Зоран Заев кандидат за градоначалник на Струмица

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Баш би сакал ти да бидеш еден од оштетните од Заев па да видиш како ке се чуствуваш. Па гласај го после пак. Ви го направил глобал и цела струмица Дрка на Глобал, бог да чува. Заев со Глобал испра 8 милиони евра !!!! а вие радувајте се како мали дечиња.
Kako prvo jas ne sum od Strumica odam cesto vo Strumica i znam sto se desava kako vtoro covekot da imase zemeno 8miloni evra nemase da se kandidira pak tuku ce zemese parite i ce pobegnese arno ama vie ovcite samo od ljubomora zborite zatoa sto nemate vakov covek vo vasata partija i zatoa sto kaj vas se sve krimanilci i lopovi.
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Добро бе вмровци нели гледате оти сте досадни со тии 8 милиона,ако беа открадени Заев ќе седаше зад решетки.Нема крадено немате никаков доказ.....
На Вис на вестите излева Бугарката и вика општината дуже 800 000 евра на 11 приватни фирми.Заев излева после тава и дава документе оти 3 години општината на никоја приватна фирма не дуже.... Она пак говоре после тава за истата работа :tapp:.Таа година на ВМРО се е промашај а кандидато за председател најного.На митинг у Гевгелија или у Валандово Груевски кажува шо има у план Иванов да направа,а тај стоо зад него.Толко ли е неспособен да каже два збора :vozbud:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Добро бе вмровци нели гледате оти сте досадни со тии 8 милиона,ако беа открадени Заев ќе седаше зад решетки.Нема крадено немате никаков доказ.....
На Вис на вестите излева Бугарката и вика општината дуже 800 000 евра на 11 приватни фирми.Заев излева после тава и дава документе оти 3 години општината на никоја приватна фирма не дуже.... Она пак говоре после тава за истата работа :tapp:.Таа година на ВМРО се е промашај а кандидато за председател најного.На митинг у Гевгелија или у Валандово Груевски кажува шо има у план Иванов да направа,а тај стоо зад него.Толко ли е неспособен да каже два збора :vozbud:
И да имаше, и да немаше докази...исто ни се фаќа. Помина тоа...
Благодарение на БЦ, Зоки остана вечно сомнителен.
А, колку шо видов по пресовите, Зоки НЕ ДОКАЖА дека општината не должи.
Прво, не ги покажа сите страни, а после паламудеше дека тоа биле некои ИДНИ долгови.
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
11
Ај бе нека даде некој некоја слика од тва шо Заебец има напраано за Струмица да е европска, јас насекаде низ Струмица глеам да најдам нешто да сликам и да дадам на сите да ни га видат европска Струмица ама НЕМААААААА
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
17
Поени од реакции
4
VIj saa da e divogradba do saa vlasta 116 pati ke go srusese so znaci cisto e a za drugoto nema potreba da se komentira oti e pomiluvan i kolko i da e kriv moza za ... da mu se fatat. A tii izbore tesko oti zajko ke padne bar po narodo so go slusam za ponatam zavisi kak kee avata :jaj:


p.s. Gudev - guga- siskite si gi popravi :smir:
So be da si gi popravam aj gledi si rabotata po doma,igraj si igricki na Kajgana i zatoa ne me zamaraj so gluposti.:pos2:Da si gi popravam siskite :pos2:aj ne me smej ti otvori si gi ocite pa ke pravime muabet:pos2::helou:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Ај бе нека даде некој некоја слика од тва шо Заебец има напраано за Струмица да е европска, јас насекаде низ Струмица глеам да најдам нешто да сликам и да дадам на сите да ни га видат европска Струмица ама НЕМААААААА

ја уште еден СЛЕП при очи ,,
НОВА БОЛЕСТ =ПОРТОКАЛОВО СЛЕПИЛО

И да имаше, и да немаше докази...исто ни се фаќа. Помина тоа...
Благодарение на БЦ, Зоки остана вечно сомнителен.
А, колку шо видов по пресовите, Зоки НЕ ДОКАЖА дека општината не должи.
Прво, не ги покажа сите страни, а после паламудеше дека тоа биле некои ИДНИ долгови.

последно според побарувањето и обврските на оптина Струмица НЕ ДОЛЖИ НИКОМУ

ДА НЕ МИсли БОНЕВА НА 50,000,000 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ...ШТО ГИ ОСТАВИ како долг кога таа беше советник И ГРАДОНчалник Киро Јанев?????= 800,000 илјади ЕВРА???????
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Zarem kopucistevo prilepsko e star ergen, zatoa zboruva gluposti, izgleda semeto vu ima vo glava vlezeno.

Убаво му кажа НАЦИ ,он тебе ќе ти се меша во твојот роден град Струмица,како не му е срам!
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
51
Поени од реакции
1
Зајко доста ја грееше фотељата на БЦ и не му е срам да се кандидира за градоначалник на Струмица па заслужува да изгуби човекот.
 

D&E

Член од
15 февруари 2009
Мислења
87
Поени од реакции
1
Баш би сакал ти да бидеш еден од оштетните од Заев па да видиш како ке се чуствуваш. Па гласај го после пак. Ви го направил глобал и цела струмица Дрка на Глобал, бог да чува. Заев со Глобал испра 8 милиони евра !!!! а вие радувајте се како мали дечиња.

Tи оштетен си нешто? Може да ни кажеш како си оштетен?
 
Член од
8 март 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Znaete li sto moze samo ova pederce zaev da napravi ponatamu ,moze samo imotot i se so ima da mu bide konfikskuvano drugo nisto.. So eden zbor ABOLICIRAN covek ne moze vo nikoja postabilna drzava da raboti takva funkcija kako so e Gradonacalnik ama za takvi prosti zadoeni komunisti i ne me cudi so pak go saakaat a nemat so da jadat ako mozebi ke im dojde malko toa akalot ako go imat voopste ako zoran zaev i toa ne im go ukral.APAZ neviden vo Makedonija posle Abolicijata nema za sto i da se razgovara za toj moron. BUDDHIST.:pos2:

Za 8 miliona i jas sakam da bidam aboliciran ako moze ,razlikata e sto na mene za 1000 denara ke me zatvorat ,mameto negovo ke mu se rasplace posle izborite bilo da e gradonacalnik bilo da ne e sekako ke placi toa momce da znaete site so go sakate tolku zoceto ,ako ne drugo ke dozivee psihicki krah na licnosta sto e vo nego taa zlobnata do maksimum zlobna so e e taa ke se mrdne.I ke nema mira do kraj na zivot si naveja losa karma za svojto pokolenie mamiceto negovo apasko da mu ....se po spisok.:nesvest:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom