Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.006
Поени од реакции
393
По повредата на Књежевич Јуве се враќа на Трансфер пазарот... Се надевам со многу по конкурентни засилувања... Се шпекулира дека Ивановиќ од Челзи ке се бара да се донеси во Јуве на едно годишна позајмица...:helou:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
ај нека го земат иванович и швајнштајгер и доста е:)
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Кнежевиќ го пропушти настапот на ЕВРО 2008 поради повреда, и најверојатно тој вчера ја обнови истатат, откако на нетпреварот со Хамбургер беше изнесен на носилки.
Детални тестови ќе бидат извршени во текот на денот и ќе се знае сериозноста на повредата како и примораноста Јуве да се врати на трансфер пазарот.
Италијанските медиуми велат дека Старата Дама повторно ја разгледува можноста да го обнови интересот за Иванович.
Српскиот интернационалец не добива шанса за настап во Чели и посакува заминување од Лондон.
Јуве се интересираше за неговите услуги пред тој да се пресели на Стемфорд Бриџ и сега управата на Бјанконерите ја разгледуваат можноста да го донесат на едногодишна позајмица.:helou:
 

Арамбаша

One name, One love Macedonia
Член од
2 јуни 2008
Мислења
309
Поени од реакции
11
Ајде ајде ништо не е 3 - 0 во пријателска...Поарно се да ги изгубиш и да ги воочиш грешките и слабостите во играта...

Чувајте се за во првенството ќе биде најинтересно до сега...верувајте ми...ќе има борба и борба и борба до последната минута од 38 коло...:D:D:D
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Мурињо: Раниери е премногу стар и има постигнато малку
-Португалскиот тренер на Интер, Хозе Мурињо го нападна својот колега Клаудио Раниери од Јувентус, кој го нападна португалецот при вчерашниот пораз од Хамбургер.


"Нема да правам драма од тој тежок пораз. Не сум јас како Мурињо. Мојата филозофија е различна од неговата. Тој има потреба да победува постојано за да се чувствува сигурен во својата работа. За мене е нормално да се губи"- кажа Раниери.
"Минатата година добивме многу удари, но се исправиваме пред нив и реагиравме правилно"- додаде тренерот за италијанските медиуми.
Тој дополни дека Роман Абрамович не го пуштил Френк Лампрад во Интер поради Мурињо и во случај да го побарал тој, русинот би го пуштил во Торино.
Денес поранешниот тренер на Порто не ја пропушти можноста да му врати на Раниери.

"Пристигнав во Италија за да работам и да ги постигнам целите, а не да водам војна со зборови со било кого. Сакам да победувам со Интер и да не мислам на противниците"- истакна Мурињо.

"Раниери е во право. Јас не сум задоволен со себе и сакам да победувам за да се чувтсвувам силен и самоуверен. Заради тоа сум победувал многу пати, додека со неговиот менталитет кој изгледа нема потреба да победува, на 60 година има постигнато многу малку"- додаде португалецот.
"Премногу е стар за да си го промени карактерот"- коментира Мурињо.

Вака Мурињо го нападна нашиот Раниери. Битката меѓу Раниери и Мурињо се Разгорува по некоку нивни изјави во кои се критикуваат еден со друг.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Мурињо го знаеме сите како е на карактер.само да провоцира..затоа и го мразам ама WHO FUCK HIM!

ТИМ КУП
ЈУВЕ-ИНТЕР 1-0!! ! ! ! !

Нека победува пак она ама на 3-лигаши.:baeh:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.006
Поени од реакции
393
Чекај кој беш тој Мурињо?? Екипата кај што е трењер како се вика?? Од Кој град се??:helou: Абе мурињо и интер можат само да ни го :drk::drk::drk:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.714
Поени од реакции
3.715
Najdobro ke bide ako uspeeme da mu ja zatneme ustata na terenot, a ne preku 'war of words'.... I Aj neka povelat Ivanovic i Schwainstaiger:salut::salut:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Секак дека ке им ја затнеме и на терен..не сумњнам..
кнежевиик нема толко сериозна повреда за да го донесеме иванковик но зошто да не иако не верувам да го направи тоа управата..за швајни.треба да запнат да го донесат.. ни треба таков играч
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.767
Поени од реакции
44.131
Чекај кој беш тој Мурињо?? Екипата кај што е трењер како се вика?? Од Кој град се??:helou: Абе мурињо и интер можат само да ни го :drk::drk::drk:

Хмм , кој ли беше тој Раниери , скоро 20 години е менаџер , 15 повеќе од Мурињо , а Мурињо има освоено многу , потенцирам МНОГУ повеќе од човекот кој сега го води Јуве а не е ни една декада во менаџерските води. Флер , џабе постираш кога постовите ти се неосновани , боље постави си го прашањето кој е Раниери . Човекот кој ги имаше финансиите на Абрамович а погоди што осови со истите . . . . НИШТО . Мурињо со помалце потрошени финансиски средства стигна до полуфиналето на ЛШ , ја освои Премиер Лигата , т.е. да ти појаснам , Мурињо со Челзи во првата сезона освои повеќе од Раниери што освоил со Челзи во неговите 4 години од менаџирање на тој клуб .
Дојде во Валенсија каде го заменува Рафа Бенитез и погоди што , не е ни бледа сенка на тоа што Рафа беше во Валенсија , нормално , беше отпуштен .
Ете кој е Мурињо а кој е Раниери , убаво вика Мурињо , Раниери освојувал минорни нешта , неприметливи а 20 години е менаџер , Мурињо со еден Порто го освои она за што сонува Раниери веќе 20 години , и тоа во втората сезона на менаџирање на тој клуб и воопшто во кариера , претходно да ти напоменам дека го освои и Купот на Уефа .

Е сеа ајде те молам кажи ми , кој е Раниери а кој Мурињо ?! Without words Fler , without words !!! Te убив со факти а не со непромислени и необјективни постови .
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Хмм , кој ли беше тој Раниери , скоро 20 години е менаџер , 15 повеќе од Мурињо , а Мурињо има освоено многу , потенцирам МНОГУ повеќе од човекот кој сега го води Јуве а не е ни една декада во менаџерските води. Флер , џабе постираш кога постовите ти се неосновани , боље постави си го прашањето кој е Раниери . Човекот кој ги имаше финансиите на Абрамович а погоди што осови со истите . . . . НИШТО . Мурињо со помалце потрошени финансиски средства стигна до полуфиналето на ЛШ , ја освои Премиер Лигата , т.е. да ти појаснам , Мурињо со Челзи во првата сезона освои повеќе од Раниери што освоил со Челзи во неговите 4 години од менаџирање на тој клуб .
Ете кој е Мурињо а кој е Раниери , убаво вика Мурињо , Раниери освојувал минорни нешта , неприметливи а 20 години е менаџер , Мурињо со еден Порто го освои она за што сонува Раниери веќе 20 години , и тоа во втората сезона на менаџирање на тој клуб и воопшто во кариера , претходно да ти напоменам дека го освои и Купот на Уефа .

Е сеа ајде те молам кажи ми , кој е Раниери а кој Мурињо ?! Without words Fler , without words !!! Te убив со факти а не со непромислени и необјективни постови .
И ние ве убивме вас....

Тим Куп 1-0
Последна утакмица у првенство 1-2 у гости..
27 титули спрема 16 на интер... повеке факти да набројувам?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.767
Поени од реакции
44.131
И ние ве убивме вас....

Тим Куп 1-0
Последна утакмица у првенство 1-2 у гости..
27 титули спрема 16 на интер... повеке факти да набројувам?
За моменталниот шампион на Италија , зборувај колку сакаш , далечното минато ми е ирелевантно , факт е дека сте најтрофеен клуб во Италија , но и факт е дека пред две години игравте во Серија Б , додека Интер ја освојуваше лигата , и факт е дека кога се вратија во Серија А , завршија на третото место кое ги однесе во третото квалификационо коло во ЛШ . Тоа што победија на пријателски куп , каде беа месец дена понапред со подготовките од Интер ( поради 3тото Квалификационо коло од ЛШ ) , е тотално небитно , пријателски натпревар , исто како и вчерашниот со Хамбург , каде Јуве изгуби 0-3 , небитно .

Ке започне Серија А , ќе видиме кој е подобар и кадарен да ја освои , т.е. одбрани титулата . Не ми се интересни титулите освоени кога ти си бил сперматозоид кој се закачуе за јајце - клетка , истото важи и за мене , тоа што во моментов се случува и ке се случува е тоа што ме интересира , т.е. историјата што ке се испишува .

А постот претходно се однесуваше на Флер , кој нема право да го руга Мурињо кој многу повеќе освоил од Раниери , и имаш класична споредба , Раниери со Челзи и Мурињо со Челзи . . . тоа се ви говори .
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.746
Поени од реакции
9.757
Факт е дека Мурињо е поуспешен тренер од Раниери, но факт е и дека е и поголем кретен. Кој му ги донесе ѕвездите на Мурињо у Челзи? Мурињо освен онаа титула у ЛШ со Порто (за која од се срце му честитам), ништо спектакуларно не направи со некој послаб тим. Цело време тренираше тим со еден куп ѕвезди... За разлика од него, Раиери, ја спаси Парма од опстанок, и пред се по враќањето на Јуве од втора лига, со само неколку ѕвезди во тимот успеа да го однесе во ЛШ и да ги победи сите топ 3 тимови од Италија, вклучувајќи го и ’’големиот“ Интер (напоменувам, со каде каде послаб тим). Пак ќе речам, Мурињо е поуспешен тренер од Раниери, но не е пристојно од негова страна да мрси муда за Раниери, не го личи. Ги потценува тимовите конкуренти за Серија А ко да не се иста класа ко неговиот Интер. И на крај краева, ќе го видиме Мурињо со Интер што ќе направи цела сезона е пред него. Се плашам дане му се случи на Мурињо поговорката: Кој високо лета, ниско паѓа...
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Не се за марам со глупи кретени затоа нема да коментирам за предходните постови кои не беа од фановите на јуве.
Good news for Molinaro and Knezevic
ке паузираат 4-5 дена и потоа ке се вратат на терените
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom