Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!

Кој ќе биде идниот градоначалник на Ресен?

  • Димитар Бузлевски (СДСМ)

    Гласови: 117 35,5%
  • Михајло Волкановски (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 171 51,8%
  • Сашко Василевски (НСДП)

    Гласови: 42 12,7%

  • Вкупно гласачи
    330
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
Konjanovski moze samo da mi go ispusi ednas turcinov, neka dojde kaj mene doma, ke mu napram edno sikter kafe, da vidis kako ke bega ebamu kopilot, kolku gluposti napravi Bitola so REK, kolku familii zatvori, ovde dosol da pusi *urovi, ebamu kelesot!
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Mozes da mu kazuvas na nekoj sto ne e od Resen. Nedelata na denot na izborite Buzle ne bese vo Grncari, garantiram 100%, klipot e snimen pred poveke od edna godina taka da se ova vi e ocajnicka propaganda. Odete tamu zaplasuvajte luge, nosete brasno, maslo, drva i pari, drugo ne znaete.
A na Buzle moze samo da mu go *opusite po ednas!

A be ne mi e maka sto pisuvate gluposti, maka mi e sto veruvate vo nesto sto sami go izmisluvate.
Vasiot Charly Chaplyn, Gvujo SWEDMILK za edno evro ja dade, zaeba tolku luge i pak najaren e, mu go pusite sekoj den, *bavi glupacite.
Tolku ste ograniceni sto ne moze da se opise, magare da kandidirate ke go izglasate, 90% vo Resen se neobrazovani i prostaci koi od resen podaleku nemaat odeno, ne znaat gazot da si go izbrisat.
Gledajte prvo realnosta, ima investicija, vasiov ke ja brkal, katastar ke nosel, *urov ke mi go brici!
za tekston so mi repliciras si ima od kade e i si ima lugje so ime i prezime, sega tie lugje javno obvinuvaat i eve i jas ne znaev imalo i sudska postapka za bolnicava i se vodela vo bitola. sega sakas da kazes deka nesto e ``izmisleno``?
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
VIDI KAKO PRVO KUROT NEKA TI GO PUSI MAJKA TI A NABUZLE SEKRETARKITE SITE GO POZNAVAAT PO TOA STO E PIJANICA I IMA RABOTA SO MLADI DEVOJKI PEDOFIL KAKO NE MU E SRAM SE CUSTVUVA NERVOZA KAJ VAS I KLIOPT NE E PRED EDNA GOD A NIE VE IZGAZIVME NIZ CELA MAKEDONIJA I NA 5 KE VE DOGAZIME NE GUBIME NIE NE SE SEKIRAJ ZA NAS A VIE NOSITE BRASNO MASLO GI LAZITE AMA UZIVAJ SO BOG NAPRED KE GO ISTERAME GAVOLOT
Da, denes edna moja rodnina mu rece na Misko vo ljubojno deka ke mu go isturi masloto na glava, ovaj koga letnal da bega, ke si ja skrsel nogata, ke trebase drvena da mu stavame, a drva se pomalku:pos2:
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
I USTE NESTO PRIMER I BUZLE DA DOBIE RESEN KE E MRTOV GRAD STO ISLIS DEKA GRUEVSKI KE MU DAVA PARI AKO SAKAS NESTO DA NAPRAVI KAKO PRVO OPSTINATA E SO BLOKIRANA SMETKA NE ZNAM TOCNO KOLKU MILIONI DENARI NISTO NI NAPRAVIL NI KE NAPRAVI RAZBRA I NE MI KAZUVAJ ZA SVED MILK KAZI MI ZA PRESPA KOJ RABOTA PLASTIKATA PRESPATEKS ZA 2000 DEN A SAMO SUMSKO EDINSTVEN DIRETKTOR KOI USPEA DA MU GI VRATI 18 PLATI ZAOSTANATI OD VASIOT SDSM OVSKI DIREKTOR MNOGU POSTEN HEHE ODI NANKAJ
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
I USTE NESTO PRIMER I BUZLE DA DOBIE RESEN KE E MRTOV GRAD STO ISLIS DEKA GRUEVSKI KE MU DAVA PARI AKO SAKAS NESTO DA NAPRAVI KAKO PRVO OPSTINATA E SO BLOKIRANA SMETKA NE ZNAM TOCNO KOLKU MILIONI DENARI NISTO NI NAPRAVIL NI KE NAPRAVI RAZBRA I NE MI KAZUVAJ ZA SVED MILK KAZI MI ZA PRESPA KOJ RABOTA PLASTIKATA PRESPATEKS ZA 2000 DEN A SAMO SUMSKO EDINSTVEN DIRETKTOR KOI USPEA DA MU GI VRATI 18 PLATI ZAOSTANATI OD VASIOT SDSM OVSKI DIREKTOR MNOGU POSTEN HEHE ODI NANKAJ
fala za antireklamava sto si ja pravis, sami si kazuvate deka Resen moze da bide uste pouspesen dokolku vladata barem malku pomognese, a ne da gi deli gradovite na tie sto imaat gradonacalnici od SDSM i ostanati.
Zatoa ke go primite, ebave kopitata!
 
Член од
7 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
Mozes da mu kazuvas na nekoj sto ne e od Resen. Nedelata na denot na izborite Buzle ne bese vo Grncari, garantiram 100%, klipot e snimen pred poveke od edna godina taka da se ova vi e ocajnicka propaganda. Odete tamu zaplasuvajte luge, nosete brasno, maslo, drva i pari, drugo ne znaete.
A na Buzle moze samo da mu go *opusite po ednas!

A be ne mi e maka sto pisuvate gluposti, maka mi e sto veruvate vo nesto sto sami go izmisluvate.
Vasiot Charly Chaplyn, Gvujo SWEDMILK za edno evro ja dade, zaeba tolku luge i pak najaren e, mu go pusite sekoj den, *bavi glupacite.
Tolku ste ograniceni sto ne moze da se opise, magare da kandidirate ke go izglasate, 90% vo Resen se neobrazovani i prostaci koi od resen podaleku nemaat odeno, ne znaat gazot da si go izbrisat.
Gledajte prvo realnosta, ima investicija, vasiov ke ja brkal, katastar ke nosel, *urov ke mi go brici!
a be opinok klipot e snimen vo ponedelnikot na 23 mart 2009 vo Grncari na proslavata na DUI za vlezot na dvata sovetnici na DUI (so glasovite na buzle). toj sto frla pari e Osman Shukriu (poznat kako MANE) nositelot na listata na DUI i segasen sovetnik vo opstina resen.
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
fala za antireklamava sto si ja pravis, sami si kazuvate deka Resen moze da bide uste pouspesen dokolku vladata barem malku pomognese, a ne da gi deli gradovite na tie sto imaat gradonacalnici od SDSM i ostanati.
Zatoa ke go primite, ebave kopitata!
I TI SE ISKAZA DODEKA DRUGITE ZEMJI SE BOREA DA VLEZAT VO EVROPSKA UNIJA I NATO BUZLEVSKI KAKO MINISTER ZA TRANSPORT I VRSKI SVERCUVASE NAFTA I CIGARI ZA SRBIJA I KOSOVO PA OD TAT KRENA TESKI MILIONI SO KOI PARI SE RASFRLAT LUGETO ZA PARITE OD TAT SE IMAAAT OBESENO NA DUSA DA GI NOSITE NE ZA PRIMANJE KE GO PRIMITE SAMO RABOTAVA E SO KOLKAVA RAZLIKA KIE VE SPOEBIME
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
a be opinok klipot e snimen vo ponedelnikot na 24 mart 2009 vo Grncari na proslavata na DUI za vlezot na dvata sovetnici na DUI (so glasovite na buzle). toj sto frla pari e Osman Shukriu (poznat kako MANE) nasitelot na listata na DUI i segasen sovetnik vo opstina resen.
Pogolem opinok od tebe nema, 24 mart bese vtornik, ebate glupakot.
Znaci ne bilo nedelata kako sto tvrdese faraonot, proslava po povod pobedata vo prv krug.
Inaku za informacija, proslavata ke e nedela na plostat, na 5 april!
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
a be opinok klipot e snimen vo ponedelnikot na 24 mart 2009 vo Grncari na proslavata na DUI za vlezot na dvata sovetnici na DUI (so glasovite na buzle). toj sto frla pari e Osman Shukriu (poznat kako MANE) nasitelot na listata na DUI i segasen sovetnik vo opstina resen.
OK FALA NA NAVREDA NEMA PROBLEM A SE ZNAE KOJ PLAKA UZIVAJ BAREM JAS ZNAM KOLKU PARI OD STRANA NA BUZLEVSKI MU SE DADENI NA LUGE NA DUI KOGA KE VIDIS PAK TIE PARI SE OD BUZLE A KAJ NOSESE DENESKA PARI PAK KAJ LUGE OD DUI
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
OK FALA NA NAVREDA NEMA PROBLEM A SE ZNAE KOJ PLAKA UZIVAJ BAREM JAS ZNAM KOLKU PARI OD STRANA NA BUZLEVSKI MU SE DADENI NA LUGE NA DUI KOGA KE VIDIS PAK TIE PARI SE OD BUZLE A KAJ NOSESE DENESKA PARI PAK KAJ LUGE OD DUI
Pa mora da vi parira izgleda, ve potceni deka moze tolku pari od skopje da vi pustat!
 
Член од
7 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
Pogolem opinok od tebe nema, 24 mart bese vtornik, ebate glupakot.
Znaci ne bilo nedelata kako sto tvrdese faraonot, proslava po povod pobedata vo prv krug.
Inaku za informacija, proslavata ke e nedela na plostat, na 5 april!
da na plostad ke slavime pobeda na MISKO siguren sum deka i eden ligus kako tebe prv ke strca da proslavi i da mu cestita. ha ha ha
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
Dobro e, gledam raboti stabot vo polna parea, se pisuva vo smeni, toa mi se dopaga.
A za proslava da, ke slavam ama ti nema da si tamu:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom