Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.995
Oф!

Добро ајде Мурињо профитира, со неговата среќа оваа година ќе се освои тројна круна. Немора да играат, бидејки Мурињо има среќа и се знае дека ќе освојат можат уште сега да им ја дадат титулата.

Задоволен, така?
Погрешно ја протолкува целава ова работа, далеку од тоа дека Мурињо поради среќата освојува трофеи.

Имаш вака, одлично адаптирање во различни лиги со различен стил на игра ( минатата сезона во Италија е класичен пример за истото ) + вадење на максимумот од играчите ( Ибра минатата година ) + победнички шампионски менталитет кој го прават егоманијакално створење со тон самодоверба ( една од негови најдобри карактеристики ) + свој тип на тренинг систем + одлично справување со медиумите, тргање на нивното штетно влијание врз екипата + тимовите му функционираат феноменално у поглед на тимски дух, морал и слично, едностанво, функционираат ко едно + среќа, која доаѓа ко капак на Се, ко шлаг на торта.

Муабетот е дека некои истата ја имаат у енормни количини, некои делумно и некои ич, кај Мурињо и погоре напишав, истата е само дел од она што тој го поседува, ко позитивна карактеристика, една од многуте, другачие незнам како да ти појаснам. :)
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Според муабетов пред секој меч на интер ќе има собиранки пред црква да се палат свеќи

"There is only one great team in Italy and that is Inter,"
"I think they are also the strongest in Europe. They have the quality to win the Champions League."

Поздрав од Џиџи Симони
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Туку според информација на еден мој близок пријател,,,пред некоја секунда ме Информираше дека на СКАЈ ИТАЛИЈА го најавиле Арнаутович во прв состав против Лацио...90% биле шансите да настапува од првата минута.Па знаев дека милито е повреден но не дека неможе да игра,дали ке биде ова меч со две острици ке видиме...ја мислам дека ипак не треба да стартува бидејки Лацио не се тим за подценување и ескпериментирање со играчи,можат Ето и Циганот да стартаат па тука е и суазо кој има играно многу повеке од Арна во серија а,,работава испадна фак ми тендер.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Погрешно ја протолкува целава ова работа, далеку од тоа дека Мурињо поради среќата освојува трофеи.

Имаш вака, одлично адаптирање во различни лиги со различен стил на игра ( минатата сезона во Италија е класичен пример за истото ) + вадење на максимумот од играчите ( Ибра минатата година ) + победнички шампионски менталитет кој го прават егоманијакално створење со тон самодоверба ( една од негови најдобри карактеристики ) + свој тип на тренинг систем + одлично справување со медиумите, тргање на нивното штетно влијание врз екипата + тимовите му функционираат феноменално у поглед на тимски дух, морал и слично, едностанво, функционираат ко едно + среќа, која доаѓа ко капак на Се, ко шлаг на торта.

Муабетот е дека некои истата ја имаат у енормни количини, некои делумно и некои ич, кај Мурињо и погоре напишав, истата е само дел од она што тој го поседува, ко позитивна карактеристика, една од многуте, другачие незнам како да ти појаснам. :)
Toтално се слагам за карактеристиките на Мурињо. Не бев јас тој што протолкува дека Мурињо освојува трофеи поради неговата среќа, туку членот што пишал над тебе. :wink:

Како и да е, Мурињо добро се справува со сите околности кои му надоаѓаа и кои ќе му надоаѓаат. Перфектно се справува и со медиумите кои се далеку покритички настроени отколку во Англија да речеме.

Не гледам зошто вака да не би продолжил.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Toтално се слагам за карактеристиките на Мурињо. Не бев јас тој што протолкува дека Мурињо освојува трофеи поради неговата среќа, туку членот што пишал над тебе. :wink:
Тој над него кажуе дека има среќа во прави моменти и тоа се почесто и почесто. А којзнае дали ке го кажуваше воа за Мурињо ако евентуално и заслужено отпаднеше од Манчестер со Порто и после тоа не отидеше у Челзи и отидеше по некоја коинциденција у Милан. Не продаај патетики молим те. Јасно е...
Башка за лицемерноста негова кажуе доволно изјавата за Интер пред да им стане трењер.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Тој над него кажуе дека има среќа во прави моменти и тоа се почесто и почесто. А којзнае дали ке го кажуваше воа за Мурињо ако евентуално и заслужено отпаднеше од Манчестер со Порто и после тоа не отидеше у Челзи и отидеше по некоја коинциденција у Милан. Не продаај патетики молим те. Јасно е...
Башка за лицемерноста негова кажуе доволно изјавата за Интер пред да им стане трењер.
Да беше дедо ми женско, ќе беше баба, знаеш?

Што кажал за Интер пред да им стане тренер?
 
G

Gray Foxx

Гостин
Да беше дедо ми женско, ќе беше баба, знаеш?

Што кажал за Интер пред да им стане тренер?
Интер е тим кој што доби две титули на зелена маса и се очајни у ЛШ. Најди си ја изјавата, не знам како не знаеш за ова. Ке ти пишам минус у дневникот за бранење негово...
Edit:
И да беше Мурињо трењер на друга екипа ке викаше дека е газло и сељак. ФАКТ!!!
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Незнам за таква изјава, дај просветли ме!?

За Мурињо сум имал секогаш позитивно мислење дури и кога му се закануваа за неговиот живот по освојувањето на ЛШ со Порто односно кога веќе беше јасно дека ќе премине во Челзи.

А гледам дека знаеш да толкуваш мисли... Браво, браво. :aplauz:
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Туку според информација на еден мој близок пријател,,,пред некоја секунда ме Информираше дека на СКАЈ ИТАЛИЈА го најавиле Арнаутович во прв состав против Лацио...90% биле шансите да настапува од првата минута.Па знаев дека милито е повреден но не дека неможе да игра,дали ке биде ова меч со две острици ке видиме...ја мислам дека ипак не треба да стартува бидејки Лацио не се тим за подценување и ескпериментирање со играчи,можат Ето и Циганот да стартаат па тука е и суазо кој има играно многу повеке од Арна во серија а,,работава испадна фак ми тендер.
Да не разбрал другар ти погрешно ... Мислам дека Арна ќе игра прва утре , против Ливорно у куп на Италија
 
G

Gray Foxx

Гостин
Незнам за таква изјава, дај просветли ме!?

За Мурињо сум имал секогаш позитивно мислење дури и кога му се закануваа за неговиот живот по освојувањето на ЛШ со Порто односно кога веќе беше јасно дека ќе премине во Челзи.

А гледам дека знаеш да толкуваш мисли... Браво, браво. :aplauz:
Па знам да толкувам, не е тешко да те прочита човек. Некој кој очајно го брани својот став притоа игнорирајќи ги сите факти кои се прикажани пред него само потсетува на човек за кој своето е нај нај. Факт.
А оти викаш ДУРИ и кога му се закануваа за неговиот живот? Толку е тешко да имаш позитивно мислење за некој таков?
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Па знам да толкувам, не е тешко да те прочита човек. Некој кој очајно го брани својот став притоа игнорирајќи ги сите факти кои се прикажани пред него само потсетува на човек за кој своето е нај нај. Факт.
А оти викаш ДУРИ и кога му се закануваа за неговиот живот? Толку е тешко да имаш позитивно мислење за некој таков?
Сакав да те навратам малку на она што го има поминато Мурињо. Не потенцирав ништо со тоа.

Јас не реков дека она што јас го мислам е секогаш точно. Но ти ѓи врзуваш успесите на Мурињо со неговата среќа која била пресудна.

Не ми даде линк од изјавата на Мурињо...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.995
:pos2::pos2:

Мора да ви го издвојам овој дел од пресот на Мур, даден за новинарот кој наводно го удрил а истиот се вика Андреа Рамацоти : '' ... Можеби оваа приказна ке заврши смешно, очекувам подарок од него за Божиќ бидејки до сега во јавноста знаеше само за Ерос Рамацоти, Андреа е веќе неколку денови познат ''. :)

Иначе еве ви го цело интервју, преведено од гугл, ја ке издвојам неколку моменти, т.е., Мурињо признава дека го навредил новинарот во два наврати но нејќеше да каже јавно кој збор го употребил. :) Повтори дека има одредени места каде можат да се даваат интервјуа и каде може да им се обраќаат новинарите, ова не е прв пат некој на истото место да се најде и да успее да изнуди некое интервју, велејќи дека приватноста на тимот била нарушена со тоа што новинарот засталан пред вратата на автобусот, и поради тоа нема јавно да му се извини , и потенцираше дека немало физички контакт и Се ке биде објаснето од негова страна пред федералниот истражител уз аргументи и факти.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Сакав да те навратам малку на она што го има поминато Мурињо. Не потенцирав ништо со тоа.

Јас не реков дека она што јас го мислам е секогаш точно. Но ти ѓи врзуваш успесите на Мурињо со неговата среќа која била пресудна.

Не ми даде линк од изјавата на Мурињо...
Ете за жал не можам да ја најдам. Ама сигурно некој од Јувенташиве ја има за потпис. Побарај.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
6.211
Абе другар доста веќе со таа среќа,нз како мозеш да казеш дека мурињо освојувал на среќа коа со секој клуб има освоено(Порто,челзи,интер)ако беше на среќа лани интер ке освоеше лш али вака глупи факти казуваш.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Абе знаете дека Мурињо на срека се родил ???:tapp:

Што се нема да се изначиташ тука...:nesum:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom