Европска Струмица - Глобал?

Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
На сите им е платено на некои дури и по 2 пати.Шо саа го тужат така да има документи и не се замаре на таа тема Заев секој последен четврток од месецот излегува на Вис па пишејте му некоо прашање сигурно ќе ви одговоре..........
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Почнавте и 3а Бранко да серете, абе Бранко на Груевски може у гаки да го смести, он е 0 3а него, и Бранко кога и да сака да се врати на власт, ќе биде тоа.


Околу “оштетените“ фамилии, имат 3емено 2 пати пари од Општината и бараа и по 3 пат. На никому не му е исклучена струјата и сл. бе3 причина. 3нам го мене живее еден од тие мороните и си има струја, вода и све, а тоа што го кажуват на телеви3ии се е ЛАГА!
 
Член од
11 март 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
tokmu taka kako sto gledate na slikive se prodava po trotoari i po ulica a global i tie tezgi sto gi ima gi dadoa na sdsmovci taka da za obicnite smrtnici nema mesto vo toj global.
Abe luge na Hitler mu dojde krajot a na Zoran Zaev!
Za da najdes rabota vo strumica treba prvo da imas staz vo partijata na sdsm da lepas plakati za nih da odis kade ke te vinkat da pravis sto ke ti kazat,i posle toa da najdes dobra vrska preku zaev i da se vrabotis ,na drug nacin nemoze da se vraboti mlad covek vo Strumica.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
tokmu taka kako sto gledate na slikive se prodava po trotoari i po ulica a global i tie tezgi sto gi ima gi dadoa na sdsmovci taka da za obicnite smrtnici nema mesto vo toj global.
Abe luge na Hitler mu dojde krajot a na Zoran Zaev!
Za da najdes rabota vo strumica treba prvo da imas staz vo partijata na sdsm da lepas plakati za nih da odis kade ke te vinkat da pravis sto ke ti kazat,i posle toa da najdes dobra vrska preku zaev i da se vrabotis ,na drug nacin nemoze da se vraboti mlad covek vo Strumica.
Е браво, ја со остантите овдека на форумот што го поддржуваат СДСМ идевме лепавме плакати, им лижавме г`3 на луѓето од СДСМ... :tapp:
Тротоарите од 2003 година е сликата, тие двете слики кај човекот со моторот се додека се правеше глобал, гледаш дека човек и3глегува од шахтата што 3начи дека нешто чепкал таму, сигурно не пропаднал:tapp: И да не набројувам понатаму, 3нам дека не сваќа и сте слепи.
 
Член од
11 март 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
CCCC NEZNAM KAKO NE VI E SRAM DA ZBORUVATE ZA BRANKO CRVENKOVSKI, PA TOJ E NAJ NAJ NAJ GOLEMIOT STETNIK NA MAKEDONIJA, eve i deneska amnestira kriminalci od negovite redovi kao e mozno toa be precedatel na drzava da gi amnestira kriminalcitee abe toj e za u zatvor be toj so site niv, ja zloupotrebuva najvitalnata funkcija Precedatel na drzavata za da amnestira luge koj se vmesani vo kriminalni dela sto ne gi ostavo da sidokazat ako se nevini.....
mene ne mi e jasno samo koj se tie slepci sto go podrzuvat i sto gledat vo BRanko lider na Partija ejjj,,, sramota golemaaa da si vo toj red so takov lider.
Pa uste go sporeduvat Branko so Gruevski, decki toa ti e kako da sporeduvas fice so mercedes..
aj ve molam poveke da ne trosite zborovi za branko zosti ima uste 5 -6 dena od mandato neka amnestra kolko sto moze poveke kriminalci doi krajot...
golema steta da trosam zborovi za toj VE POVIKUVAM SITE DA I DADAME PODRSKA NA SILVANA BONEVA I DA PROMENIME MNOGU RABOTI VO STRUMICA...
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Сликите претпоставувам се од 6-7ми Март, точно, имаше премногу тезги поради празникот и беше жива хистерија.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Почнавте и 3а Бранко да серете, абе Бранко на Груевски може у гаки да го смести, он е 0 3а него, и Бранко кога и да сака да се врати на власт, ќе биде тоа.


Околу “оштетените“ фамилии, имат 3емено 2 пати пари од Општината и бараа и по 3 пат. На никому не му е исклучена струјата и сл. бе3 причина. 3нам го мене живее еден од тие мороните и си има струја, вода и све, а тоа што го кажуват на телеви3ии се е ЛАГА!
Околу оштетените, не се знае...
Сум имал случај на денационализација кога оштетените биле обештетени но со смешен износ при одземањето на земјиштето, и сега се бара правичен надоместок за истото.
така да...не верувајте на се што ќе чуете.
Башка, од општината неможат да земат, туку од државата.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
И деновиве има премногу тезги, и не ги тргнуваат.. за неколку дена се изборите.
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
такви дупки на тротоарите у СТРУМИЦА нема со лупа да ги тераш не може да ги најдеш, а за чам-чифлик оти немало дрва најголема глупост шо сам га чујал оти там никојпат не е ни имало дрва тва место јас го знам веќе 20-ина години и секојпат е било голо оти е било на времето воен полигон за струмичката касарна од која е броела 3000 војници и скоро секој ден горе се вежбале, пазаро со тај моторџијата не постои веќе оти тај беше привремен додека се градеше европскиот глобал

се однесува на сликата од пред неколку страни
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
ПОРТОКАЛОВАТА МАГЛА И КОНТАМИНАЦИЈА што ја донесе Бонева ке се крене на 22 март СТРУМИЦА повторно ке ја огрее сонце и светлина:smir:
СИТНОООООООООООООООООООООООООООООООООООООО(уште само 3 дена)
Струмица во СРЦЕТО:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom