Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.651
Поени од реакции
5.330
Трезеге по се изгледа ќе паузира 4 месеци..Ова вчера го прочитав и на Јуве форумите а еве денес и на 24 фудбал..

Трезеге: Не сакав да бидам како Роналдо Напаѓачот на Јувентус, Давид Трезеге ја објаси причината поради која се решил да замине на операција, и вели дека постоела можност да има иста повреда како Роналдо
Старата Дама вчера потврди дека Трезеге следната недела ќе замине на операција на коленото, кое му создава проблеми на играчот уште од стартот на сезоната. Трезеге во интервју за L'Equipe обајсни дека можел и понатаму да игра, но се соочувал со можна повреда како на Роналдо па затоа се решил да замине ’под нож’.
“Ова е најдоброто решние, можев да играм но ќе ризикував повреда на тетивата, нешто слично што му се случи на Роналдо.” – рече Трезеге.
“Не сакав да ја завршам кариерата на ист начин.”
Трезеге вели дека може да го прифати одморот долг четири месеци бидејќи тоа ќе му ја продолжи кариерата.
“Операцијата ќе ми помгне да играм уште добри пет или шест години. Четири месеци одмор не се многу.”
“Сакам да мислам позитивно. Ќе се вратам во 2009 со одлични обврски, ќе ме чека четврт-финалето од Лигата на Шампионите, како и последниот дел од Серија А и Купот на Италија.”
Значи подобро што заминал на операција...:toe:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
1. Џовинко ќе игра ама не одма, треба некое време за да се вклопи во тимот. Не заборавајте на гоолемата желба на старата дружина да ја земат ЛШ. Ова им е можеби последна (за недвед скоро сигурно) сезона па најверојатно тие ќе го предводат тимот сезонава. Џовинко ќе добива шанси одвреме навреме и кај да е догодина ако се покажи добар ќе игра редовно.
2. Молинаро-ДеЧеље. И овде раниери сака да се потпира на некаквото искуство. Само проблемот е шо овај прај отпојќе грешки (пример зенит) и многу побрзо ќе бидисменат со ДеЧеље.

3. Аман луѓе со сликите. Почнавте како оние од Милан. Гледајте претежно да пишувате текст а не да поставувате слики (ова е форум а не галерија). Последниот пост на Кико имаше преку 10 слики. Кога ќе ја отворам странава ми се укочва цел компјутер.Намалете малку или ако сакате да поставувате слики ставете само линкови.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Луѓе мислам дека малце претеравте со тоа новиот Марадона,Феномен....за Џиовинко мислам,тој е одличен млад играч но ако беше толку добар ќе играше во првиот тим и немаше 2-3 години да оде на позајмици ама ај може на 21 година го има достигнато нивото мулти талент:drk:
Позз:helou:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.651
Поени од реакции
5.330
Луѓе мислам дека малце претеравте со тоа новиот Марадона,Феномен....за Џиовинко мислам,тој е одличен млад играч но ако беше толку добар ќе играше во првиот тим и немаше 2-3 години да оде на позајмици ама ај може на 21 година го има достигнато нивото мулти талент:drk:
Позз:helou:
Значи според тебе секој што оди на позајмица не е добар играчот?Немој молимте...Еве пример, Бориело беше на позајмица лани, се истури од голови давање..Претежно на позајмица одат младите таленти од појаките клубови, кои клубот не сака да ги изгуби, но и не може да му овозможи да играат на терен онолку време колку им е потребно да го развијат својот талент, со седење на клупа..Затоа се праќа на калење во некој клуб од понизок ранг, да се искали..Конкретно за Џовинко, позицијата на која игра е таа на Недвед, Каморанези па и Дел Пиеро..Кој да седи на клупа за Џовинко постојано да игра?На Недвед оваа му е последна сезона, така да вгодина Џовинко ќе има првотимски статус, а годинава ќе влегува,може некогаш стартер ќе биде, некогаш од клупа, сезонава тек што почна..
Еве зошто го величиме Џовинко...
Инаку, тоа Марадона му го изваде Марчело Липи химселф..
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
abe giovingo nema da ide nigde ke ostane vo juventus na nego mu e son da igra za juve i plus ima izjaveno deka saka da ja zavrsi karierata vo juve jas mislam deka ke go ubedat ranieri da ne go sitkaat giovingo :toe:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Џовинко е одличен млад играч и според мене позајмица од една година добро би му дошла, ќе игра стандардно, ќе се ојача и ќе се врати во топ форма.
Ист е случајот и со нашиот Кемпбел кој е во Тотенхем сега:helou:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Џовинко е одличен млад играч и според мене позајмица од една година добро би му дошла, ќе игра стандардно, ќе се ојача и ќе се врати во топ форма.
Ист е случајот и со нашиот Кемпбел кој е во Тотенхем сега:helou:
Само шо вашиот Кембел нема да игра многу:toe:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Стварно штета, за Трезеге.. Ах! :toe:

Инаку, Џовинко е многу голем талент, погледнетего на ЈуТуб.. Ако веке не ни знаете кој е. И не за џабе, Венгер го бара! :smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Само шо вашиот Кембел нема да игра многу:toe:
Зошто да не игра?
Играа против Астон Вила без него и изгубија.
Сега во УЕФА Кемпбел настапи и асистираше за победничкиот гол.
Кога ќе видат дека со него во екипата има пон=беди, повеќе шанса ќе добива, верувај ми!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.651
Поени од реакции
5.330
go podrzuvam toveto mislene ranieri e stvarno gomno go upropasti i tiago a TIAGO im e najbolji :toe:
Тиаго доби шанса да го покаже својот квалитет лани на почетокот на сезоната ако се сеќаваш..Беше испод сите критериуми за квалитет..Слабо играше, се тегавеше низ теренот, и триста тракатанци..И сега Раниери му е крив на Тиаго што не игра убаво?Баш ме интересира после сите интересни случки што се случија со него каков развој ќе добија неговата кариера во Јувентус..
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Според мене се е трач.Не верувам јуве да испушти голем талент и да го продаде за џабе...тој заедно со де чеље,маркизио,роси,екдал,дуад и... е иднината на Јуве која ке носи трофеи.Сигурно Раниери,Блан и Секо знаат што прават.:wink:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Тиаго доби шанса да го покаже својот квалитет лани на почетокот на сезоната ако се сеќаваш..Беше испод сите критериуми за квалитет..Слабо играше, се тегавеше низ теренот, и триста тракатанци..И сега Раниери му е крив на Тиаго што не игра убаво?
Со Тиаго ситуацијата ми е многу слична како онаа со Роналдињо во Барса!
Што, заборавил да игра фудбал?
Не другарчиња, намерно прави така зошто ако се сеќавам тој кога дојде во Јуве имаше статус на ѕвезда и не го доби потребниот третман, се скараа со Раниери и од тогаш не е се исто.
Ама ова е мое мислење:smir:
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
ranieri trebase da prodolzi da mu dava sansi na tiago a on go stavase zaneti a ako mu davase sansi siguren sum deka tiago ke vlezese u forma koa vleze na natprevarot protiv palermo 2:3 ako se sekavata na juve igrata se razdvizi i ne mrdnaa palermo:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom