Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!

Кој ќе биде идниот градоначалник на Ресен?

  • Димитар Бузлевски (СДСМ)

    Гласови: 117 35,5%
  • Михајло Волкановски (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 171 51,8%
  • Сашко Василевски (НСДП)

    Гласови: 42 12,7%

  • Вкупно гласачи
    330
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 февруари 2009
Мислења
59
Поени од реакции
8
Abe jas nemam videno vakvi inaetcii... Booo.. Sega i sliki i klipcinja imaat i plus 3ca imase od sdsm so kameri sto snimaa i pak se pravat na budalo..
Nemalo povekje od kaj niv... :pos2: Ni avtobusi imase, ni deca od 3 god ni babi i dedovci od 90..
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Ќе губиТ она Бузлено бе , подобар е кандидатон на ВМРО-ДПМНЕ плус и многу јако се организирани ВМРО:salut:
 
Член од
7 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
batali muabeti sto pravime dosta e muabeti ima izbori nedela ke se vidi kako ke e.Ako pravime celo vreme muabet ne mozime nikako da najdime resenie pa zatoa tolku od mene na ovaa tema .

PRCULA, abe i zet ti bese na mitingot. ha ha ha
i se gledase deka od se srce e za misko.
aj sega cao pa ke ti ispratime nekoj klip ili nekoja slika od proslavata na nasata pobeda na 22 mart.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Што лажите дека имало автобуси, или пак дајте доказ нешто сличе дека имало автобуси.
Ахх што ми е криво ќе го изгубите ресен ваш бастион :pos:

prrvin se slozuvam deka nikoj ne e vecen , vtoro sdsm nekogas vo makedonija moze da dojde na vlast ama koga ke se reformira i koga narodot ke oseti deka se isplateni grevovite na nivnoto vladeenje, ama veuvaj tesko deka ke dojde na vlast so ovoj politicki ``zombi`` tim sega aktuelen.

inaku ako vo resen pobedi sdsm, so ke pravele vmrovcite me prasuvas? zarem do sega sem sdsm imase li drug sto ja vodi vlasta vo prespa a?...-znaci kako i do sega taka i od sega, ama nikogas labavo kon propustite vo vodenjeto na vlasta vo opstinata. i na kraj kraista dusata nikoj nikomu ne ke ja zeme koj i da pobedi.
:pipi:
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
PRCULA, abe i zet ti bese na mitingot. ha ha ha
i se gledase deka od se srce e za misko.
aj sega cao pa ke ti ispratime nekoj klip ili nekoja slika od proslavata na nasata pobeda na 22 mart.

Koj prcula go baras bre ovde jas nesum ni prcula i nikoj si gi pomesal boite brat ti izgleda i daj pisi se so edno ime ne tuku gi menuvaj samo nikovite go gledam celo vreme psis od ista ip adresa.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
знаете што пишуваше на плакатите во србија 2000

ГОТОВ ЈЕ
само не слободан туку
БУЗЛЕ

 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
знаете што пишуваше на плакатите во србија 2000

ГОТОВ ЈЕ
само не слободан туку
БУЗЛЕ


И ШТО КАЖА ОВДЕ СЕГА СО ОВА ЖИТИ БОГА ,ОВА НЕМА НИКАКВА СМИСЛА КАКО ШТО ТИ ГО ИМАШ НАПИШАНО ОПИШИ ГО МАЛКУ ДЕТАЛНО НЕКАКО НЕ СИ ЈАСЕН ИЛИ КОЛКУ ДА СЕ НАПИШИ НЕШТО ШТО НЕМА ВРСКА СО ТЕМАВА.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
одговорно тврдам јас бев во општински се јавија од бт дали сакаме автобуси од кај нив ние му одговоривме ниту автобус ниту автомобил да не видиме во ресен сакаме да се преброиме сами колку си сме а сме многу повеке од нив и одиме на победа уште во првиот круг
неговите пионцинја снимааа гледааа на митингот и имааа сто да видат цим велат дека имало афтобуси ,а немаше изледа му се видовме многу


жал ми е многу другарче сто си ја згрешил страната ама
БУЗЛЕ ГОТОВ ЈЕ
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
Извини брат ни ја згресив страната ни темата како тебе а гледам и србин си станал ова е македонски сајт на сите македонци ако ти се сметаш за бог тоа можи да си дома кај тебе а не овде користи македонски речник не српски оти ке те караат.
хаахаха
а
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk:
разбра
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
хаха кој го фаќа паника се гледа дека толку можи да се контролираш со тој мал мозок твој момче младо јака култура на комуникација имаш како од пакистан да си од диво племе како можи човек со ум како на мува да пиши постови не ми е јасно со толкаво ниво на интелегенција кој неможи да се разбери со зборови па мора да користи безобразни работи се гледа твоето ниво на познавање. А тоа твоето можи да му ги дадеш дома не мене малоумнику.

Ни ме фати ниту ме боли јас не сум опседнат по политика така да ке дојди недела па ке видиме како биде јас сум бузле ти си за мишко така да нека победи тој што ке одлучи народот и нема појке што разговарам оти гледам нема заеднички јазик со тебе а за плашење ни спомна ни рече некој така да гледам ти си опседнат по политикава само тоа ако ти е останато во животот со тоа остани мене политикава ми е на последно место на петицата .
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
ако видис наназад 15 страни 50% од постовите се твои и ти ми викаш дека не си бил за политика аман бе многу си прозирен а во недела бате јас сум на кутиии после тоа ке славам на плосштад заедно со Г Михајло Волкановски човекот кој ќе ја воскресне мртвата преспа и ке ја издигне од мртвите затоа што бузле и компанија во изминативе г зиви не закопаааа
БУЗЛЕ ДООООМА

хаха кој го фаќа паника се гледа дека толку можи да се контролираш со тој мал мозок твој момче младо јака култура на комуникација имаш како од пакистан да си од диво племе како можи човек со ум како на мува да пиши постови не ми е јасно со толкаво ниво на интелегенција кој неможи да се разбери со зборови па мора да користи безобразни работи се гледа твоето ниво на познавање. А тоа твоето можи да му ги дадеш дома не мене малоумнику.

Ни ме фати ниту ме боли јас не сум опседнат по политика така да ке дојди недела па ке видиме како биде јас сум бузле ти си за мишко така да нека победи тој што ке одлучи народот и нема појке што разговарам оти гледам нема заеднички јазик со тебе а за плашење ни спомна ни рече некој така да гледам ти си опседнат по политикава само тоа ако ти е останато во животот со тоа остани мене политикава ми е на последно место на петицата .
незнам кого го фати паника видовте 2500 луге на плоштад и авдобуси а е:pusk: ни еден немаше а
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
Ти имаш твое право,Јас си имам мое така да чао.
 
Член од
17 март 2009
Мислења
35
Поени од реакции
3
od kaj gi najdovte 2500? vo dzepovi da ne gi krievte?
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom