Иванов избегна ТВ соочување

Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Дечко има кукавичлак и во тепање жени, и во бегање од тв дебата за која си потврдил пред цела јавност дека ќе присуствуваш.

Ако бегање од тв дебата за која си потврдил пред цела јавност дека ќе присуствуваш, е рационален пристап на работите, тогаш јас мислам дека можеме Ѓорета да го прогласиме за рационалист број еден во државава, а можеби и пошироко.

Што се однесува до делот со Фрчко и неговите ставови...
Дај бе, ако ко шо викаш Фрчко не е постојан во ставовите, нека појде Ѓоре на дебата и нека го победи со тоа. Ама не оди кутриот, бидејќи тој не ни смее да ги искажува своите ставови... му даваат ставови кои треба да ги застапува, а во тв-дебата постои опасност да се збуни и да ги згреши...

Инаку муабетот, ништо не ти беше, вртење во круг и бегање од конкретни одговори... те биват за политичар :tv: Пак се фати за легнувањето со Македонија... брао бе дете, не се откажуваш ти ама...

И ај кога веќе зборуваш за тоа... дај бе нека негира Ѓоре, нека каже дека не се случило тоа... или од Сител нека негираат, нека го пуштат Латас, се ќе негира, до седмо колено... :vozbud:
Иванов не го гради рејтингт врз туѓи. Двајцата кандидати шо ќе влезат во втор круг треба да одат на дебата. Инаку, батка Јован, Иванов може у зуби да го носи Фрчко. Иванов е професор па политичар, Фрчко е професор принудно пошо е тапа у политика то ест ни самиот не знае кој крај да си го фати. Иванов е интелектуалец кој смета дека своето искуство може да помогне на македонија. И не ме офирај пошо ја не сум од спротивен табор, а ти очигледно си во нечиј.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: jkd

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Вака значи. За став глеам само кај иванов. Какви ставови побогу има фрчко, или љубе или буџаку? Ружин некоја филантропија гура, Мируше си е стандард радикална и толку. Освен овие двајца(освен иванов другите се гола вода, то ест ,фрчко кука ос изолација антиквизација и ќор сокак, љубе знае се пошо бил у затвор, селмани не му треба да биде третседател пошо поубаво и посигурно ќе си живее вака неог у претседателската вила...
Абе сте запнале став па став,сите тие како кандидати “мрчорат“ со свој став,Македонија во ЕУ,ама добро е што главните во ЕУ излегоа малку предвреме со реалната вистина па да не им веруваме на лагите кој ни ги сервираат Фрчко,Нано,Љубе или Ѓорѓе со своите “ставови“.Еве како изгледа реалноста:
Брисел - Хрватска, па крај - е новата политика што партијата на германската канцеларка Ангела Меркел ќе ја застапува на изборите за Европскиот парламент во јуни годинава, а потоа ќе ја спроведува во Брисел во наредниот четиригодишен мандат. Таа се однесува на проширувањето и, иако главно е насочена кон Турција и нејзиното барање за влез во ЕУ, цената ќе ја платат и земјите од Западен Балкан, бидејќи ни Германија не може да си дозволи две политики на иста тема.

http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=318E14B86BD5B74BA03F2C1B805DF13D
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Иванов е професор па политичар
Mislish lichen platen analitichar na rejtingot na DPMNE pa potoa partiski klovn?I shto dosega Ivanov napravil vo politikata?Eve jas bash sakam da chujam nekoj od DPMNE da mi ukazhi na toa shto Ivanov dosega napravil za drzhavnite interesi vo politikata.Eve jas tvrdam deka Ivanov e trup na politika strana,pokje mi lichi na poglavar od MPC odkolku politichar.Bash me interesira da vidam kako kje me demantirash i so shto.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Сакаше да ти каже дека ако го пуштиш еден хектар пченка ќе ископа сам.
И тоа не е се'. :vozbud:
Глеај уште што може да направи Иванов:
Иванов може у зуби да го носи Фрчко.
Luka Peruzovic, ти поставив прашање :
Кој е тој став на Иванов на кој алудираше пред некој пост ?
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Ризично е со Фрчковски да си на ТВ дуел, тоа јазикот кога ќе го извади џоа мислиш Чичолина е.
Наместо ТВ дуел да испадне нешто трето.
Да си муабетат они со Ѓеро, ќе си се погодат и третото да биде.
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
Искрено говорејќи, Фрчко - Иванов, ќе е Баерн Минхен - Спортинг, 5-0 или 7-1, како сакате. Дури мислам дека Иванов е инфериорен во поглед на било кој од кандидатите.
FRCHKOVSKI, go napishal ovaa podolu :

''Затоа е сосема погрешно да се нафрлаат со досетки (типични за социјалдемократската политичка култура) демек Андов или Киро, имал поголем комунистички стаж од сите во нивното сегашно "политбиро"? Не е важен стажот туку состојбата на умот, драги млади комуњарчиња! Колку е трагично, на пример, да се види младо комуњарче, со мал стаж, а со состојба на умот од старата-добра 1949 - .......
..........Тоа е вистинска трагедија, а не стажот на оние! Во меѓувреме поради покривањето на ова прашање во Македонија се намножи една сива зона на гадинки, во умот исти со злосторниците од име на комунистичката кауза, кои ги чинеа малите гадости до крајот на стариот систем, до 1990 година. Имаше "подобни", кои ги гонеа своите колеги за вербален деликт, а потоа беа први во "гракањето" тој да се укине? Имаше "другари" што ги линчуваа своите колеги за станови и оние кои профитираа живеејќи во узурпираните куќи на Водно, и други комуњарски правоверности. Не стрелаа вистина, но упропастуваа животи и беа радосни правејќи го тоа. Таа сива маса сега молчи и претставува бесмислена, но сепак основа на двоумењето на СДСМ што да прави со овој проблем, кој им се отвори - пукна како кашикара во дворот, во Прилеп (секако).

I sega toj e kandidat na mladite komunjarchinja со состојба на умот од старата-добра 1949 - kakva li e sostojbata na Frchkoviot um.

http://star.dnevnik.com.mk/default.a...981&stID=72853
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Иванов не го гради рејтингт врз туѓи. Двајцата кандидати шо ќе влезат во втор круг треба да одат на дебата. Инаку, батка Јован, Иванов може у зуби да го носи Фрчко. Иванов е професор па политичар, Фрчко е професор принудно пошо е тапа у политика то ест ни самиот не знае кој крај да си го фати. Иванов е интелектуалец кој смета дека своето искуство може да помогне на македонија. И не ме офирај пошо ја не сум од спротивен табор, а ти очигледно си во нечиј.
За Иванов дел од биографија
Од 2001 година е раководител на Политичките студии при Правниот факултет во Скопје.
Во 2002 е избран за вонреден професор.
Во 2008 е избран за редовен професор.
Од 2004 до 2008 бил продекан на Правниот факултет.
Од 2008 година е претседател е на Одборот за акредитација на високото образование на Република Македонија
За Фрчко дел од биографија
Од 1990 до 1997 г. е во Владата на Република Македонија; од 1990-1992 - министер без портфолио, од 1992 до 1996 г. - министер за внатрешни работи, од 1996 до 1997 г. - министер за надворешни работи. Од 1997 г. до денес- на Универзитетот “Св.Кирил и Методиј” во Скопје, на Правниот факултет, како професор по меѓународно право и меѓународни односи.
И двајцата се професори и Фрчко е професор пред Иванов така да внимавај какви информации пласираш:smir:
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
FRCHKOVSKI, go napishal ovaa podolu :

''Затоа е сосема погрешно да се нафрлаат со досетки (типични за социјалдемократската политичка култура) демек Андов или Киро, имал поголем комунистички стаж од сите во нивното сегашно "политбиро"? Не е важен стажот туку состојбата на умот, драги млади комуњарчиња! Колку е трагично, на пример, да се види младо комуњарче, со мал стаж, а со состојба на умот од старата-добра 1949 - .......
..........Тоа е вистинска трагедија, а не стажот на оние! Во меѓувреме поради покривањето на ова прашање во Македонија се намножи една сива зона на гадинки, во умот исти со злосторниците од име на комунистичката кауза, кои ги чинеа малите гадости до крајот на стариот систем, до 1990 година. Имаше "подобни", кои ги гонеа своите колеги за вербален деликт, а потоа беа први во "гракањето" тој да се укине? Имаше "другари" што ги линчуваа своите колеги за станови и оние кои профитираа живеејќи во узурпираните куќи на Водно, и други комуњарски правоверности. Не стрелаа вистина, но упропастуваа животи и беа радосни правејќи го тоа. Таа сива маса сега молчи и претставува бесмислена, но сепак основа на двоумењето на СДСМ што да прави со овој проблем, кој им се отвори - пукна како кашикара во дворот, во Прилеп (секако).

I sega toj e kandidat na mladite komunjarchinja со состојба на умот од старата-добра 1949 - kakva li e sostojbata na Frchkoviot um.

http://star.dnevnik.com.mk/default.a...981&stID=72853
Еве бе ванчев, Фрле одма ти даде одговор на твоите дилеми:


Во колумните се замеривте со многу луѓе од СДСМ. Мислите ли дека социјалдемократите масовно ќе гласаат за Вас?

Кога пишувам, не мислам на таков начин дали ќе се замерам со некого или не. Ги искажувам моите ставови, ги пакувам во форма во која колумните треба да бидат напишани, да не бидат здодевно четиво. Не правам компромиси со моите ставови. Некогаш тие може да се конфронтираат со десницата, левицата, центарот или со луѓе од Универзитетот и Академијата. Мислам дека СДСМ и другите партии со кои заедно настапува имаат искрен однос. Јас не можам да им наштетам, напротив, заедно можеме да избориме добар резултат. Личните суети се друга работа и не мислам дека се голем број. Во базата се чувствува голема поддршка за мене. Има едно ново будење. Ги полниме салите без да донесеме трактор или автобус. Резултатот мора да биде сериозен пораз на оваа политичка опција и нивниот кандидат. Наш противник е ВМРО-ДПМНЕ и нивниот кандидат. Со другите кандидати нема да се расправаме, а со некои и ќе се гушкаме.

Линк
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Vo biografijata si zaboraela da dodadesh deka nikogash nemal iskustvo vo politikata ni pak voopshto imal ili bil iskusen vo diplomatijata.
 
Член од
7 февруари 2009
Мислења
237
Поени од реакции
23
Еве јас сум сеуште неопределена и можеби не спаѓам во "нормалните"(некој претходно пиша сите нормални луѓе знаеле веќе за кого да гласаат). За да одлучам може да ми влијае баш тој тв дуел или дебатна програма како и да ја нарекоа претходно.Неможете да кажете дека нема потреба од дуел.
Можеби Иванов се потпира на високиот рејтинг, но јас за да гласам за него сакам да го слушнам како се снаоѓа на провокативни прашања, како води дебата, да ме купи со својата интелектуалност. Има луѓе што не пратат многу политика, што незнаат ниту за Фрчко дали се демантира, ниту за Груевски дали се развел, оние кои не се партиски обоени сигурно нема да ги слушаат досадните говори на било кој политичар на митинг.Затоа и постојат тие дуели на тв во најгледаните политички емисии за да се купат фигуративно кажано гласовите на оние кои сеуште не се определени и убедени да гласаат за некого.:pipi:
ќе се обидам да ти одговорам заради тоа што културно се произнесе.
се слагам дека реба да има дебата каде кандидатите ги изнесуваат своите ставови за разни прашања.дебатата многу помага за определување на својот став за кого да се даде глас.
меѓутоа да се води дебата од другата страна треба да биде кандидат кој има јасен став за она што го кажува и пропагира.во нашиов случај фрцко трцко потрцко таков став нема.дотичниот господин до скоро со папата се пцуеја по новини,а сега рака под рака водат заедничка политика.друго до скоро дотичниот господин беше за прекинување на преговорите,а сега орно се залага да се продолжат истите и по цена на менавање на уставното име МАКЕДОНИЈА.и на крај како да се разговара со дотичниот господин кој добиваше часовници од 20.000 јура поклон од гејците.има уште многу да се пишува,ама тоа после изборите дотичниот господин се надевам сам ќе си го каже пред истажен судија.

пс.се надевам дека г.дин иванов сепак ќе оствари дуел со г.дин селмани после првиот изборен круг.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
За Иванов дел од биографија
Од 2001 година е раководител на Политичките студии при Правниот факултет во Скопје.
Во 2002 е избран за вонреден професор.
Во 2008 е избран за редовен професор.
Од 2004 до 2008 бил продекан на Правниот факултет.
Од 2008 година е претседател е на Одборот за акредитација на високото образование на Република Македонија
За Фрчко дел од биографија
Од 1990 до 1997 г. е во Владата на Република Македонија; од 1990-1992 - министер без портфолио, од 1992 до 1996 г. - министер за внатрешни работи, од 1996 до 1997 г. - министер за надворешни работи. Од 1997 г. до денес- на Универзитетот “Св.Кирил и Методиј” во Скопје, на Правниот факултет, како професор по меѓународно право и меѓународни односи.
И двајцата се професори и Фрчко е професор пред Иванов така да внимавај какви информации пласираш:smir:
Е па не е така ебаго,едниот професор студентите го сакале многу повеќе од другиот,а тоа е најголем плус и единствен услов за Председател на Македонија.
-Додуша според мое мислелење и обајцата се стари префригани комуњари,ама ај,не џабе Кинезите велат “ако мораш да бидеш силуван/а,тогаш лежи и уживај“.:tapp:
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
ќе се обидам да ти одговорам заради тоа што културно се произнесе.
се слагам дека реба да има дебата каде кандидатите ги изнесуваат своите ставови за разни прашања.дебатата многу помага за определување на својот став за кого да се даде глас.
меѓутоа да се води дебата од другата страна треба да биде кандидат кој има јасен став за она што го кажува и пропагира.во нашиов случај фрцко трцко потрцко таков став нема.дотичниот господин до скоро со папата се пцуеја по новини,а сега рака под рака водат заедничка политика.друго до скоро дотичниот господин беше за прекинување на преговорите,а сега орно се залага да се продолжат истите и по цена на менавање на уставното име МАКЕДОНИЈА.и на крај како да се разговара со дотичниот господин кој добиваше часовници од 20.000 јура поклон од гејците.има уште многу да се пишува,ама тоа после изборите дотичниот господин се надевам сам ќе си го каже пред истажен судија.

пс.се надевам дека г.дин иванов сепак ќе оствари дуел со г.дин селмани после првиот изборен круг.
Јас те сфаќам дека Фрчко е безобразен дека ќе навредува ќе гледа да деградира и сл. Ама на пример јас лично не го знам Иванов и ништо немав за него слушнато пред да се кандидира.Мене лично ми е потребен тој дуел да ме убеди, да ми докаже дека стварно има став. Се надевам ме сфаќаш на што мислам:smir:
 
Член од
7 февруари 2009
Мислења
237
Поени од реакции
23
Јас те сфаќам дека Фрчко е безобразен дека ќе навредува ќе гледа да деградира и сл. Ама на пример јас лично не го знам Иванов и ништо немав за него слушнато пред да се кандидира.Мене лично ми е потребен тој дуел да ме убеди, да ми докаже дека стварно има став. Се надевам ме сфаќаш на што мислам:smir:
како прво ќе ти одговорам со прашање се надевам нема љутиш.
дали може човек да се гура со ѕид?
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
како прво ќе ти одговорам со прашање се надевам нема љутиш.
дали може човек да се гура со ѕид?
ако е така, тогаш треба сите 6 кандидати да се откажат од кандидатурата, оти тие сакаат да дебатираат ама наидуваат на ѕид
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
како прво ќе ти одговорам со прашање се надевам нема љутиш.
дали може човек да се гура со ѕид?
Нема зошто да се лутам многу интересен одговор. Ама пак ќе се вратам на тоа дека тој е интелектуалец така? Ќе знае да се снајде.Луѓето гледаат не се слепи ако некое прашање или провокација не е за одговор или возврат.Морам да потенцирам дека зборувам за политички неопределените луѓе оние кои уште не се одлучиле или се двоумат.Лично јас се обидувам да ја видам таа интелектуалност што ја зборат за Иванов , сакам да ја видам. Ама како ако тој одбива дуели? Ќе се гура и со ѕид ако треба. Неможе ли да го стисне во ќош Фрчко со нешто од неговото минато? Не е оправдување само дрскоста и безобразлукот на еден од кандидатите.Има и други кандидати нека дебатира само со нив ако не му одговара Фрчко.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom