Дуел помеѓу Зоран Заев и Силвана Бонева

Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
за да продаваш на пазар МОРА ДА ИМАШ РЕГИСТРИРАНО ФИРМА... или трговец поединец,или земјоделец.....(па и во глобал) ЗАКОН ДОНЕСЕН ОД ВЛАДАТА НА БОНЕВА.... кажи ми ти каде и како ке ја продаваат својта стока земјоделците кои не се регистрирани ( а се во голем број)????? ако му се дозволи на било кој пазар да продава ПАЗАРОТ КЕ БИДЕ КАЗНЕТ(од владата се разбира по закон),,,,, и ???? чааре
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
ерозија а не корозија :pos2:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
за да продаваш на пазар МОРА ДА ИМАШ РЕГИСТРИРАНО ФИРМА... или трговец поединец,или земјоделец.....(па и во глобал) ЗАКОН ДОНЕСЕН ОД ВЛАДАТА НА БОНЕВА.... кажи ми ти каде и како ке ја продаваат својта стока земјоделците кои не се регистрирани ( а се во голем број)????? ако му се дозволи на било кој пазар да продава ПАЗАРОТ КЕ БИДЕ КАЗНЕТ(од владата се разбира по закон),,,,, и ???? чааре
Не е така!
На пазарот освен трговските друштва и ТП, имаат право да продаваат и регистрираните земјоделци (кои не се трговци според законот за трговски друштва).
Ама, во пазарот во Глобал, заради цените на тезгите, такви нема, а има само ТП или фирми, попознати како прекупци, накупци и сл.
Најверојатно, заради тоа, ги исцртаа и оние места за продажба ОКОЛУ Глобал, и таму Комуналец наплатува поефтино (во саботите)А се дрзнуваат да наплатат и на улиците понекогаш :)
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
Епа сега кога нема што,ќе се фатиме за тоа.:toe:ЈБГ.

Дете млечно запче, оди играј си со другарите оти касно ке биде за тебе, ти нема спас ако навлезеш длабоко со париите.:vozbud:
 
Член од
5 март 2009
Мислења
25
Поени од реакции
5
Zoran Zaev moze uste denes da proglasi pobeda a Silvana Boneva neka odi da kopa bavca zasto za drugo ne ja biva.
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Незнам што да кажам за черашниот Дуел ... Срамота е тоа што го говори големата госпоѓица Бонева ...
1.Вика дека пари за детски град биле дадени а детскиот град го немало ? Очигледно е дека таа не се прошетала низ паркот ?
2.Кога и кажа Заев да наброи некои села што спаѓаат под општината, не одговори (незнам дали знае 4-5)
3.Цело време зборуваше за тие пусти патишта ... На секое прашање одговараше : Зошто не се изградени патиштата спрема Куклиш, спрема Радовиш ... Цело време и беше ова ... (ПЕЗА)
4.Многу убаво и кажа Заев за личната карта ... дека ја извадила пред 3 дена да се кандидира за градоначалничка ... Едноставно ПЕЗА Е ЕЕЕЕЈ ... Говори безвезални работи ...
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Незнам што да кажам за черашниот Дуел ... Срамота е тоа што го говори големата госпоѓица Бонева ...
1.Вика дека пари за детски град биле дадени а детскиот град го немало ? Очигледно е дека таа не се прошетала низ паркот ?
2.Кога и кажа Заев да наброи некои села што спаѓаат под општината, не одговори (незнам дали знае 4-5)
3.Цело време зборуваше за тие пусти патишта ... На секое прашање одговараше : Зошто не се изградени патиштата спрема Куклиш, спрема Радовиш ... Цело време и беше ова ... (ПЕЗА)
4.Многу убаво и кажа Заев за личната карта ... дека ја извадила пред 3 дена да се кандидира за градоначалничка ... Едноставно ПЕЗА Е ЕЕЕЕЈ ... Говори безвезални работи ...
Бране, како прво не е госпогица туку госпога. Очигледно вие од СДС не разликувате госпога и госпогица.
Како второ патиштата никаде не се изградени. Изгледа ти не си се прошетал низ Ср да видеш.
Како трето што е толку страшно да немаш лична карта. Пострашно е да си обележан како амнестиран криминалец.
И btw нем пак да ми дадеш црвено, оти гледам многу црвени си ми дадел за ништо.
 
Член од
19 март 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Палмите се 2.000 евра кажа си Заев, а Бонева сака да каче некоја сума.


Цц, Ќути, човеко се збркува коо говоре трема има до даска поарно да не говоре само да си куте и слуше :).



Така е. Кога Бонева дошла во Струмица бе за да види што како. И да цело време пукаше Бонева од нервози и кога Заев говораше Бонева тогаш му говореше и тој : Полека, јас слушав кога говоревте и вие ве молам без нервози .(хаха, јас мислам тука се кинеше од нервоза Бонева).


Нормално бе, како нема да му пласкам, ја уништи Бонева. Како што викаат некои членови цели тетратки имаше Бонева а Заев без ниеден лист и ја претепа.





Разбравме дека во Дуелот побеедди Заев но не се знае што ке се случи до Недела може ке се купуваат гласови а можи и некој реално ке си победи. Се ке се види.
Aman be decki....kak ne vi dosadi da tresate zeleni....Boneva se nervirala....:vozbud::vozbud::vozbud: GREHCE....ZADOONI KOMUNISTI.....A Zaev grehnio ka ke se iskazase mislas mu olesnuvase.....(demek uspeah-izlazah gi pak.......i si vika:aj saa ona ka ke govore ke praam faci....so govore be taa....PRV PAT SLUSAM :pipi::pipi::pipi:)
I kraj na kraevi kak so lice na SELAK celo vreme bese ironicen.........A ZA SELA KOLKO IMA......emi ona e od Strumica...ne e morala da gi pomine site sela za da stigne do GRADO....A nekoj drug DA......I bos mos e idal:vozbud::vozbud::vozbud:....i
p.s Nemoze da ne znaa kolko se ka sekade pomina u kampanjata :baeh::baeh:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Бране, како прво не е госпогица туку госпога. Очигледно вие од СДС не разликувате госпога и госпогица.
Како второ патиштата никаде не се изградени. Изгледа ти не си се прошетал низ Ср да видеш.
Како трето што е толку страшно да немаш лична карта. Пострашно е да си обележан како амнестиран криминалец.
И btw нем пак да ми дадеш црвено, оти гледам многу црвени си ми дадел за ништо.
1. Со еден 3бор можам да га наречам, глупача! - Глупачата Бонева
2. Кој патишта не се и3градени? Кажи ми ги сите. Единствено што фали е вториот слој кај „Никола карев“.
3. Докажи дека е криминалец?
4. И на ти ош едно црвено :pos2:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Како второ патиштата никаде не се изградени. Изгледа ти не си се прошетал низ Ср да видеш.
А знаеш ли кој треба да ги прави патиштата како Струмица-Радовиш,Куклиш-Банско-Свидовица,итн.итн ?Знаеш ли ?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Aman be decki....kak ne vi dosadi da tresate zeleni....Boneva se nervirala....:vozbud::vozbud::vozbud: GREHCE....ZADOONI KOMUNISTI.....A Zaev grehnio ka ke se iskazase mislas mu olesnuvase.....(demek uspeah-izlazah gi pak.......i si vika:aj saa ona ka ke govore ke praam faci....so govore be taa....PRV PAT SLUSAM :pipi::pipi::pipi:)
I kraj na kraevi kak so lice na SELAK celo vreme bese ironicen.........A ZA SELA KOLKO IMA......emi ona e od Strumica...ne e morala da gi pomine site sela za da stigne do GRADO....A nekoj drug DA......I bos mos e idal:vozbud::vozbud::vozbud:....i
p.s Nemoze da ne znaa kolko se ka sekade pomina u kampanjata :baeh::baeh:
Ај сега убаво сично да напишаш поново, как шо им прават на прво одделенцте, оти ама баш ништо не те ра3берах, оти ништо друго не гледам освен точки ............
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Бране, како прво не е госпогица туку госпога. Очигледно вие од СДС не разликувате госпога и госпогица.
Како второ патиштата никаде не се изградени. Изгледа ти не си се прошетал низ Ср да видеш.
Како трето што е толку страшно да немаш лична карта. Пострашно е да си обележан како амнестиран криминалец.
И btw нем пак да ми дадеш црвено, оти гледам многу црвени си ми дадел за ништо.

Дечко од кај си ми познат ти ? хаха ? Од кај си ти ? Де потсети ме па да ми кажеш кој е повеќе прошетан низ струмица ... (ако си повеќе прошетан кажи 3-те најпознати улици во струмица)

Ајмо вечер на МИТИНГ (а утре дожд ќе се истуре верувајте од дамна не е врнело)

А знаеш ли кој треба да ги прави патиштата како Струмица-Радовиш,Куклиш-Банско-Свидовица,итн.итн ?Знаеш ли ?
Не е од тука ости го и за тава не знаа хаха
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
1. Со еден 3бор можам да га наречам, глупача! - Глупачата Бонева
2. Кој патишта не се и3градени? Кажи ми ги сите. Единствено што фали е вториот слој кај „Никола карев“.
3. Докажи дека е криминалец?
4. И на ти ош едно црвено :pos2:
Абе брат ако не беше криминалец немаше да ја прифати аболицијата, туку фино лепо ке чекаше да дојде правдата. Очигледно се исплаши па другар му Б.Ц. мораше да го аболицира. Абе брат не се ни почнани да се градат патиштата кои му беа планирани во програмата. А за тоа дали е глупача ке видиме на 22.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Абе брат ако не беше криминалец немаше да ја прифати аболицијата, туку фино лепо ке чекаше да дојде правдата. Очигледно се исплаши па другар му Б.Ц. мораше да го аболицира. Абе брат не се ни почнани да се градат патиштата кои му беа планирани во програмата. А за тоа дали е глупача ке видиме на 22.
1. Судството сите 3наеме дека е корумпирано кај нас, а со оглед на тоа дека ВМРО е на власт, со сигурност 3аев ќе беше во 3атвор, 3атоа што тој што ја ја власта го има и судството. И ти да беше на негово место и ти ќе ја прифатеше, 10000% сигурно.
2. Сичко шо имаше во програмата е направено.

Или ако мислаш на тие патишта шо ги спомна Христов, тие се под државата и на 3аев ич кур не го боли 3а нив. И веќе предвремено ја видовме каква е.

И со среќа нека и е правењето на водоводо, кој веќе е и3граден:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom