АЛЕКСАНДАР БОНЕВ-мажот на СИЛВАНА БОНЕВА НЕГАТОР НА СЕ ШТО Е МАКЕДОНСКО

Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
ЕВЕ БРЕ БРАТ СЛИКА па иаку сум комуњар како викаш имам очи и знам како изгледа ПРЕДАВНИКОТ ПОГЛЕДНИ(ИМАШ ДПМНЕ ВО СТРУМИЦА ПА НЕКА ТИ ПОТВРДАТ ДАЛИ Е ТОЈ ИЛИ НЕ) ГЛЕДАЈ
http://www.promacedonia.org/ab/md_1606_0.html
СЛИКА И ПРИЛИКА :toe:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
ЕВЕ БРЕ БРАТ СЛИКА па иаку сум комуњар како викаш имам очи и знам како изгледа ПРЕДАВНИКОТ ПОГЛЕДНИ(ИМАШ ДПМНЕ ВО СТРУМИЦА ПА НЕКА ТИ ПОТВРДАТ ДАЛИ Е ТОЈ ИЛИ НЕ) ГЛЕДАЈ
http://www.promacedonia.org/ab/md_1606_0.html
СЛИКА И ПРИЛИКА :toe:
Таа слика од тој Александар Бонев ја имаме. Но ја немаме сликата од сопругот на Силвана Бонева. Дај слика од Александар Бонев, сопруг на Силвана и по можност заедно, за да видиме дали се веродостојни твоите тврдења или само комуњарска измислица.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
никого не сум мразел ,, ам може да не сакам такви како силвана сејачи на омраза лаги ,која се служи со методи на подземјето,,,,
ЛУГЕТО НЕ МИ КАЖУВААТ ДОБАР ДЕН г.Заев се плажат од вас вие сте како плашило
изјавувА НА ДУЕЛОТ ,,,ОДГОВОР
А КАКО ДА ТИ КАЖАТ ДОБАР ДЕН КОГА ЛУГЕТО НЕ ТЕ ПОЗНАВААТ :vozbud::vozbud:
(невидено тресење од нервоза) смешки .... и др. бисери има

од каде па на мене таква слика ??? таква ке побараш во штабот на дпмне во струмица...........мене не ми треба знам како изгледа и силвана и мажот и
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Zevsus, и да не се Бугари ДБМНЕ, пола држава живеат со Бугарско национално чуство.
Ела во Битола, ќе прошетаме, Широк, тесен, темен, светол сокак, ќе пиеме кафе, ќе јадиме ручек, ќе бапниме по некоја ракија, и ако не сретнеме 20-30 "патриоти" ВМРОВЦИ со Балгарско национално чуство, да ме плукниш во сурат со голем и зелен Б'лгам.

ВМРО-ДПМНЕ, ги следи желбите на гаѓаните.
Дека ние на форум не знаеме дека "врие" Македонски Бугари, кој ни е крив.
Имаше 2-ца членови на форум, кој и двата ми се другари, и по моја иницијатива се зачленија, на крај беа банирани за Шпекулации и Лаги:toe:

Тоа е голем проблем, вери биг проблем.

албанец нашол да ми кажува кои се Македонците.
До пред едно време турци се праевте, па арнаути, па Албанци, па сега сакате албанци да станете. Прво средете си го дворот кај вас дома, определете се што сте, па после тресете зелени за други.

Тебе ти е јад шо ВМРО не ги ферма Албанците и мораат вашите партии да се клањаат на големиот вожд Грујо:pos2:

А кои се Македонците, покажуваат резултатите од пописите. Во Македонија е слободен секој како сака да се изјасни по националност. Затоа твоите изјави се само изливи на јад од силната ВМРО која ве притиска во ќош.

никого не сум мразел ,, ам може да не сакам такви како силвана сејачи на омраза лаги ,која се служи со методи на подземјето,,,,
ЛУГЕТО НЕ МИ КАЖУВААТ ДОБАР ДЕН г.Заев се плажат од вас вие сте како плашило
изјавувА НА ДУЕЛОТ ,,,ОДГОВОР
А КАКО ДА ТИ КАЖАТ ДОБАР ДЕН КОГА ЛУГЕТО НЕ ТЕ ПОЗНАВААТ :vozbud::vozbud:
(невидено тресење од нервоза) смешки .... и др. бисери има

од каде па на мене таква слика ??? таква ке побараш во штабот на дпмне во струмица...........мене не ми треба знам како изгледа и силвана и мажот и
Дај слика од мажот на Силвана Бонева и готова ќе е работата. Ама како не е истата особа, никој од СДСМ не приложил слика од сопругот на Силванчто.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
40
Поени од реакции
0
Да се кладиме дека беспари ќе ги делат книгите.

Поради вас никогаш нема да се изгради пријателство помеѓу Бугарите и Македонците.

Постоењето на Бугари во Македонија не смее да биде врз негирањето на посебноста на Македонскиот народ.
И постоењето на Македонци во Бугарија не смее да биде врз база на негирањето на Бугарите.

Секој вади документи, колку што има документи за благонадежни Блгари има и за Србоманите и Гркоманите и Власи и Албанци итн....

Македонија има таков историски континуитет што сите народи ги напои со нејзината култура и историја.
Но за такво нешто треба медиум, а медиумот е народот, а велат дека народот го донел со себе името Македонци и го пренел на територијата Македонија.
Te pozdravuvam Slavjance.
Jas , ti i Bon Snayder zastapuvame isti stavovi samo so razlicen jazik. Vo nieden moj komentar ne velam deka sum Bugarin (skraja da e) a toa go potvrduva i Bon Snayder. Nie sme Makedonci, govorime makedonski jazik i ziveeme i rabotime vo R.Makedonija. Duri i samite Bugari toa go prifatija (onie sto ja respektiraat realnosta) samo nie ovde vo Makedonija blagodarenie na nekoi istoriski zabavacinja koi se obiduvaat da ne delat na egejci,belomorci, bugari ,vardarci,grkomani,srbomani itn... se uste toa go koristime za polemika i delbi. Postojat samo Makedonci (od belomorska Makedonija,Pirinska, Vardarska itn...)

Ти си Бугар од Бугарија, кој учел македонски за да шири бугарска пропаганда по нет. Ти си на платен список на Софија и веќе подолго време лажно се представуваш како Македонец, сум те читал и на други форуми. Нема потреба лажно да се представуваш, зошто секој паметен Македонец, лесно може да те препознае што лајно си. Стварно си жива мизерија, типичен искомплексиран гањо, кој секогаш ќе биде пониску во секој поглед зад Македонците. Ваквите ликови, бугарски пропагатори треба да се блокираат на форумов, поради лажно представување.
Bitusanec , kako prvo popravi se vo tekstot.Ne se vika praznikot Ilikden tuku Ilinden ili Sveti prorok Ilija> Ti se cudam kako vo nedostatok na argumenti vednas se sluzis so navredi i gadosti. Ti treba da si najdes nekoja polesna tema bidejki ovaa za tebe e "vselena" i tamu da si treskas gluposti ,da navreduvas, da etiketiras ,da se ligavis. Ovaa tema e za intelektualci so kultura i znaenje,ne e za kopuci.:tapp:

Тешко дека си толку изначитан колку што велиш. Кој го сменил името? Знаеш да направиш разлика помеѓу привремена референца и менување на цело име?
Ne samo sto ne si golem tuku jas mislam deka si minijatura,mislam vo opstite poznavanja.
Zborot "privremena " vo makedonskiot literaturen jazik oznacuva nesto sto trae odreden vremenski period ( vo diplomatijata ne poveke od tri(3) meseci). Vi se cudam kako se uste veruvate vo lagite sto im gi servira na Makedoncite najgolemata komunisticka investicija vo ponovata Makedonska istorija liceto K.G. deka " referencata" ke ima kratok rok a taa trae poveke od 10 godini. Sekade sme zavedeni kako FYROM i toa nie togas sme go prifatile i zatoa ne smetaat kako "kooperativni" i baraat i sega da popustime i da gi prifatime uslovite na Grcite. Zatoa "minijaturo" pred da odgovaras razmisli malku pa odgovori zasto vaka si smesen i neinteresen.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Дај слика од мажот на Силвана Бонева и готова ќе е работата. Ама како не е истата особа, никој од СДСМ не приложил слика од сопругот на Силванчто.
Verglas a ? A ti da ni dades slika kako prima pari Frcko od Bakojani ??? Ili nemas.
Kolku si smesen ej, nepopravlivo.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Bitusanec , kako prvo popravi se vo tekstot.Ne se vika praznikot Ilikden tuku Ilinden ili Sveti prorok Ilija> Ti se cudam kako vo nedostatok na argumenti vednas se sluzis so navredi i gadosti. Ti treba da si najdes nekoja polesna tema bidejki ovaa za tebe e "vselena" i tamu da si treskas gluposti ,da navreduvas, da etiketiras ,da se ligavis. Ovaa tema e za intelektualci so kultura i znaenje,ne e za kopuci.:tapp:

Ајдееее, и ти си некој Гањо кој се представува дека е од Македонија. Твојот колега или можеби ти со другиот ник, всушност сте толку бедни и мизерни, што не ми се ни дискутира со тебе/вас. Треба да ве оставиме да се справите сами со оскудноста и бедата на вашата душа и интелект. Да беше од Македонија, ќе знаеше дека ИлиКден е на западномакедонски дијалект.

Сте го научиле македонскиот јазик, но не перфектно има цаки на кои секој просечно интелегентен Македонец може да ве фати дека сте од Татарија.

Verglas a ? A ti da ni dades slika kako prima pari Frcko od Bakojani ??? Ili nemas.
Kolku si smesen ej, nepopravlivo.
Работата е што имаме слика од Боневот кој се прави бугарин, но немаме слика од сопругот на Силвана. Ии претходно имаше иста ваква тема и се заклучи дека името е исто, но не и личноста.

А толку си „интелегентен“, што мешаш баби и жаби. Ликови и кривични дела.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
битуше, не го виде човекот на линкот ?
Маж е на Силвана Бонева или не ?
 
S

smart ass

Гостин
Тешко дека си толку изначитан колку што велиш. Кој го сменил името? Знаеш да направиш разлика помеѓу привремена референца и менување на цело име?
Prosvetlime cedo kolku trae taa referenca i koj ja donese???????:helou:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
битуше, не го виде човекот на линкот ?
Маж е на Силвана Бонева или не ?
Па тоа е и проблемот. Го видов ликот, но не знам дали е тој сопругот на Сливана. Дајте луѓе слика од Силвана со мажот и`, мора да има таква слика некаде на нет, па ќе дискутираме дали е тој истиот. Доста шпекулации.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
па ти пишав јави се во ок на дпмне во струмица ... за потврда
на струмичани не им треба потврда ТИЕ ЗНААТ КАКО ИЗГЛЕДА АЛЕКСАНДАР БОНЕВ
 
Член од
8 мај 2005
Мислења
542
Поени од реакции
76
http://www.promacedonia.org/ab/index.html ако не ти е јасно дека овој
ТУКА ТЕБЕ ТЕ НЕГИРА тогаш и ти и КАКО НЕГО -==== ПРЕДАВНИК И НЕГАТОР ,,,,
...

ИСТИОТ РАДЕВ МУ БИЛ НА ГУЈО ВО ГЕРМАНИЈА ПРЕВЕДУВАЧ
радев =ментор на АЛЕКСАНДАР БОНЕВ

Чушки, Милен Радев е со татко од Лазарополе, и како таков може да се срек'а со Груев и може да си има свои мисли и визиjа за Македониjа, без да мора да бара одобрение од тебе...

Мег'у това, да ти заблагодарам за бесплатната реклама на сајтовите, по кои работам и jas - promacedonia и kroraina. Точно денеска сложив нов материал - Френски патеписи за Балканот од началото на XIX век. Таму има други големи негатори, како Ами Буе (Dr Ami Boue), кои негират се и сешто македонско. Молам те, обрни внимание и плукни и по нив.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Чушки, Милен Радев е со татко од Лазарополе, и како таков може да се срек'а со Груев и може да си има свои мисли и визиjа за Македониjа, без да мора да бара одобрение од тебе...

Мег'у това, да ти заблагодарам за бесплатната реклама на сајтовите, по кои работам и jas - promacedonia и kroraina. Точно денеска сложив нов материал - Френски патеписи за Балканот од началото на XIX век. Таму има други големи негатори, како Ами Буе (Dr Ami Boue), кои негират се и сешто македонско. Молам те, обрни внимание и плукни и по нив.
ГИ имам читано БРЕ ТАТАРИН ЕДЕН(ТИ си бил во пелени) туку кажи му на БИТУШАНЕЦ дали
тој на сликата е АЛЕКСАНДАР БОНЕВ -СТРУМИЦА
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Еве нешто од статијата на дркаџијата Канзуров:

Пред неколку дена Силвана Бонева излезе на прес конференција за да го демантира премиерот Владо Бучковски и да најави тужба против него затоа што изјавил дека таа има бугарски пасош. Но, таа не излезе да го демантира Никола Груевски кој лажно ја претставува идејата за ВМРО, иако самата во телевизиска емисија кажува дека со политика почнала да се занимава кога како дактилографка на обична машина ги пишувала колумните на нејзиниот сопруг, коишто излегуваа во “Глас на ВМРО-ДПМНЕ” и во “Македонско дело”. Колку што нè држи сеќавањето, колумните на нејзиниот сопруг значеа дијаметрално различно сфаќање на ВМРО и на нашата историја од она што го имаат Груевски и Латас. Бонева не се сопира тука, ами во истата телевизиска емисија изјавува дека новинарката Катерина Блажевска е праведна и вистинољубива и тоа пет дена откако Блажевска напиша текст полн со невистини за македонската историја, во кој за некои (?!) наши илинденци вели оти биле принудени да се декларираат како Бугари. Да се релативизира историската вистина и да се тврди дека некои илинденци се декларирале за Бугари, а не сите – како што било во реалноста, не може да се нарече вистинољубивост. Да се тврди дека некои илинденци принудно се декларирале како Бугари, значи за потребите на менталната инерција на Катерина Блажевска да се прогласат за кукавици оние коишто си ги ризикувале животите борејќи се против Отоманската империја, а тоа не може да се нарече вистинољубивост. Ако ја следи сопствената логика според која Катерина Блажевска е праведна и вистинољубива, тогаш излегува дека Силвана Бонева својот сопруг го смета за неправеден и невистинољубив.

И по сета србоманска медиумска хајка Владо Бучковски во неодамнешното интервју за емисијата “Јади бурек” на Скајнет телевизија изјави дека идејата за заедничко чествување на Илинден е добра и оти не очекувал токму од ВМРО-ДПМНЕ да дојдат противења. Тој во истото интервју кажа дека самиот прв пат бил во Бугарија кога имал 25 години, а дотогаш 125 пати бил во Белград и оти тоа се должело на предрасудите коишто биле наметнувани во претходниот систем. Бучковски од неформалниот дел на нивната последна средба во Скопје, ги пренесе и зборовите на бугарскиот премиер Сергеј Станишев: “Башта ми е од Струмица, а мајка ми од Кукуш!”. Треба ли уште нешто да им се каже на србоманските шовинисти?
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=maked&Number=1946743714&page=0&view=collapsed&sb=5

Колку е релевантен Канзуров сите знаеме, но еве во прилог на сите аргументи.

Барав слика и од Бонев но не најдов.
 
Член од
8 мај 2005
Мислења
542
Поени од реакции
76
Чудно мајката, се пред избори вакви работи се обелоденуваат.

И што ако споругот и е Бугарин? Ќе проба да го анектира Струмичкиот регион со Бугарија?

Сопругот j може да е опасен ако, слично на (мислам) Мисирков и други 'патриоти' во форумот, побара аболициjата на букурешкиот договор од 1913 г. Пошто пред 1913 г. Струмичко j припадало на Бугариjа (+ Кочанско, Штипско и т.н.) и според нивната логика Република Македониjа, како суксесор/наследник на Jугославиjа, ке мора да врати овие територии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom