Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Јас би му дал на Тиаго шанса, зашо да не :)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.651
Поени од реакции
5.330
Поулсен изгледаше многу уморен против Зенит, се приметуваше од километар... Јас би го одмарал за мечов со Каљари, Киелини исто така имал мали болки во ногата, така да може и он да одмори за да биде спремен за поважните дуели... тоа е само мое мислење, ќе видиме со кого ќе излезе на терен Раниери.
Се сложувам со тебе..Ама има друг проблем..Со Каљари Раниери ќе ги нема на располагање Каморанези, Дел Пиеро, Трезеге, Киелини..А мора да се почни силно, рапидно, да не заостаниме во бодови од почеток на сезона, после ќе биде потешко да ги надокнадиме, и мислам дека не треба да штеди многу Раниери.Да беше Кристијано Занети подготвен да игра можеби ќе го видиме него, или евентуално Маркизо или Маркиони да го замени Поулсен, ако е воопшто можно тоа..Мое мислење е дека на местото на Недвед ќе го видиме Себастијан Џовинко, и се надевам дека ќе прикаже солидна игра со што ќе му докаже на Раниери дека греши што не го игра многу..

Пред да почне сезоната, Јувентус имаше многу пријателски, турнири, натпревари, повеќе од сите тимови, со цел тимот да се уигра подобро, физички да се поткова тимот, за да почни солидно, и цврсто, и да го фати или створи приклучокот на врвот..Мислам дека првите утакмици, каде се ствара моралот на тимот, каде треба со сите сили да се створи позитивна енергија,да се покаже жилавост, нема многу простор да му се даде шанса на Џовинко, реално гледано во првиве кола..Тоа верувам дека го знае тоа, а овие што пишуваат на гол.ком, се само зли јазици кои сакаат да го поткопаат моралот и победничкиот дух кој постои и постојано се надоградува во Јувентус..Посебно, Џовинко, треба да му фати место на Недвед, Каморанези..

Мислам дека ова е свесна политика на Раниери, кој на почетоков на сезоната повеќе сака да се потпри на старите проверени сили, него да испитува со младите играчи, има многу натпревари, ќе му биде дадена шанса на секого да се докажи!

molinaro pak prva postava i marchisio giovinko na klupa
LINK
Ова е само едно предвидување на тоа со кој состав би излегол Раниери, и мислам дека ќе трпи измени..Посебно знаејќи го Раниери кој има обичај да менува во 1минута до 12 часот!:toe:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.651
Поени од реакции
5.330
Раниери: полека бееее...

Ремек Делооотооо




Се надевам дека не ви се врти во главата:pos2::pos2:

 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
Trezege повреден Џиовинко најверојатно од јануари во Арсенал. Тоа не ми се допаѓа , ама значи незнам и незнам и не :nenene: ми е јасно зашто не добие шанса Џиовинко. Го гледав како играше во Емполи мн е добар но тоа е Раниери е тврдоглав, само на искуството се ослонува:toe:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
pa kako sto citav na 24 fudbal roma gi stopirala pregovorite so site igraci a so toa i na akvilani, pa ako go zememe akvilani sigurno ke odi vo arsenal. nesto se gotvi spored mene a sto ke bide vremeto ke kaze
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе не верувам дека ќе се случи ова со џовинко. сега сигурно други ќе почнат со протести против таков трансфер и белки ќе му дојде паметот на џиљи, да го натера раниери да го става во игра или подобро да му ја удри клоцата на раниери.:salut:

п.с. никле, потписот т.е. делот од песната ти е баш за голот со зенит :vozbud:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.651
Поени од реакции
5.330
Trezege повреден Џиовинко најверојатно од јануари во Арсенал. Тоа не ми се допаѓа , ама значи незнам и незнам и не :nenene: ми е јасно зашто не добие шанса Џиовинко. Го гледав како играше во Емполи мн е добар но тоа е Раниери е тврдоглав, само на искуството се ослонува:toe:
Прочитајте ми го овој пост, #8967 ..
Инаку Џовинко изјави каде сака да ја продолжи кариерата, а овие од Јувентус рекоа дека приоритет му е да потпишат со Џовинко, или поубаво ви е на гол.ком и 24 фудбал да му верувате?
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Ako Giovinco ke go pustat, togas neka ide i Ranieri. Iako ne veruvam vo toa no se e mozno. Giovinco sekogas sonuval da nastapi vo prviot tim na Juve, no ete go Ranieri. Toj moze ke i go unisti talentot sto go poseduva La Formica Atomica. Ne mozam da veruvam deka eden talent koj e prioritet na Wenger, ne moze da najde mesto ni kaj rezervniot tim na Juventus. Gledajte go Arsene Wenger (trenerot na Arsenal). Toj e zapalen da go vidi Giovinco vo svoite redovi. A dokolku Wenger go saka, Ranieri igra so nego kako Micky&Mouse. Koj e Ranieri a koj e Arsene Wenger?! Iako e trener na Juventus, go pocituvam nego, no greskite koi gi pravi tesko deka ke gi popravi vo idnina. Ne e roden Sampion (Ranieri). Ne e vistinskiot covek za Juventus. Fala mu na toa sto go vrati Juventus vo Ligata na Sampionite, no mu fali strategijata. Nemase vina Mourinho koga kaza deka na tolku godini (uste malce ke nadopolni 57) ima dobieno epten mnogu malku. Samo eden Super CUP i nesto drugo, momentalno ne mi teknuva. Site go znaete koga i go unisti talentot i na Raffaele Palladino, od kogo se ocekuvase da bleska vo dresot na Juventus, no... hmmm sto da i praime. Ahh kolku bi sakal da se vrati Marcello Lippi. Toj e covekot koj e roden za Juventus, za Bianconerite. Ni fali golem trener kako nego (Lippi). Go napravi svetski sampion Italija vo najteskite momenti koga Italija se soocuvase so Krizata Calciopoli. No so pomos od Juventincite vo nacijonalnata ekipa ( so Buffon, Cannavaro, Zambrotta, Camoranesi i Del Piero, pa i so Ciro Ferrara koj mu bese pomosnik) stigna do zlatoto. Kaj nego imam ogromna samodoverba. Toj e roden Sampion. Toj e Genijalec. A Ranieri kako e?!
Ranieri e dobar trener, no ne e za u Juventus. Za nego idealno bi bilo da bide kormilar na nekoja ekipa na kalibarot na Roma, Fiorentina, Lazio pa i Napoli. Juventus e ekipa koja sekogas treba da pobeduva, koja sekogas ke bide lider vo sekoj eveniment. Juventus e primer za drugite ekipi. Ima ogromna istorija i ogromni trofei. 51 oficijalni (bez Scudettite 2004-2005 i 2005-2006). I uste ednas potenciram. Dokolku Sebastian Giovinco ke bide prodaden, togas Tinkermanot neka gi pakuva koferite za doma, poso ne ni e potreben so vakvite kiksovi sto gi pravi za losoto na Juventus.

Mislam deka bev vo pravo ... (Cekam vasi komentari).
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.651
Поени од реакции
5.330
Јувентинит, не верувај брате на гол.ком, изјави Раниери дека нема шанса да го продаде Џовинко, истото го изјави Блан, и Секо.Овие од гол.ком се шпекулации, немаат што да пишуваат жолтите печати и мора од некаде да го вадат лебот..Џовинко, нема шанси да го напушти Јуве поради тоа што не влегол во игра на 3 натпревари..
Инаку,Јувентинит се знае дека Маестро Марчело Липи, секогаш е опција број еден во Јувентус, легенда на клубот..Но ете, по низа на околностите, Липи стана тренер на Италијанската репрезентација, и сега што е тука е..Искрено, јас го почитувам Раниери и неговата замисла за враќањето на Јувентус на тронот ми изгледа остварлива, и се надевам дека ќе ја оствари, но битна е и финансиската поддршка што ја доби Раниери од Управата,во однос на тоа колку добиваа и Капело и Липи, и факт е дека е онаа на Раниери е тридупло помала од онаа што ја имаше Маестро Липи, плус Моџи кој беше гуру на трансфер пазарот, чим намерачеше некој да купи не му излетуваше од раце..Така да мислам после претрпениот шок, Сериа Б, лани освоивме трето место, и годинава ќе направиме обид да стигнеме до Шампионска титула, исто така верувам дека Раниери ќе ги постави темелите на здрава подлога на новиот Јувентус..Мислам, дека знае да се справи со сите предизвици..Така да мислам дека после Марчело Липи, и јас да бев во управата би го одбрал Раниери..Сите очекувавме дека Липи после напуштањето на Италијанската репрезентација, ќе се врати во Јуве но ете тој сакаше да паузира една година, и овие се насочија кон Раниери..Од друга страна, пред некој ден читав интервју со Маестро Липи, и на прашањето дали ќе се враќа како тренер во некој тим..Тој изјави дека ако би седнал на тимско столче, тоа би било само едно..Јувентус...
Eве едно многу спремно клипче, го опишува периодот од префрлањето во Б, па наваму...Уживајте...Мај фејворит е...

 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.304
е сега парче ќе те направат за ова :wink:

шала на страна кој е џиовинко што се крстите толку во него ? мислиш дека ако игра во прв тим одма по дифолт ќе ви дојдат титулите ? се знае дека недвед каморанези и дел пиеро се душата на јуве . за да им фати место на овие момци џиовинко уште многу треба да учи , ..... ќе ја добие својата шанса има куп , има натпревари на кој овие ке одмараат итн. но далеку е уште од стандарден првотимец . ако навистина го сака јуве ќе остане , ќе ја чека стрпливо својата шанса и ќе собира искуство . а богами има и од кого (болдираните) .
и на крај треба да му е чест што игра со овие во ист тим , што му е дадена шанса да учи од нив
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.651
Поени од реакции
5.330
е сега парче ќе те направат за ова :wink:

шала на страна кој е џиовинко што се крстите толку во него ? мислиш дека ако игра во прв тим одма по дифолт ќе ви дојдат титулите ? се знае дека недвед каморанези и дел пиеро се душата на јуве . за да им фати место на овие момци џиовинко уште многу треба да учи , ..... ќе ја добие својата шанса има куп , има натпревари на кој овие ке одмараат итн. но далеку е уште од стандарден првотимец . ако навистина го сака јуве ќе остане , ќе ја чека стрпливо својата шанса и ќе собира искуство . а богами има и од кого (болдираните) .
и на крај треба да му е чест што игра со овие во ист тим , што му е дадена шанса да учи од нив
Се сложувам со тебе Чекич..Истото го имав напишано на претходната страна..Џовинко ќе добива шанса за играње, но нема да биде постојано на терен..Нормално е тоа,има натпревари на кој ќе влези Џовинко, на кој ќе го кали својот фудбалски талент, и мислам дека полека пополека ќе се подготви да го замени достојно Недвед, а зошто не и Дел Пиеро..Џовинко, ме бендисува што не е некој напернат, тој изјави дека за договорот е задолжен неговиот агент, и дека не му е гајле колку пари ќе зема, туку сака да игра во црно-белиот дрес.Во исто време Управата на Јуве (Секо&Блан) изјавија дека приоритет на Јуве е обновувањето на договорот со Себастијан Џовинко..Интервјуто со Себа беше на официјалната страна на Јувентус, а оваа вест со Арсенал доаѓа од гол.ком, страната позната како трач.ком, или поубаво кажано, од се што напишале 90% не се исполнило..Не верувајте во жолта штампа...Ако верував во тоа, сега Чаби Алонсо, Хунтелар и Ван Дер Ваарт веќе ќе играа за Јувентус,бидејќи на гол.ком имаше, насловите ги памтам како денес да беа „Официјално:Ван Дер Ваарт е бјанконеро!“, „Хунтелар е на пат за Торино да го официјализира договорот со Јувентус“...„Чаби Алонсо чека одмор на СП, и да допатува во Торино да го потпише договорот со Јувентус“, „Агент на Барса се сретна со Секо, и се сложи за трансфер од 25 милиони за Трезеге...“

1.Ван дер Ваарт, ќе го видиме против Јувентус во дресот на Реал Мадрид...
2.Хунтелар : Пешки да тргнеше од Амстердам досега ќе стигнеше во Торино
3.За Чаби Алонсо ви е познато....
4.Иако Тезеге е моментално повреден, тој сепак е бјанконеро!
Затоа не верувајте многу и не земајте здраво за готово од гол.ком

Инаку, Легро го брани Молинаро од тифозите на Јувентус, кој го исвиркуваа на мечот со Зенит!

Легротаље изјави:It happened to me in the past and it is not pleasant. I would say to the fans that they must not do this during the game, because all that you do is create difficulties for the team.
„Ми се случи и мене во минатото и воопшто не е пријатно.Јас сакам да им порачам на фановите дека не мора да го прават ова во текот на натпреварот бидејќи тоа би се одразило негативно на тимот!“
“After the game they are free to do what they want, but during the match it is right to support and cheer on the players, especially if they are in trouble.”
„После натпреварот тие можат да прават што сакаат, но за време на натпреварот правилно е да дадат поддршка на играчите, поготово за оние кои се во неволја“

Легро, финтата е што Молинаро постојано е во неволја, а за Јуве треба стабилен играч..Ме бендисува напредокот на Де Чеље..Многу добар е..

Eве го Маестро Џовинко

В недела сигурно добива шанса!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom