Зоран Заев кандидат за градоначалник на Струмица

Статус
Затворена за нови мислења.

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
типко нема шо да чекам јас до недела мене мува не ме лази кој ке победи на овие избори само вие глеам се тракате у зид.......
а и ја фалите струмица ко којјзнае шо е :toe:
Epa ocigledno ne si od strumica i za taava ne te interesira,a jas si ziveem i si ga falam so imas protiv???
Na mene ama ich ne me "lazi muva" zosto znam za koj ke si glasam i koj ke mi bide gradonacalnik a ti gledi si za tebe.Aj so zdravje:helou:
 
S

smart ass

Гостин
Заев направи ова заев направи она ......
па и должен е да прави па нели е кмет де.....
ама исто така е сумничен е за проневера на 8 милиони без разлика дали е виновен или не он тоа никогаш не го докажа сто мене ми става прашалник над глава кога го гледам како се удира во гради......
исто така ја паметам она изјава кога викаше дека требало да си ја скршиме кичмат за името......
е токму со таа изјава ме погоди во срце и сеа ми се поврака од него и од таквите како него.......
ова да бидеме појасни не сум дпмнеовец:helou:
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
Заев направи ова заев направи она ......
па и должен е да прави па нели е кмет де.....
ама исто така е сумничен е за проневера на 8 милиони без разлика дали е виновен или не он тоа никогаш не го докажа сто мене ми става прашалник над глава кога го гледам како се удира во гради......
исто така ја паметам она изјава кога викаше дека требало да си ја скршиме кичмат за името......
е токму со таа изјава ме погоди во срце и сеа ми се поврака од него и од таквите како него.......
ова да бидеме појасни не сум дпмнеовец:helou:
Sekoj ima pravo da misle so saka neli???
A ne ni treba mnogu da misles za nego,ako za nekoj misles i se zamaras znaci VREDI :)
Pa dolzen e i napravi neli,a ne si od Sr za da znaas oti i pred nego so bea gradonacalnici i na niv im bese dolznost ama NE napravija:smir:
A za toa sto te pogodil vo srce zalam.Odi izpovrajki se ke ti olesne:smir:
 
S

smart ass

Гостин
Sekoj ima pravo da misle so saka neli???
A ne ni treba mnogu da misles za nego,ako za nekoj misles i se zamaras znaci VREDI :)
Pa dolzen e i napravi neli,a ne si od Sr za da znaas oti i pred nego so bea gradonacalnici i na niv im bese dolznost ama NE napravija:smir:
A za toa sto te pogodil vo srce zalam.Odi izpovrajki se ke ti olesne:smir:
ах.........не се разбираме
прво пиши литературно можи?
ако е до тоа дали јас ке повратам и ке ми олесни е многу едноставно
абе човекот витка кичми продава држава АЛО:uvo::uvo::uvo:
пред 100 години некој се борел за тоа име а држава немал а сега некој има држава и витка кичми......
или твојот мозок е мал за да го апсорбира сето тоа и да го разбере:smir:
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
ах.........не се разбираме
прво пиши литературно можи?
ако е до тоа дали јас ке повратам и ке ми олесни е многу едноставно
абе човекот витка кичми продава држава АЛО:uvo::uvo::uvo:
пред 100 години некој се борел за тоа име а држава немал а сега некој има држава и витка кичми......
или твојот мозок е мал за да го апсорбира сето тоа и да го разбере:smir:
Море паметен, шо го тераш момето да свршува у 6 саат сабајле на братот Заев а? ехехех

Кој сака нека победе у Струмица, кој сака нека победе у Кавадарци мене исто ми се фаќа, ЈАС САМ СИ РАБОТАМ за моите интереси ... кога и сите други би го праеле тоа... не би се замарарале со политика...

Ае поз сеа отидов на работа, од свршување на политичари не се живее..
 
S

smart ass

Гостин
Море паметен, шо го тераш момето да свршува у 6 саат сабајле на братот Заев а? ехехех

Кој сака нека победе у Струмица, кој сака нека победе у Кавадарци мене исто ми се фаќа, ЈАС САМ СИ РАБОТАМ за моите интереси ... кога и сите други би го праеле тоа... не би се замарарале со политика...

Ае поз сеа отидов на работа, од свршување на политичари не се живее..
хахаха ај глеај си таквото:smir:
замина таму негде и памет сеа а?
па така си е тука Македонија единствено место у свет кај шо мож да прават муабет на нет машко и женско у 6 саат сабајле И ТОА ЗА ПОЛИТИКА:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
ах.........не се разбираме
прво пиши литературно можи?
ако е до тоа дали јас ке повратам и ке ми олесни е многу едноставно
абе човекот витка кичми продава држава АЛО:uvo::uvo::uvo:
пред 100 години некој се борел за тоа име а држава немал а сега некој има држава и витка кичми......
или твојот мозок е мал за да го апсорбира сето тоа и да го разбере:smir:
Kako prvo temata e Zoran Zaev za gradonacalnik na Strumica!
Znaci dozvoleno e da pisuvam na strumicki dijalekt..
Kako i da e...
Kako prvo ne navreduvaj!!!
Imam dovolno mozok tuku ne sakam da si go opteretuvam zosto ke mi treba za popametni raboti!!
A nikoj ne ti ja prodade drzavata,toj kako gradonacalik ne moze da ti go smeni imeto na drzavata neka ti e jasno!!
A nikoj nema da ni go smeni imeto zatoa sto nikoj ne ja dava Makedonija kako sto ti ja sakas ja sakam i jas!:smir:
 
S

smart ass

Гостин
Kako prvo temata e Zoran Zaev za gradonacalnik na Strumica!
Znaci dozvoleno e da pisuvam na strumicki dijalekt..
Kako i da e...
Kako prvo ne navreduvaj!!!
Imam dovolno mozok tuku ne sakam da si go opteretuvam zosto ke mi treba za popametni raboti!!
A nikoj ne ti ja prodade drzavata,toj kako gradonacalik ne moze da ti go smeni imeto na drzavata neka ti e jasno!!
A nikoj nema da ni go smeni imeto zatoa sto nikoj ne ja dava Makedonija kako sto ti ja sakas ja sakam i jas!:smir:
ок се предавам бо право си :back:
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Zajnat govoras!!
"Fuck you" beshe puno do daska zaso govoras bezveza ne mee jasnoo!!
I tava pazii samo od Strumica bee covecite:smir:

Аман бе.Еми тие автобусте од Велес и од Скопје шо беа паркирани до Вапцаров и на автобуската да не дојдеа риби да ловат у Струмица вчера:pos2::pos2:
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
И во Дуелот, зад Бонева имаше скриено монитор на кој му ги пишуваа одговорите на Заев нели?
Абе не вреди така да зборуваш, да се глупираш. Сега ние да земеме да зборуваме за Бонева дека не е добра политичарка? Па не чини тоа. Штом стигнала до висока позиција во својата партија мора да е добра, ама сега од Скопје да ми доаѓа тука во Струмица и да ми се прави дека знае се? Не чини...
Брат имав прилика да го видам знаењето на Заев. Бев на една прослава (роденден на Боро Трајковски) и Заев како градоначалник требаше да каже два три збора. Кога го видов извади ливчиња од џебот за да прочита ми доагаше да се насеам.
Е ај саа, незнаеме Калајџиев шо е и как е...си заработува човеко од вршење ПР функција де...
Абе најдел човеко од глупи пари да зема и сега му пише стихотворбички на Заев.
Шо тии бе Лазаров е 100 пати поарен од Бонева, Заев има срека шо не го ставија Томето од ВМРО, дека дека поценан е Томето у Струмица од Зочето... најпоштено.
[/quote]
Томето е дека дека по почитуван од Бонева. Пред се е чаршиски човек и е доста почитуван и од СДС-овцитеи од ВМРО-овците. Томето да беше ке имаше многу поголеми шанси за победа.

Еве од нашиот штаб што велат анкетите. Бонева води пред Заев
2-3 проценти. Останува да чекаме денот на изборите да видиме кој ке победи. Во Ср има два кандидати така да ке нема втор круг.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Аман бе.Еми тие автобусте од Велес и од Скопје шо беа паркирани до Вапцаров и на автобуската да не дојдеа риби да ловат у Струмица вчера:pos2::pos2:
Od Veles i od Skopje vkupno imase 50 dusi, i 10tina imase od Rusinovo(Malesevsko) ja tolko bee od strana, a dodeka vecer na vas ke ima eden buluk narod od cela drzava.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Od Veles i od Skopje vkupno imase 50 dusi, i 10tina imase od Rusinovo(Malesevsko) ja tolko bee od strana, a dodeka vecer na vas ke ima eden buluk narod od cela drzava.
Како може така да лажеш. Ја сега ми кажа оти имало 10000 од Скопје и 2-3 илјади од Велес. Така да ви се останале 10000 од Струмица. Со тиа митингаши не тепате брат.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Како може така да лажеш. Ја сега ми кажа оти имало 10000 од Скопје и 2-3 илјади од Велес. Така да ви се останале 10000 од Струмица. Со тиа митингаши не тепате брат.
:pos2::pos2: dobar vic ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom