Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Според Датаспорт Јувентус веќе во Јануари веројатно ќе го ангажира Нсереко од Бреша.. За него биле заинтересирани скаути и од Баерн Минхен, Манчестер Јунајтед, Монако, Рома итн...

Веројатно се работи за добар играч, и се надевам дека ќе биде ангажиран..

Според истиот медиум Јувентус во Јануари ќе се обидел да го ангажира Јури Живков..А исто така постоела заинтересираност за Инлер, Запата и Д`агостино, сите од Удинезе...
ЛЕЛЕ Овој играч е закон, многу добар играч е според мене ако може да се ангажира ке биде супер, а за Русинот Живков не ни треба го имаме Недвед и Џовинко па и Де Чеље по таа страна така даа ...

Башка ке видиме од колку обекања ке видиме дали ке земиме некои играчи ...




Тренерот на Бразил е подготвен да го повика Амаури во репрезентацијата !
“Сите го сакаат Амаури во селекцијата на Бразил но доколку момчето го одигра првиот натпревар погрешно, ќе го уништи следниот ден.” - вели Дунга
Повеќе.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Жирков и Диего само се потребни,ништо друго. Xfire, Жирков игра најчесто на лева бековска позиција,барем тоа играше за Русија... А, такви играчи како Аквилани,Мата или некој таленти сега не ни требат.:helou:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
Дел Пјеро го сруши сопствениот рекорд

Дека Алесандро дел Пјеро во својата 34-та година можеби ја игра најдобрата сезона во својата кариера покажува рекордот кој капитенот на Јувентус го сруши на неделниот натпревар со Аталанта. Имено, со голот против тимот од Бергамо, Дел Пјеро постигнал вкупно 28 гола од јануари 2008 година, што е најголем број голови во една календарска година, во неговата долгогодишна кариера, подобрувајќи го својот претходен рекорд од 24 гола постигнати во 2002 година.

Поголемиот број голови се постигнати во Серија А, поточно 20, а останатите се во Лигата на шампионите и Купот на Италија.

Волшебна ноќ популарниот "Пинтуричио" имаше на 5 ноември, кога во рамките на Лигата на шампионите постигна два прекрасни гола на Сантијаго Бернабе, во победата на неговиот Јувентус против Реал Мадрид.

Моментно го дели второто место на листата најдобри стрелци во Лигата на шампионите со четири постигнати гола, а во Серија А моментно има постигнато шест. Минатата сезона беше најдобар стрелец во Италија, со 21 постигнат гол ја делеше првата позиција со својот соиграч Давид Трезеге.

Очигледно дека капитенот на Јувентус ја доживува својата втора младост во дресот на клубот во кој ја помина целата своја професионална кариера, и е вистински предводник на новата генерација млади играчи на Јувентус кои во досегашниот дел од сезоната изненадија многумина скептици кои се сомневаа во клубот од Торино дека некогаш ќе може да се врати на старите патеки.

eve edna ubava statija za kapitenot.FORCA JUVE
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Јас мислам дека Јуве ке фура со овој состав.Тешка работа да купат некој играч.Сега за сега добро им оди и сигурен сум дека раководството е повеќе од задоволно.Не очекуваа битка за Калчото,а ЛШ си фураат безпроблем.


Се согласувам...:back:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
najvazno e da se zemi diego. odbrana ne ni treba bidejki levo go imame de cegle. vo april-maj ke sevrati andrade pa ako se vklopi andrade vo timot nema potreba. ako ne se vklopi togas vo juni trebadasezemiodbranbenigrac.
welcome my friend

Според Датаспорт Јувентус веќе во Јануари веројатно ќе го ангажира Нсереко од Бреша.. За него биле заинтересирани скаути и од Баерн Минхен, Манчестер Јунајтед, Монако, Рома итн...

Веројатно се работи за добар играч, и се надевам дека ќе биде ангажиран..

Според истиот медиум Јувентус во Јануари ќе се обидел да го ангажира Јури Живков..А исто така постоела заинтересираност за Инлер, Запата и Д`агостино, сите од Удинезе...
со овие од удинезе може да испадне нешто пошто јуве има добри односи со Удине,да го лапнеме Запата и Инлер мераци:) а Жирков не ми праи мерак
 
G

grande-juve

Гостин
најважно ќе биде да нема нови повреди, а нови играчи во јануари не ни требаат, освен ако се со world class квалитет, а не од типот на поулсен(или како што вика стево коментаторот од телма - пулсен)
 
Член од
8 април 2008
Мислења
132
Поени од реакции
4
Јас мислам дека може и вака да се тера пошо нели ќе се вратат многу повредени играчи(Буфон, Трезеге, Каморанези, Поулсен, Занети шо треба да влезе у ритам, Тиаго, Зебина, Кнежевич) ко ќе видам поубаво не да се многу...
Сепак јас би купил двајца првокласни играчи, еден креативец за во средина, и еден добар центар халф, нешо ко Диего или Чаби Алонсо за во средина, а Рамос како центар халф
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
9
Поени од реакции
2
I pokraj toa sto mislam deka site igraci na Juve se vo odlicna forma sepak ne ke bide loso da se zeme eden eliten igrac od sredina na terenot(nekoj sto ke go zameni Nedved).Spored mene najdobar izbor bi bil Diego ili Alonso.Da bideme realni Nedved ne moze da odgovori na obvrskite na tolku visoko nivo.Negovoto mesto e na mestoto na sportski direktor na Juve(nesto kako sto e Mijatovic vo Real).Toa e moe razmisluvanje.Vo ovaa prilika sakam da mu cestitam na DEL PJERO za izborot na SPORTIST NA ITALIJA.Bravo Sampione!!!


Forca Juve
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
I pokraj toa sto mislam deka site igraci na Juve se vo odlicna forma sepak ne ke bide loso da se zeme eden eliten igrac od sredina na terenot(nekoj sto ke go zameni Nedved).Spored mene najdobar izbor bi bil Diego ili Alonso.Da bideme realni Nedved ne moze da odgovori na obvrskite na tolku visoko nivo.Negovoto mesto e na mestoto na sportski direktor na Juve(nesto kako sto e Mijatovic vo Real).Toa e moe razmisluvanje.Vo ovaa prilika sakam da mu cestitam na DEL PJERO za izborot na SPORTIST NA ITALIJA.Bravo Sampione!!!


Forca Juve
Алонсо мене многу не ми се свиѓа. Ако земаме некој да биди екстра, а за просечни играчи имаме и не треба појќе такви да се земаат. Алонсо појке ми гледа како просечен отколку како некој што ќе го смени Јувентус.
А за Недвед се сложувам со тебе, доста му е. Спортски директор би било добро место за него.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
Алонсо мене многу не ми се свиѓа. Ако земаме некој да биди екстра, а за просечни играчи имаме и не треба појќе такви да се земаат. Алонсо појке ми гледа како просечен отколку како некој што ќе го смени Јувентус.
А за Недвед се сложувам со тебе, доста му е. Спортски директор би било добро место за него.
Пред два дена му беше продолжен договорот на Секо за уште три години, така да ја исклучувам можноста Недвед да биде спортски директор..

Пред некој месец Јакинта имаше изјава каде вели дека Недвед иако најстар ги терал сите максимално да трчаат, да вежбаат, да тренираат, и мислам дека помошник тренер би бил супер ангажман за него...
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Доколку некој ја фаќа, на Теле спорт (мислам дека е романска програма) го има Дуелот меѓу Нукасл и Јувентус во рамките на ЛШ, за 2003 година...
Од тој состав, денес сеуште за Јуве настапуваат Дел Пиеро, Недвед и Буфон!
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Доколку некој ја фаќа, на Теле спорт (мислам дека е романска програма) го има Дуелот меѓу Нукасл и Јувентус во рамките на ЛШ, за 2003 година...
Од тој состав, денес сеуште за Јуве настапуваат Дел Пиеро, Недвед и Буфон!
и Трезеге:vozbud::vozbud:
 
Д

Демијан

Гостин
Да ја гледав,се сеќавам на таа утакмица.Таа година стигнавме до финалето на ЛШ.Таму пораз 1-0 ама дома ги убивме 4-0,Алекс слободен им даде.А за ова со преодниов рок,мислам дека не ни треба повеќе од 1 или макс. 2 играчи, и тоа за бековските позиции.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
Да ја гледав,се сеќавам на таа утакмица.Таа година стигнавме до финалето на ЛШ.Таму пораз 1-0 ама дома ги убивме 4-0,Алекс слободен им даде.А за ова со преодниов рок,мислам дека не ни треба повеќе од 1 или макс. 2 играчи, и тоа за бековските позиции.
Се сложувам со тебе.. Зимскиов преоден рок треба да го искористиме да си ги зацврстиме бековските позиции, барем со еден играч..Има повеќе опции според мене кои би завршиле работа (Закардо, Досена, Гросо го сметам за најдобра опција), и тоа сметам дека е најпотребно за Јувентус во моментов..
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.737
Поени од реакции
9.729
Каков Закардо бе, Григера е класа погоре од Закардо. Е Гросо може, добро би дошол, плус евтин е. Али џабе муабети, нема да дојде никој зимава, и мислам дека у право се Гиљи и копанија, не ни требаат нови играчи. Добро ни оди и вака, имаме одличен тим. Паметно прават, си чуваат пари за на лето да земат ѕверски играчи. Пошо и онака на зима тешко се земаат играчи од светска класа...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom