Европска Струмица - Глобал?

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Ако е ова ТОЧНО..тоа само по себе значи дека има и БГ пасапорт..односно е ............
Или ..ова не е вистина???
:pipi:



Па немој сега така и веднаш и во лице со вистината..може и да се шлогира де???.

:pipi:
Извините вака што влагам у дискусија,али до пред 2 години пола Куманово возеше на бг таблици ама со полномошно
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Значи кој ида го изберат за градоначалник на Струмица има бугарски пасош. ЗА бонева одамна знаевме дека има а сега и за Заев дознавме, и сега што понатаму :uvo: ке гласате???????/
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Пронашле бомба во глобал сигурно тоа е некој од вмро кој што го мрази на заев како ја пронашло обезбедувањето и јас незнам готова била да испука ама добро што ја пронашле не е чудно и повторно тој истиот да постави бомба сепак полицијата додека не го фати на тој , тој се ќе си поставува.
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Пронашле бомба во глобал сигурно тоа е некој од вмро кој што го мрази на заев како ја пронашло обезбедувањето и јас незнам готова била да испука ама добро што ја пронашле не е чудно и повторно тој истиот да постави бомба сепак полицијата додека не го фати на тој , тој се ќе си поставува.
Поставување бомба не е вмровски акт против глобал тоа е КРИВИЧНО ДЕЛО и загрозување на општата безбедност... и е казниво ... одма етикети бре бре бре
 
Член од
8 јуни 2005
Мислења
69
Поени од реакции
0
А каква кражба е да имаш 4 четири стана во центарот на скопје
( со една годинА работа во Либија -медицинска сестра- )
Не се од Либија ,тие станови на Груевски му се од чичко му Душко.Исперани мозоци
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Lele lugje be vie ludi li ste aman veke so cicko mu DUSKO,ta od nego li se parite so ja kupi TRESKA,KIRO KUCUK U VELES,6 PARCELI NA TRANZITNIOT PAT,PAMUCNATA,OGROMEN DEL U GLOBAL,% U TIVERIOPOL HOTEL,VOZEN PARK OD 450 000 EVRA,IDNINA ZGRADATA,abeeeeeeeeeeee glupi deca ajde kazejte mi dali taj cicko dusko imal tolku.-DA NAPOMENAM ZAEV GI KUPI TIE RABOTI ZA 2 GODINI-.


CICKO DUSKO MAKEDONSKIOT DONALD TRAMP

OHH MY GOD boze pomogni im ne znaat sto zboruvaat
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
:jaj::jaj: Зар му верувате дека има бугарски табли на колата ? Е тоа е веќе претеризам ... Они како прво не знаат шо боја му е колата а не па и регистрацијата да му ја знаат :toe: Само така си лафат безвеза ...
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Abe demonce ti ili si slepo ili inatlivo -JAS KAZAH PRED DVE GODINI NE SEGA C C C .A KE MI ODGOVORES LI ZA RABOTITE KUPENI ZA DVE GODINI SO GI NABROJAV POGORE ILI DZABE CEKAM ODGOVOR,ama priznaj kolku mu se dobri mercedesite,SAMO NA ZENA MU IMA KUPENO SL 500 TOA E SRAMNO BE.


SELJAK KE SI OSTANE SELJAK
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Abe demonce ti ili si slepo ili inatlivo -JAS KAZAH PRED DVE GODINI NE SEGA C C C .A KE MI ODGOVORES LI ZA RABOTITE KUPENI ZA DVE GODINI SO GI NABROJAV POGORE ILI DZABE CEKAM ODGOVOR,ama priznaj kolku mu se dobri mercedesite,SAMO NA ZENA MU IMA KUPENO SL 500 TOA E SRAMNO BE.


SELJAK KE SI OSTANE SELJAK
Време е стасано..гласачите сега само да го „тргнат„ од власт ...за да се детално испита се по ред..и секако непристрасно..еве во Комисијата нека има и од обете партии..може ете и од сите заинтересирани..само со ДОКУМЕНТИТЕ (да се излезе) на Сонце..па да се види што е и како е „работено„ .таму.со народните паринки бе..
Почесно од ова..Здравје.. ниту Лесковац..ама ниту и Радово...
:pipi:
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Од патрионизам на денешно време тешко да се снајдеш...и ного не викајте тај има онај има бг пасош, а сигурно од тие шо пишате тука имате и вие....па пред 2-3 години низ цела Македонија се возаше коли на Бг табли...
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Од патрионизам на денешно време тешко да се снајдеш...и ного не викајте тај има онај има бг пасош, а сигурно од тие шо пишате тука имате и вие....па пред 2-3 години низ цела Македонија се возаше коли на Бг табли...
Од твоево..само си произлегува..молчете бре..сите сме со „такви„паспорти..во Македонијава!!!?
А еве ...јас не се сложувам..оти само МК си имам..и не ми треба друг..
Оти..т.н.царинско-визни бариери се проблем само на КОПУЦИТЕ, оној кој има паринки..нема никаков проблем..
А и позната ви е приказната за „бургијата„..со пари обложена..дупи насекаде и (до)стасува насекаде..

пс
А комуњариве..секому кој не им е (беше) по ќејф..веднаш..тој има БГ пасапорт..
:pipi:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Samo da kazam nekoi detali sto kupi Zoran Zaev so na "dedo mu parite"
1.Ogromen del vo Global
2.Fabrika za tuli Elenica
3.6 parceli od po neznam kolku kvadrati na tranzitniot pat
4.Fabrika TRESKA i ke ja rusi na nejzino mesto ke nikne HOTEL
5.Pamucnata
6.Plan da ja kupuva San Keramika
7.del u idnina zgradata so branko Sopo
8.Kupuva fabrikli vo drugi gradovi kako sto e fabrikata za tuli kiro Kucuk vo Veles
9.do pred 2 godini vozese audi A4 so bugarski tabli a sea ima kolku bea tamu 2 ili 3 mercedesi i eden dzip isto mercedes
10.realno vo strumica nema veke lebari na Zito Strumica...si ja kupija Crvenkovski i zaev
11.Prodazba na termalnite izvori vo BANSKO zaedno so HOTEL CAR SAMOIL za bagatelna cena

TREBA LI POVEKE DA NABROJUVAM.I ve molam u toa ne se obiduvajte da me pobiete zatoa so toa so go napisav e taka moze imam i zaboraveno nesto.
фабриката за тули еленица ја купи братуче му СЕ ДРУГОТО Е ЛАГА


ДЕТЕЕ ТИИ ПРИКАЗНИ НА ДРУГ ШО НЕ Е ОД СТРУМИЦА
http://www.promacedonia.org/ab/md_0707_0.html

ЈА ТИ АДРЕСА ЗА МАЖОТ И НА БОНЕВА ДА ВИДЕТЕ ОТИ СЕ БУГАРИ
 
Член од
2 февруари 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
Фали ме усто, оти ќе те раскинам

Фали ме усто, оти ќе те раскинам!

 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Фали ме усто, оти ќе те раскинам

Фали ме усто, оти ќе те раскинам!

дете абе у струмица гласат струмичане ИМАТ ОЧИ И ГЛЕДАТ не се слепи ... И СИ ЗНААТ ...(струмица во срцето) а таквите како тебе со тии слики може да продавате приказни и лаги во Штип
http://www.promacedonia.org/ab/index.html и по трет пат прочити
за МАЖО НА БОНЕВА ===КОЈ ТЕ НЕГИРА КАКО МАКЕДОНЕЦ ,,, или и ти си од неговата дружина БУГАРОФИЛИ,,,,????
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Тии слики шо ти се ставани погоре се ного поодамна не се од сааа.. ак не си видел ела увери се.. :) оти се гледе по таа шо е ставана доле со моторо тај.. тва е од ка беше привремено познатио ш'кд пазар доле кај стадионо. Така да не га тупи и сегде да го постираш тва..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom