Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
К

кременко

Гостин
Андреоли и Бурдисо(бивши интераши) моментално на натпреварот со Џенова ја држат одбраната на Рома интересно нели???
1-0 за џенова

одбраната дупка ,изглеа не ја држат како што треба ,а да беа добри немаше кај вас да одат ке си останеа во интер:wink:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.993
Okeej, да удриме на онтопик сега :)

Eве што вели Мур за плејот
Mourinho concluded with a comment on the transfer market: "If the half-striker arrves, good, if he doesn't, it's the same. I know that the club is doing everything it can to give the team a player who can cover this role."
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
6.211
Не ја гледав утакмицата немозев како изигра мунтари никој не каза глеам само првите 30 минути ги играл а иначе и мене ме заеба интер за пари ја играв 1 во 1 викам ке ги напунат али како и секоја зезона првите 2-3 кола слабо играат.И за крај ја коа викав дека со плеј ке бидеме појаки вие викавте не и вака сме биле јаки еве се виде колку сме затоа морати нека не штеди валда денес виде дека ни фали тој играч
 
К

кременко

Гостин
Не ја гледав утакмицата немозев како изигра мунтари никој не каза глеам само првите 30 минути ги играл а иначе и мене ме заеба интер за пари ја играв 1 во 1 викам ке ги напунат али како и секоја зезона првите 2-3 кола слабо играат.И за крај ја коа викав дека со плеј ке бидеме појаки вие викавте не и вака сме биле јаки еве се виде колку сме затоа морати нека не штеди валда денес виде дека ни фали тој играч
Код:
„Замената на Мунтари беше мое незадоволство со тоа како го почнавме мечот. Очекував дека нема да биде лесно, дека Бари ќе биде мотивиран, но очекував и малку повеќе од мојот тим“.
:wink:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.993
Замената на Мунтари беше мое незадоволство со тоа како го почнавме мечот. Очекував дека нема да биде лесно, дека Бари ќе биде мотивиран, но очекував и малку повеќе од мојот тим“.
Јас мислев за повреда станува збор, зашто гледам раката му беше нешто преврзана, вака пак ставам знак прашалник за неговите потези денес .
Измена во 30та минута, измена на полувреме ( веќе нема ниеден класичен деструктивец на средина ), го вади Матераци во 60та и нема право на измени, а факт е дека во финишот, поготово по водството беше потребна уште една измена т.е. тогаш беше моментот за влечење на таков потег .
Ретко го критикувам Мурињо, али денес одговорноста за овој неуспех паѓа и на неговиот грб, и да, нема оправдувања за истото, се согласувам .
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
495
Поени од реакции
83
Добро што требаше ова. Ај нема гајле долга е сезоната
( одамна ве читам и фан сум на Интер ама не сум пишал нз зошто:toe: )

едит: бај д веј одличен е сајтот, ќе се зачленам и јас, браво за иосоно
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
6.211
интер разочара денес тоа е факт не ја гледав утакмицава али по вашиве постови глеам стварно слаба игра и се глеа дека ни треба плеј за повеке шанси да се прават али тим како што бесе бари денес мораше да се победи макар и со еден гол разлика ок јбг тоа е се дешава верувам другото коло ке се истуруме врз милан
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
nesto kako slaba igra na inter deneska
no najvazno e so eto postigna gol
kolku sakam da bide najdobar strelec vo italija
 
Член од
23 февруари 2009
Мислења
166
Поени од реакции
5
Iskreno decki ja gledav celata utakmica no ne vidov bukvalno nieden igrac da me impresionira osven standardno Cezar.
Mislam deka Eto i pokraj sto e igrac od svetska klasa covekot promasuva ziceri sto ne bi smeelo da se sluci so takov golgeter(deneska 2 pati i ednas so Lazio ako se sekavate i znam deka e nov igrac i deka treba da se prilagoduva no sto e mnogu mnogu e)
Maicon odlicen vo odbranata no vo ofanziva prosecno navistina se gleda deka mu treba poveke vreme da ja dostigne posakuvanata forma.
Ne znam zosto Muntari odigra tolku loso no se somnevam deka muslimanskite posti igraat golema uloga, covekot samo sto ne kolabirase na terenot!
Spored mene imase solidno debi Mota kako i Viera koj poleka no sigurno ovie mesec-dva ke go popolnuva mestoto na Kambiaso.
Nekolku greski na kapitenot na pocetokot na utakmicata, no podocna se koregira covekot i zasluzeno spored mene i ovaa godina ke ja nosi kapitenskata lenta.
Mal napredok na Kvarezma mi se vide poopusten od minatata sezona saka da se dokazuva no nedostigaat negovite odlicni centarsutevi i driblinzi.
Baloteli odigra solidno vo duelite eden na eden no ne isprati edna upotrebliva topka.
Nisto konkretno ne vidov ni od Milito koj ednas mu asistirase na Eto koj ja upropasti svojata prilika sam pred gol.
Stankovic mislam deka odigra mnogu slabo i deka treba dokolu se donese play treba da odi na klupa i ne mislam deka ke ke odgovori na zadacite na Murinjo.
Edinstvena zamerka na Murinjo e vnesuvanjeto na Materazzi vo startniot tim koj napravi takva katastrofalna greska sto ne treba da bide vnesen povtorno vo timot.
Ako denovive ne se donese play denovive ke bideme vo edna nezavidna situacija vo koja nema da ima kreativnost i ke prodolzime so istite pa isti dosadni igri napagajki samo po desnata strana.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ми звонеше некој дебил со прајват намбр 100101010101 пати од 2 до 9 :)

А ме мрзеше да станам да го исклучам телефонот :pos2::pos2:

И да си се навикнам на аватаров =) MERDA !!!!!11
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
92
Поени од реакции
4
Срамота е ова Интер што го прави. Не му личи да игра со второ лигаши нерешено. Али пак ке биде шампион поздрав и форза Интер
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom