Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Е тоа е Вистинскиот Јувентус... Алал за сите... Молинаро беше Ѕвер. Маркизио секогаш подобар и подобар. Да не зборувам за другите. Маркиони е супер замена за Каморанези... Џовинко навистина треба да игра најмалку 25-30 минути. Видовте што живост внесе во нашата игра. Па и пеналот на Дел Пиеро беше од страна на Џовинко. Алал да и е и на Раниери. Да не заборавам да го пофалам Ил Капитано.... Честито победа и Честито 250 погодок на Алекс во дресот на Јувентус.. Навистина Вистински ФЕНОМЕН. Така да продолжиме и наше е Скудетото. Поздрав до сите Јувентини и честито победа. :helou:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.696
Поени од реакции
3.648

Lipski

FORZA JUVE
Член од
5 ноември 2008
Мислења
95
Поени од реакции
13
Честита нека ни е победата вака да продолжиме се со 4-ки. Сеа задоволен че си испаднам и че маанам некое пиво. :vozbud: Поздрав до сите.
FORZA JUVE
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
FALA FALA INACE TORPEDO SO IMAS TI PROTIV MOETO MISLEJNE A NE GO PISAV TO DA IMAM POJKE MISLEJNA I TAKA JAS KOGA KJE ME AKNI FLES VLEGVAM DA OSTAVAM POST :salut:
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Кој рече дека не верува во талентот на Џовинко?:nenene:Одлична игра сите на ниво на задачата немам зборови за момците само така нека продолжат.Нека му е честит голот на Пинтуричио и нека даде тродупло повеке:vozbud:
FORZA JUVE!!!!!
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Џовинко:zver:иден дел пиеро можам да кажам... иначенашиве изиграја перфектно сепак слаби се реџина и единствено мораа да тепат:smir:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
bad bad bad news Камора го измести рамото,ќе биде надвор 3 недели,значи нема да игра против Милан,:меееен
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
FALA FALA INACE TORPEDO SO IMAS TI PROTIV MOETO MISLEJNE A NE GO PISAV TO DA IMAM POJKE MISLEJNA I TAKA JAS KOGA KJE ME AKNI FLES VLEGVAM DA OSTAVAM POST :salut:
Пердон.:kesa:

Џовинко:zver:иден дел пиеро можам да кажам... иначенашиве изиграја перфектно сепак слаби се реџина и единствено мораа да тепат:smir:
Реал слаби ли беа? 2 : 0 тепаа Јувентус на реал ..
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
Честито 250 гол Пинту, Una Leggenda...Играта прекрасна....

Сега да очекуваме утре Палермо и Наполи да изиграат во наша корист!!!

Им се одмаздивме за поразот минатата сезона...
bad bad bad news Камора го измести рамото,ќе биде надвор 3 недели,значи нема да игра против Милан,:меееен
Од кај ти е оваа новост?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom