Претседателски избори втор круг: Ѓорѓе Иванов е новиот претседател на Македонија!

Кој ќе биде новиот претседател на Македонија?

  • Ѓорѓе Иванов - ВМРО ДПМНЕ

    Гласови: 207 48,3%
  • Љубомир Фрчковски - СДСМ

    Гласови: 143 33,3%
  • Нема да гласам / сеуште не определен

    Гласови: 40 9,3%
  • Ќе го поништам ливчето, не сакам да гласам за ниту еден од кандидатите.

    Гласови: 39 9,1%

  • Вкупно гласачи
    429
Статус
Затворена за нови мислења.

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Немој после обратно да биде.
И јас се плашам да не биде обратно..мислам директно во Шутка да не (б)иде..по пријава на шамараната госпоѓа...
Процесот е во тек....
:pipi:
 
R

Rikiboy

Гостин
Селмани+Љубе--Ѓорѓи Иванов
остала компанија на фрчко...
а и да не е така Иванов има дупло повеќе гласови од фрчко:helou:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Зарем со цел памет најхардкор СДСМ-овците се уште веруваат во Фрчко?Колку треба да бидеш очаен за да веруваш дека може тој да победи?Јасно е како ден дека нема шанси тој против Иванов, колку и да се надеваат од опозицијата.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Еве пример ќе коалицира со Бошковски за џабе им е кога народот ги дава гласовите а не Бошковски или Селмани.
Од брат Љубе приврзаниците се само тешки националисти(вмровци), кои независно дали Љубе јавно ќе му даде подршка на Фрчко, тие ќе гласаат за Иванов.ДУИ сигурно ќе го подржи ВМРО за да добие подршка од нив за локално ниво(Струга и Тетово)...
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
а ги заборавивте гласовите на дуи или мене така ми се чини фрци го очекува дебакл
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
111
Поени од реакции
5
Тачи, Ружин и Фрчко заедно ке си се гушкаат наспроти останатите 4 ца.Убедлива победа ке биде на Иванов однос 2.5-1
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Е да,многу знаат зашто гласаат за Ѓорѓе,ти викам сега ако ја покажат својата итрина СДСМ може да победат,да коалицираат со другите членови,паметни се,ќе им текне нешто.
Трет изборен циклус по ред го губат..и одтаму се гледа колку (ли) се паметни???
:pipi:
 
А

Адриано

Гостин
нано ружин комедија на балканските простори:pos2:

а во вториот круг уште сега се знае кој ке победи.
Ѓорге Иванов
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Следиш политика од самите почетоци или само сега кога Гвујо дојде на власт,да следеше од одамна немаше да мислиш така за Фрчко.
Па првото нешто во политиката ми беше, зошто не не повлекуваат од боиштата на бивша Ју.
Па кога видов кои се комуњарите и дека служат на Милошевич почнав да одам контра нив.
За Фрчко знам од митингот на плоштад кога ги ангажираше снајперистите по зградите а Киро Глигоров ја стави воената полиција во Дом на АРМ со боева муниција.
Другар имав таму, командирот на единица им рекол, ни случајно да не пукате на народ, ќе бегате.
Тоа беше митингот на ВМРО-ДПМНЕ кога беа лажирани изборите.
Па ми текнува на Фрчковски кога му извршија атентат на претседателот а тој беше министер за внатрешни, одговорност, хммм, да го уназадија во министер за надворешни.
Па ми текнува на книгата на истиот тој Глигоров во која тој пишува за Фрчковски како му понудил 1 милион долари да промени име на држава за сите времиња.
Па недоличното однесување на улица.
Па поганиот јазик во весник со вулгарна содржина недостојна за професор.
Уште ?
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Е да,многу знаат зашто гласаат за Ѓорѓе,ти викам сега ако ја покажат својата итрина СДСМ може да победат,да коалицираат со другите членови,паметни се,ќе им текне нешто.
Може, само теоретски, практично тешко изводливо, останува да видиме :))

П.с. Добар ник, поздраво од Акрозом :D
 
M

Mario Gómez

Гостин
Тачи, Ружин и Фрчко заедно ке си се гушкаат наспроти останатите 4 ца.Убедлива победа ке биде на Иванов однос 2.5-1
Море може и 4:1, ако излезат на гласање сите приврзаници на ДУИ...
Дебакл го очекува Фрчко...
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Па првото нешто во политиката ми беше, зошто не не повлекуваат од боиштата на бивша Ју.
Па кога видов кои се комуњарите и дека служат на Милошевич почнав да одам контра нив.
За Фрчко знам од митингот на плоштад кога ги ангажираше снајперистите по зградите а Киро Глигоров ја стави воената полиција во Дом на АРМ со боева муниција.
Другар имав таму, командирот на единица им рекол, ни случајно да не пукате на народ, ќе бегате.
Тоа беше митингот на ВМРО-ДПМНЕ кога беа лажирани изборите.
Па ми текнува на Фрчковски кога му извршија атентат на претседателот а тој беше министер за внатрешни, одговорност, хммм, да го уназадија во министер за надворешни.
Па ми текнува на книгата на истиот тој Глигоров во која тој пишува за Фрчковски како му понудил 1 милион долари да промени име на држава за сите времиња.
Па недоличното однесување на улица.
Па поганиот јазик во весник со вулгарна содржина недостојна за професор.
Уште ?
Немој не ме радуј,ајде продолжи уште,интересно ми е да читам глупости.
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Не биди толку сигурен за Селмани,и тој сака у ЕУ да влезе,знае дека Џолета му е неисплатлива варијанта,така да тие што гласаа за него незнам баш дали ќе гласаат за дотичниот Хорхе.Љубета може да коалицира со СДСМ,повероватно ми е тоа.Од Нано сигурно кај Фрчко идат гласовите,и од кај Хоџа.Единствено Буџаку што има договор со вмро.
So siot um si deka glasacive na Lube ke glasaat sa Frcko? Najmalku 60% od glasovite na Lube se od clenovi ili smpatizeri na VMRO taka da ne se nadevajte na taa varijanta.Moze Frcko da dobie nesto od albanskite glasaci ama od Lube zaboraj.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
So siot um si deka glasacive na Lube ke glasaat sa Frcko? Najmalku 60% od glasovite na Lube se od clenovi ili smpatizeri na VMRO taka da ne se nadevajte na taa varijanta.Moze Frcko da dobie nesto od albanskite glasaci ama od Lube zaboraj.
Така е брате симпатизери на ВМРО не на грујово-дпмне.На крај краева не се замарам више со вас,од кога ќе почнете да размислувате со своја глава,а да не ми ги цитирате говорите на прес-конференциите на вмро,ќе може да се прави асален муабет.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom