Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Се сложувам со тебе. Ако веќе дојде до смена на Чиро Ферара од тренерското столче, тогаш треба добро да се размисли за неговиот наследник, и не е поентата само да се смени тренер, туку поважно е дали новиот тренер ќе го има она што во моментов му е потребно на Јувентус. Манчини дефинитивно не е оној тренер кој во моментов му е потребен на Јувентус.

Освен за навивачите на Јуве овој натпревар е значаен поради одржување на чекорот и да не се дозволи Интер да ја зголеми бодовната разлика до крајот на првата полусезона. Се надевам на победа.

Буфон утре заминува на операција, а неговото враќање се очекува на 24 Јануари на натпреварот со Рома. линк
јас не го бранам Манчини туку фактот дека на пазарот нема друг слободен тренер од таков калибар,да не сакате Цапарот да го ставиме.... нека потпиши до крај сезона ако задоволи ИДЕМО ДАЛЈЕ !

Заради вакви тренери како Чиро и Лузиери ќе пропадне многу добар талент:tapp:
жалосно,но вистинито !
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
јас не го бранам Манчини туку фактот дека на пазарот нема друг слободен тренер од таков калибар,да не сакате Цапарот да го ставиме.... нека потпиши до крај сезона ако задоволи ИДЕМО ДАЛЈЕ !
До крај на сезоната и со Чиро ке бидеме втори или трети... Хидинк е слободен на пазарот само шо не доаѓа секој тренер во округ од нижоразредни аматери и инвалиди , па ке се крпиме со Манчини и слични на него... можда следниот ќе биде Серсе Козми , кој знае можда тој е вистинскиот...
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
јас би го сменил Чиро под итно,тимот веќе не функционира добро повеќе време,капак беше испаѓањето од ЛШ,Манчини е правиот избор по мене,после Хидинк секако,доколку седне на клупата “стариот лисец“ би било фантастично но мали се шансите за тоа,затоа не ни го спомнав досега
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Да бидам искрен Манчини не го сакам, Хидинк нема да дојде 99.9% така да би сакал Свен Горан Ериксон да го видам на кормилото на Јуве. Мислам дека ќе добиеме еден добар стратег со голем авторитет спрема фудбалерите и нема да му треба многу време за да се прилагоди на италијанскиот фудбал бидејќи е бил на Рома, Лацио, Фиорентина и на Сампдорија мислам така да би било супер да се донесе овој човек vozbud:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
До крај на сезоната и со Чиро ке бидеме втори или трети... Хидинк е слободен на пазарот само шо не доаѓа секој тренер во округ од нижоразредни аматери и инвалиди , па ке се крпиме со Манчини и слични на него... можда следниот ќе биде Серсе Козми , кој знае можда тој е вистинскиот...
Одлично мислење имаш за тимот за кој навиваш :bravo:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Одлично мислење имаш за тимот за кој навиваш :bravo:
мислев на миленицине твои... знаеш многу убо шо сакав да кажам али се праиш на удрен...

а и во екипата има инвалиди , не е тука ништо невистинито...(а јас или ти не ги донесовме сигурно)

Нека ти имаш добро мислење за секој во Јувентус(од претседател до кафе куварка) , сигурно тоа те прави најголем фан :tv:
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Не ја сваќам поентава со вашево карање цело време , работава е кој ќе испадне попаметен ? Свекој си има свое мислење бре луѓе и морате тоа да го поштуете сакале или несакале , нема потреба од лупање у груди кој е поголем навивач. Сите што сме членови на фан клубов тука сме со една примарна цел а тоа е Јувентус и нема потреба сеа да се докажуемо кој е поголем фан . Дајте малце нормален моабет а за мислењата дајте малце поблаго удирајте со критикете пошто на повеќето верувам не им се свиѓа тоа што го читаа по постовите па затоа и не нема да пишемо . :smir:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
мислев на миленицине твои... знаеш многу убо шо сакав да кажам али се праиш на удрен...

а и во екипата има инвалиди , не е тука ништо невистинито...(а јас или ти не ги донесовме сигурно)

Нека ти имаш добро мислење за секој во Јувентус(од претседател до кафе куварка) , сигурно тоа те прави најголем фан :tv:
А па ти дека плукаш 24/7 по Јуве, дека ова не чини, она не чини ако појдиш во Торино можи црвен тепих ќе ти постелат!! Сепак ти му се десна рака на Богот Моџи!!:toe:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
А па ти дека плукаш 24/7 по Јуве, дека ова не чини, она не чини ако појдиш во Торино можи црвен тепих ќе ти постелат!! Сепак ти му се десна рака на Богот Моџи!!:toe:
Шо потреба има да одам јас во Торино, навивачите на стадион доволно ги исвиркуваат од играчи па до тренер и управа...

јас не плукам само кажувам каква е состојбата во клубот , а тоа што вие живеете во доменот на надреалното и го гледате овој Јувентус како шампионски тим и конкурентен за скудето и лига на шампиони ваш проблем... Но секој на своето магаре, ќе ни се вкрстат патиштата некогаш :wink: :)
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Шо потреба има да одам јас во Торино, навивачите на стадион доволно ги исвиркуваат од играчи па до тренер и управа...

јас не плукам само кажувам каква е состојбата во клубот , а тоа што вие живеете во доменот на надреалното и го гледате овој Јувентус како шампионски тим и конкурентен за скудето и лига на шампиони ваш проблем... Но секој на своето магаре, ќе ни се вкрстат патиштата некогаш :wink: :)
Па ти ако не го гледаш како конкурент за Скудетото(ЛШ повеќе не) не мора да навиваш бе човече за Јуве!! Сите знаеме во каква ситуациа е Јуве, и не ни треба врапче ко тебе за да ни кажува каква е сосотјбата во клубот!! Сепак Моџи, Џеко, Блан со времето и тие си одат само Јувентус останува!!
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Шо потреба има да одам јас во Торино, навивачите на стадион доволно ги исвиркуваат од играчи па до тренер и управа...

јас не плукам само кажувам каква е состојбата во клубот , а тоа што вие живеете во доменот на надреалното и го гледате овој Јувентус како шампионски тим и конкурентен за скудето и лига на шампиони ваш проблем... Но секој на своето магаре, ќе ни се вкрстат патиштата некогаш :wink: :)
Добро брат еве ќе речемо дека се разбирамо а и те разбирам што сакаш да кажеш и јасна ми е ситуацијата во која се наоѓаме . Сега да те прашам нешто ти и во една ваква лоша ситуација преферираш да водиме нормален моабет на темава или да плачемо цело време и да се жалимо колку е ЛОША ситуацијава ? па дај мајкуму и мие гледамо ТВ и мие го следиме Јувентус немој да испаѓа дека мие сме слепи и само ти ги согледуваш работиве ...:smir:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Па ти ако не го гледаш како конкурент за Скудетото(ЛШ повеќе не) не мора да навиваш бе човече за Јуве!! Сите знаеме во каква ситуациа е Јуве, и не ни треба врапче ко тебе за да ни кажува каква е сосотјбата во клубот!!
Јас го гледам како шо е , а тоа нема врска со навивањето...

Сепак Моџи, Џеко, Блан со времето и тие си одат само Јувентус останува!!
Точно е тоа... ќе заврши и окупацијата во Јувентус , ке дојдат подобри времиња , го нагласив тоа повеќе пати...

Само не знаев дека Џеко бил дел од управата на Јувентус , али јас не навивам за Јувентус како шо рече ти , па можда во тоа време не сум го прател клубот :icon_bigg
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
мислев на миленицине твои... знаеш многу убо шо сакав да кажам али се праиш на удрен...
1. Јас навивам за Јувентус, а не за Блан, Секо , Моџи итн. A тебе изгледа Моџи ти е далеку поважен од Јувентус.

Точно е тоа... ќе заврши и окупацијата во Јувентус , ке дојдат подобри времиња , го нагласив тоа повеќе пати..
Окупација?:) Јуве е во рацете на внуците на Џани Ањели, така да не гледам дека Јуве е под `окупација`.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Окупација?:) Јуве е во рацете на внуците на Џани Ањели, така да не гледам дека Јуве е под `окупација`.
Едниот не знае 10 играчи на Јуве , и патот до стадион не го знае , а камо ли да присуствува на натпревар (еднаш годишно оди во Виново и тоа со сопствен возач бидејќи патот сам не го знае)

Другиот нема потреба да го коментирам ... го има изгубено осетот за мирис од шмркање , а и со шприц е начекан повеќе пати...

доволно ми е тоа да го знам за тие внуците... не ми треба повеќе...
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Да бидам искрен Манчини не го сакам, Хидинк нема да дојде 99.9% така да би сакал Свен Горан Ериксон да го видам на кормилото на Јуве. Мислам дека ќе добиеме еден добар стратег со голем авторитет спрема фудбалерите и нема да му треба многу време за да се прилагоди на италијанскиот фудбал бидејќи е бил на Рома, Лацио, Фиорентина и на Сампдорија мислам така да би било супер да се донесе овој човек vozbud:
каков ериксон бре,од фудбал абер нема,ги скапа секретарките по клубовите само
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom