Грчките пари прозбореа во Македонија!

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Антички МАкедонец..си мислам

по таа глупава логика, јас сум милениумски македонец, моите се хипички македонци дедо ми партизански а пра баба ми каурски македонец...

:vozbud:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Пошто очигледно под анестезија ти ја извршиле, ќе те потсетам:

Она што ви го прават со првото стапнување во Бихаќка.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Пошто очигледно под анестезија ти ја извршиле, ќе те потсетам:

Она што ви го прават со првото стапнување во Бихаќка.
Аха, а ти да не си еден до бившите членови таму, па си заборавил што трубеше твојата (нова) партија 10-12 години??????
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
јас сум глупо македонче кое и земјата ќе си ја продаде за едно гиро...
Ај и за тебе:
Добро да прашам името Македонија..не го сваќате лично? како дел од себе? И не ме интересираат античките македонци..нит словените.. ЈАс сум Македонец.. овде и сега..
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
:smir:

каква борба беше
шо се случи :vozbud::vozbud::vozbud:
кај се парите??????
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Ќе посочиш кога тоа ДПМНЕ ја оспорувала двојната формула како предавство?
Se do momentot koga izleze od igra. Mal si bil togas, ne pamtis.
Eve nekolku mislenja od togasni dpmnovci:
ВМРО-МАКЕДОНСКА
Не ни треба друга формула за уставното име

Името на државата е Република Македонија и во преговорите со нашиот јужен сосед не ни треба "ни двојна ни тројна формула", смета ВМРО-Македонска партија.

- Името на нашата држава треба да биде и да остане Република Македонија. Преговорите за името не треба да одат преку Њујорк, оти тој ни е далеку. Важно е дека треба да градиме економски, културни и секакви други релации и односи со Грција, и да ги затоплуваме нашите односи во директна комуникација, без какви било посредници. Кога во една таква ситуација ќе се развијат тие релации, името ќе стане едноставно минорно прашање - изјави на вчерашната прес-конференција портпаролот на ВМРО-Македонска Илија Псалтиров.
ОПОЗИЦИЈАТА ЖЕСТОКО РЕАГИРА
Бучковски тајно преговара за името

Владата подготвува терен за поголема отстапка за уставното име на Македонија, за кое ниту премиерот Владо Бучковски ниту неговата партија имаат мандат да водат тајни преговори, обвини лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

- Сакам да го предупредам, ако тргнал по тој пат, а има индиции за тоа, дека е на погрешен пат и ќе има проблем не само со опозицијата, туку и со целата јавност - предупреди вчера Груевски.

Според неговата проценка, во последните денови СДСМ и премиерот "интензивно и изнасилено" прават атмосфера со која треба да се создаде впечаток во јавноста дека Македонија е неконструктивна во однос на името и дека мора да го промени своето однесување.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Првиот цитат ти е од друга политикантска партија, а вториот воопшто не е тоа што те прашувам...
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
а кажи ми ти како мислиш дека гВУјо че не однеси до НАТО и ЕУ?
че ја натера Грција да се откажи од борбата за името?че донеси уште хунзи и со нивна помош че се бори на суд?толку ви го имаат испрано мозокот што не сфаќате дека гВујо евентуално или че се откажи од ЕУ и НАТО или че се откажи од името, како и да е,че ја изгуби власта

Па кој рече бе дека ние сакаме да влеземе во НАТО и ЕУ под друго име, секако дека ќе се одкаже од нив, па и да падне власта на Груевски ова не е негова одлука , ова е желба на Македонскиот народ (секоја понижност на исклучоците).
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Ај и за тебе:
ХЕ хе бе трну, што има врска со ова шо си го напишал со она што јас те цитирав, значи дали некогаш ДПМНЕ ја ословуваше двојната формула како скандал, како предавство. Кратко и јсано прашање, а знаеме дека си Македонец како и сите ние.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585

Опомена за asterix_m и Трн_во_око: off topic сте.


:smir:

каква борба беше
шо се случи :vozbud::vozbud::vozbud:
кај се парите??????

Добар прилог за улогата на тројанските коњи во Македонија, но парите се изедени.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Првиот цитат ти е од друга политикантска партија, а вториот воопшто не е тоа што те прашувам...
Taa politikantska partija bese najavena kako del od MEGA koalicijata na ovaa vlada, a nejzinata pro-sdsm tv stana dpBneoFska.
Grujo bese proyiv dvojnata formula , koga Branko bese ZA, a proyiv bese i Misirkov kolku sto se sekjavam. Sega ne mu go znam satvot.
BTW:
Нека знае Комитетот - нема комитско, ако ороводецот е Аспарух ! К.П. Мисирков
 

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
БЦ, Фрчковски, Милчин, Геровски, Ризаов, Ефтов и останатите кои ја промовираат идејата биди Европјанин а не Македонец се Врховистите на 21 век...
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Оваа комбинација од Љубчо Георгиевски кој е грчки платеник, НВО прогрчките и СДСМ прогрчка, кажува дека заканите се се повеќе од внатре одколку од надвор и сериозно треба да се пристапи на истите.
Или пак Љубчо, Бранко, Милчин и Геровски се во право а ние сме удрени што сме Македонци а не сме европски Македонци.
:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom