Дуел помеѓу Зоран Заев и Силвана Бонева

M

MKEUpatriot

Гостин
Па ако ме осомничат за толкава сума нека ме уапсат.Извини според најновите анкети Заев има рејтинг од 1.5 % а и порано не беше нешто висок.Значи нема мотив да се трга човек кој апсолутно не е опасност за владејачката партија.Друго апсењето беше по парламентарните избори.Ако болдираш болдирај ја последната реченица од мојот претходен пост.Понатака кон евентуално судење цела јавност домашна мегународна ке беше вперена кон тоа судење.И дали некој ке си дозволеше нефер судење.Останува да веруваме дека Заев така од жал беше аболиран од својот шеф а овој му ја грее фотељата од чиста случајност

Таа крш политика има највисока доверба кај народот од осамостујувањето.Заев од 1.5% сам си се трга од политичката сцена.Само апсиме а не можеда осудиме бидејки судтвото сеуште е...
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Па ако ме осомничат за толкава сума нека ме уапсат.Извини според најновите анкети Заев има рејтинг од 1.5 % а и порано не беше нешто висок.Значи нема мотив да се трга човек кој апсолутно не е опасност за владејачката партија.Друго апсењето беше по парламентарните избори.Ако болдираш болдирај ја последната реченица од мојот претходен пост.Понатака кон евентуално судење цела јавност домашна мегународна ке беше вперена кон тоа судење.И дали некој ке си дозволеше нефер судење.Останува да веруваме дека Заев така од жал беше аболиран од својот шеф а овој му ја грее фотељата од чиста случајност

Таа крш политика има највисока доверба кај народот од осамостујувањето.Заев од 1.5% сам си се трга од политичката сцена.Само апсиме а не можеда осудиме бидејки судтвото сеуште е...
Па ништо страшно што е 1.5% кога на рејтинг листата е и Б.Ц. Тоа е најнормално. Исто му иде Ставре или некој друг да го стават на листата, исти случај ќе биде.Тепа Заев во СР во прв круг:smir: Ај провери уште еднаш кога беше апсењето.А,можеби и јас сум грешка за тоа ама не верувам
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Па Б.Ц има 8 % ГОЛЕМА разлика.И одговори зошто некој би се трудел да му мести монтиран судски процес на безначаен политичр.Како сега некој да му сместува нешто на Андов или Оровчанец ЗОШТО БИ.И треба да се коментира цел еден пост а не само тоа што ни се допага
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Па Б.Ц има 8 % ГОЛЕМА разлика.И одговори зошто некој би се трудел да му мести монтиран судски процес на безначаен политичр.Како сега некој да му сместува нешто на Андов или Оровчанец ЗОШТО БИ.И треба да се коментира цел еден пост а не само тоа што ни се допага
Затоа што уште од тогаш се знаеше дека тој е идниот претседател на СДСМ !! треба малку реално да се гледа на работите, не само како ке го сервира тоа власта.
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Како тоа се знаеше дека ке биде претседател.Па нели СДСМ е дмократска партија каде делегатите одлучуваат за се за разлика од тоталитарната ВМРО-ДПМНЕ која воведува диктатура.Не сум баш уверен дека се знаеше кој ке биде новиот претседател на СДСМ тогаш се спомнуваше и Ханџиски па Игор Иванов.Едно е јасно дека сето тоа беше сценарио на Б.Ц јас ке те помилувам а ти ке ми ја почуваш фотељата.Еве го Бучко не го помилува затоа што едно време Бучко си дозволи да го руши митот за Бранко во СДСМ
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
Samo kolko ste sebicni i zlobni:nesvest:
kako moze taka da govorate za Gelo kako prvo on e covek kako pred se a plus nogo po pameten od vas tava da go znaas,a poarno nego ke go viknam od kolko Elvir Mekic:nesvest:
A pesnata e bas super bravo za Gelo!!!

A drugo so sakaah da ve pitam...
Abee so mislate baja narod imase deneska neli :))))))
Aj utre ke vidame kako se organizira miting so 50 avtobusi od strana pa so znaas mosh ke naucame nesto hahahahahahahahahhaha tuk tam ke s vide nekoj strumicanec :)))
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Samo kolko ste sebicni i zlobni:nesvest:
kako moze taka da govorate za Gelo kako prvo on e covek kako pred se a plus nogo po pameten od vas tava da go znaas,a poarno nego ke go viknam od kolko Elvir Mekic:nesvest:
A pesnata e bas super bravo za Gelo!!!
Who the fuck is Гељо? :raz:
Еми можеле и Коста Бургов да го викнат,у секој случај е по популарен а и има доста хитови...
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Сношти Зочето докажа оти е чист кога викаше АЈ УАПСЕЈТЕ МЕ, АЈ УАПСЕЈТЕ МЕ ДЕ ако имате доказ а не само така да мааш пред камерта со листове.
Брат абе како ке го уапсат кога веке тој случај е затворен и никој не може повторно да го отвори. И мене кога ке ме аболицираат ке се к*рчам Ајт уапсете ме, ајт уапсете ме.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
САМО со апсења закани ,уцени и др. фашизоидни методи се ФАЛИТЕ, се може како бумеранг да ви се врати.... за платежната картичка на грујо се молчи ,за становите на мајкаму се молчи,се молчи и за мијалкови со добивка демек на берза од 1 милон евра ,МОЛЧИТЕ КАКО РИБИ ,,,, глобал во стурмица не чини ,а добар е во Прилеп со истиот инвеститор кој го напагате ..имате огледало и ако имате трунка совест погледнете се ....

ситнооооооооооооооооооооо 2 дена до ГОЛЕМАТА ПОБЕДА НА СТУМИЧАНИ
чао бонева се гледаме пак на следните ибори ....:smir:
 
S

smart ass

Гостин
САМО со апсења закани ,уцени и др. фашизоидни методи се ФАЛИТЕ, се може како бумеранг да ви се врати.... за платежната картичка на грујо се молчи ,за становите на мајкаму се молчи,се молчи и за мијалкови со добивка демек на берза од 1 милон евра ,МОЛЧИТЕ КАКО РИБИ ,,,, глобал во стурмица не чини ,а добар е во Прилеп со истиот инвеститор кој го напагате ..имате огледало и ако имате трунка совест погледнете се ....

ситнооооооооооооооооооооо 2 дена до ГОЛЕМАТА ПОБЕДА НА СТУМИЧАНИ
чао бонева се гледаме пак на следните ибори ....:smir:
преиспитај се за совест.......:smir:
 
S

smart ass

Гостин
http://www.promacedonia.org/ab/md_1606_0.html прочитај
ти се преиспитај се КАКО БОНЕВА КЕ НИ ГО БРАНИ ИДЕНТИТЕТОПТ КОГА НЕМОЖЕ НИ ОД СОПСТВЕНИОТ МАЖ
Pa boneva se kanditira za gradonacalnik nema mok da menuva ime
Zaev e lider na opozicija i se izjasni deka ke go smeni sto e vsusnost i stav na taa opozicija okolu toa prasane ili se lazam?????:helou:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Pa boneva se kanditira za gradonacalnik nema mok da menuva ime
Zaev e lider na opozicija i se izjasni deka ke go smeni sto e vsusnost i stav na taa opozicija okolu toa prasane ili se lazam?????:helou:
колку сте мизерни СЕ РАБОТИ ЗА ИДЕНТИТЕТ ,МАЖОТ НА БОНЕВА ТИ ГО НЕГИРА -ИЛИ ПАК СИ ИСТОМИСЛЕНИК КАКО НЕГО
па ако сакаш бугарка за градоначалник ??? повели во софија :toe:


ЗА изјавата на заев беше да најдеме компромис околу името А НЕ ЗА ИДЕНТИТЕТОТ И ЈАЗИКОТ кој мажот на БОНЕВА ТИ ГО НЕГИРА
доволно си писмен за да разграничиш ,,,,:toe:
 
S

smart ass

Гостин
колку сте мизерни СЕ РАБОТИ ЗА ИДЕНТИТЕТ ,МАЖОТ НА БОНЕВА ТИ ГО НЕГИРА -ИЛИ ПАК СИ ИСТОМИСЛЕНИК КАКО НЕГО
па ако сакаш бугарка за градоначалник ??? повели во софија :toe:


ЗА изјавата на заев беше да најдеме компромис околу името А НЕ ЗА ИДЕНТИТЕТОТ И ЈАЗИКОТ кој мажот на БОНЕВА ТИ ГО НЕГИРА
доволно си писмен за да разграничиш ,,,,:toe:
јас сум еден зш ми се обракаш во множина ??
а за бонева и мажот и ме заболе долниов
зајев убаво си кажа.... ти шо подразбираш под компромис????????......мислиш ли дека гејците ке се договорат и задоволат само со промена на име да речам(северна македонија) а ????
далеку си ти од тој проблем не си информирам туку гледам партиски пукаш на слепо и ми се обракаш во множина .....е да ти кажам мене неможеш да ме обвиниш јас не сум партиски пион ни на вмро ни на сдс не ме боли глава тебе те боли :helou:само гледам колку го слушате разумот за таа партија ако треба со сите ке се караш на форумов ама тоа е :uvo:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
гледам колку си ти информиран лидер на партија ке :tapp:
менувал име???? па и Љубчо имаше предлог за рамена на територии и ... а беше премиер.. само укажувам( не заблудените со со каков кандидат си имаат работа-бонева)

пс. опозицијата барем има став( па бил и погрешен) ама проблемот е што власта нема никаков СТАВ по тоа прашање,,,:helou:
ако си ме ќитал порано ,ке прочиташе дека пишам со очи ... и не голтам се што ке ми сервираат.... не сум зависен од никого ,си работам,стамбено обезбеден се со своите 10 прсти и работа по 10 часа на ден ,,, НЕКА СИ СЕ ПИШЕ БОНЕВ БУГАРИН НЕГОВО ПРАВО ама да ме негира :nenene::nenene::nenene:ееее неможе плус да зема од моите пари плата :nenene::nenene::nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom