно апелирам до админите да не оставаат деца под 18г да коментираат на политика ....најсериозно ...
па и уште навреди ќе дели ... бог да чува ...

едит: еве го уште еден 17г ... ц ц ц они знаеле шо е политика кој е политичар и совети делат ... ма ајде ти се молам
Токму затоа, децата се иднината и треба да се учат на успеси и падови. Сега се оформуваат како личности и треба да почитуваат и признаваат за да бидат почитувани кога ќе победуваат. А можеби и некој друг ќе прочита па ќе сфати дека не е се во брзоплетото мислење, можеби некогаш молчењето е злато.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom