Куп на Македонија Охрид 2009

Статус
Затворена за нови мислења.

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Јас ке напишам само оти тава финале е ного далеко од мината година у кавадарци шо беше , значи паднано е нивото на кошарката не бех пратил кошарка оти струмица нема тим . И саа нек видат кавадарчане как е да се биде тепан оти и јас лани јадех пендраци за ништо .
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Mojso,ti kao Mahatma Gandi fazon furas.Kakvi navivacki grupi be prijatel,ne zaebavaj,posebno ribari.Abe finale vie dvajca bez trojca a salata prazna,ako ne bea ckembari ke se slusase igracite kako prdat
Имаш право, спореди ја атмосферата со таа кога се играше финале во Струмица:vozbud::vozbud:.
Слаба организација, полупразна сала а финале :toe:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.542
Имаш право, спореди ја атмосферата со таа кога се играше финале во Струмица:vozbud::vozbud:.
Слаба организација, полупразна сала а финале :toe:

Салата беше полна,крцкаше. На страната кај шо беше камерата немаше место да се свртиш. На страната на Чкембарите,откако тие дојдоја,не пуштаја Охриѓани да се сместет таму,за да не дојдит до некој поголем инцидент,како со Лозари. :smir:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Салата беше полна,крцкаше. На страната кај шо беше камерата немаше место да се свртиш. На страната на Чкембарите,откако тие дојдоја,не пуштаја Охриѓани да се сместет таму,за да не дојдит до некој поголем инцидент,како со Лозари. :smir:
Салата крцкаше? Абе ај не заебавај друго нешто крцкало сигурно:)
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.542
Салата крцкаше? Абе ај не заебавај друго нешто крцкало сигурно:)

Ти кажав,од спротивната страна на Чкембарите ( кај шо беше камерата ),беше полно. Се седеше и горе на местата наменети за новинари. :)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ти кажав,од спротивната страна на Чкембарите ( кај шо беше камерата ),беше полно. Се седеше и горе на местата наменети за новинари. :)
Што знам имаше многу слободни места... така да не ми изгледаше полна, атмосферата како што кажа barbarabatin доколку не беа чкембари ќе се слушаше како прдат играчите:wink:.

Ако си гледала финалето од лани ќе знаеш што зборувам ако не си го гледала ќе се инатиш дека таква атмосфера не си видела до сега како што сте направиле вие :pos:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.542
Што знам имаше многу слободни места... така да не ми изгледаше полна, атмосферата како што кажа barbarabatin доколку не беа чкембари ќе се слушаше како прдат играчите:wink:.

Ако си гледала финалето од лани ќе знаеш што зборувам ако не си го гледала ќе се инатиш дека таква атмосфера не си видела до сега како што сте направиле вие :pos:
Па слободните места шо беја од страната на Чкембарите,беја пополнети на другата страна,ако сфаќаш шо сакам да кажам. На другата страна стварно беше гужва,на сметка на то,кај Чкембарите беше празно.

Можда атмосферата не беше на ниво какво шо требит да е,т.е какво шо сметате вие дека требит да е,ама кошаркава во градов се врати пред две години. И Серпико кажа,и јас кажав поназад- уште не се навикнати Охриѓани дека вакви спортски настани имат во градов. Со тек на време ќе се средит. :smir:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.659
Поени од реакции
2.867
ajde daj boze da se sredi se pa da imate i jaka naviacka grupa da bide pointeresno malce haha
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
217
Поени од реакции
11
Mojso,ti kao Mahatma Gandi fazon furas.Kakvi navivacki grupi be prijatel,ne zaebavaj,posebno ribari.Abe finale vie dvajca bez trojca a salata prazna,ako ne bea ckembari ke se slusase igracite kako prdat
pa daj be ne zborvi za inaet ....evaaaaa
neznam kako se redet sliki da vidis dali e prazna salata i dale sme dvajca bes trojca.cccc

Дечки знајте колку години постои Охридскиов клуб?
Така мислите се прајт навивачка група, преку ноќ?:uvo:
navivacka grupa preku nokj ? ? ? ? ?:uvo:
abe izgeleda ti ne si zapoznaen so istorijava a, da si prasaas nekoj koja godina se oformeni RIBARI (pak ke recam ne znam kako se stavet sliki) ke stavef da vidis od koga postoet
ova sea e reoformuvanje taka da ako ne znajs CUTI!
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Mojso,ti kao Mahatma Gandi fazon furas.Kakvi navivacki grupi be prijatel,ne zaebavaj,posebno ribari.Abe finale vie dvajca bez trojca a salata prazna,ako ne bea ckembari ke se slusase igracite kako prdat
Ај молимте ....доволно кажа..па онда каква навивачка група се лозари бе??

ова е навивачка група?

Само се нервирам зошто сте такви лигуши и незнаете да поднесете пораз

вчера опчнавте да гледате кошарка и мислите дека сте најбоље
кога ке направите 13 титули тогаш да ми кажете дека сте клуб
и навивачи воедно

кога вашиот клуб би постоел 63 години тогаш ке кажете дека имате традиција
пред 3 години нигде ве немаше
зошто?
зошто фени беше никој и ништо во македонскава кошарка
беше срам за македонската кошарка
губеа по 60 разлика
кај бевте тогаш?????

него после фени се појача стигна до полуфинале...за првпат тогаш ги видов лозари
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
217
Поени од реакции
11
c p b bratce na koja strana gi najde slikive !?
btw : ke recet posle samo ribari bile deca a tie imet site zaedno 46 :D:D:D:D:D
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
202
Поени од реакции
0
Ај молимте ....доволно кажа..па онда каква навивачка група се лозари бе??

ова е навивачка група?

Само се нервирам зошто сте такви лигуши и незнаете да поднесете пораз

вчера опчнавте да гледате кошарка и мислите дека сте најбоље
кога ке направите 13 титули тогаш да ми кажете дека сте клуб
и навивачи воедно

кога вашиот клуб би постоел 63 години тогаш ке кажете дека имате традиција
пред 3 години нигде ве немаше
зошто?
зошто фени беше никој и ништо во македонскава кошарка
беше срам за македонската кошарка
губеа по 60 разлика
кај бевте тогаш?????

него после фени се појача стигна до полуфинале...за првпат тогаш ги видов лозари
E pa bratce ti si za nigde, ka neznais ne lafi. Lozari postoat od nogu poodamna od so mislis. Ti gi nemas videno kako navivat oti ne si pratel nogu izgleda. Za kosarka navivaa so Tikves na vremeto, so Orka na vremeto, ama tebe te nemase na tribinite togas za da gi vidis pa ne lafi sea demek seta a razbiras koa pojma nemas.
A Feni pred da se pojaca lozari odea navivaa za Vinarska Vizba Tikvesh (rakomet oti ne si upaten nogu za kavadareckata istorija), odea navivaa i za FK. Tikvesh koga bese vo prva i vtora liga, pos toa se rasturi timot i samo mladinci igraea.
Koga ne znais nesto za nas ne zboruvaj gluposti, nekoi ke pomislat deka stvarno a razbiras i ke ti poveruvat. :salut:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
E pa bratce ti si za nigde, ka neznais ne lafi. Lozari postoat od nogu poodamna od so mislis. Ti gi nemas videno kako navivat oti ne si pratel nogu izgleda. Za kosarka navivaa so Tikves na vremeto, so Orka na vremeto, ama tebe te nemase na tribinite togas za da gi vidis pa ne lafi sea demek seta a razbiras koa pojma nemas.
A Feni pred da se pojaca lozari odea navivaa za Vinarska Vizba Tikvesh (rakomet oti ne si upaten nogu za kavadareckata istorija), odea navivaa i za FK. Tikvesh koga bese vo prva i vtora liga, pos toa se rasturi timot i samo mladinci igraea.
Koga ne znais nesto za nas ne zboruvaj gluposti, nekoi ke pomislat deka stvarno a razbiras i ke ti poveruvat. :salut:
Момак ај сеа ти одговори ми на тоа прашање
ова ли е навивачка група?
од кога постоите?
зошто патите од комплекси?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom