Конечно...поделбата на Босна факт !

Статус
Затворена за нови мислења.
J

Johnny Stulic

Гостин
Zalosno kolku se samo pateticni nekoj od komentarite.

Bosna posle Makedonija moja najomilena zemja,izvonreden mentalitet onoj tipicno balkanski so izvonredna smisla za humor na svoja smetka,mislam deka ni se najbliski do nasiot mentalitet.

Za ovie sto se kazuvaat Srbi samo edna misla od bivsiot cimer Srbin po nacionalnost inaku tipicen Bosanec.

Vaka vika velika bosanska glava za konecno resenie vo Bosna.

Bosna treba da se podeli na 4 drzavi

Edna za Srbite
Edna za Hrvatite
Edna za Bosnjacite
Edna za site tie sto sakaat da ziveet zaedno,a se kolateralna steta na gorenavedenite.
 
N

n/a

Гостин
Наброј ги кои се тие 5 држави.
Тоа се Српска Краина, Црна Гора, Косово, Србија и ...... неминовно Македонија, бидејќи друга држава не гледам.
1.Српска Краина
2.Република Српска.
3.Црна Гора.
4.Косово.
5.Србија.

Никој никаде ниту ја спомнуел ниту ја планирал Македонија.
Така да останатиот дел од дискусијата ти е беспредметен и нема потреба да се расправа по него.
:wink: :back:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Косово едвај 5 % срби,а Спрска Краина само во фантазијата на Шешељ,Ц.Гора 30 % срби...пречкртај од списокот Зевсе...:toe:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
1.Српска Краина
2.Република Српска.
3.Црна Гора.
4.Косово.
5.Србија.
под број 1. Тие територии се ослободени од Хрватските херои.

под број 2. Тоа е составен дел на друга држава и така е потпишано и запечатено во Дејтон под окриље на НАТО ЕУ Русија и Америка

под број 3. Народот во Црна Гора јасно и гласно на референдум рекол НЕ на Србија

под број 4 Народот на Косово се изборил за своја слобода и независност и тоа е готова прикаска

под број 5. Ако под србија сметаш Београд и нешто наоколу тогаш да тоа е точно но не треба таму да се ставаат Војводина, Санџак и Прешевската долина. Народот таму му вели се погласно НЕ на Србија.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Abe Bosna ke se podeli....toa e fakat.
Mene me zagrizuva samo tajmingot koj sto e planiran za taa slucka, da ne ne preteknat nas i ne fatat nespremni. :toe::toe:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Се јави уште еден искомплексиран како Лет 3... Попрво ќе се одвои ИЛИРИДА од Македонија, него Војводина, Санџак и Косово од Србија... Попрво источна Македонија ќе си ја земе Бугарија, а Јужна Грчка...
Попрво Србија ќе се граничи со Грчка отколку и еден милиметар територија да се одвои од Србија...

И за крај... Србија има уште една држава: РЕПУБЛИКА СРПСКА...!!!

Јас стварно сум Македонец, ама кога ќе видам некој од инат да и сака зло на Србија и да се сити на нејзината мака, во моментот се СРАМАМ ШТО СУМ МАКЕДОНЕЦ... Секаде каде што контактирам со луѓе од Србија покушавам да ја подобрам сликата за нас и да им докажам дека оние што зборат лошо за Србија всушност се платеници од Бугарија или се осеќаат Аспарухови синови...
На почетокот мислев дека позади никот твој се крие Васко Глигоров/иќ/ис.Тој е сега во Бардовци,значит не си Васе...:wink:
 
N

n/a

Гостин
Косово едвај 5 % срби,а Спрска Краина само во фантазијата на Шешељ,Ц.Гора 30 % срби...пречкртај од списокот Зевсе...:toe:
Не сум јас тој што пречкртува... саламџија...:toe:
А твоите бројки се и те како нереални.

Abe Bosna ke se podeli....toa e fakat.
Mene me zagrizuva samo tajmingot koj sto e planiran za taa slucka, da ne ne preteknat nas i ne fatat nespremni. :toe::toe:
хахаха :)
 
N

n/a

Гостин
под број 1. Тие територии се ослободени од Хрватските херои.

под број 2. Тоа е составен дел на друга држава и така е потпишано и запечатено во Дејтон под окриље на НАТО ЕУ Русија и Америка

под број 3. Народот во Црна Гора јасно и гласно на референдум рекол НЕ на Србија

под број 4 Народот на Косово се изборил за своја слобода и независност и тоа е готова прикаска

под број 5. Ако под србија сметаш Београд и нешто наоколу тогаш да тоа е точно но не треба таму да се ставаат Војводина, Санџак и Прешевската долина. Народот таму му вели се погласно НЕ на Србија.
1.Под број еден.
На тие територии е извршен геноцид од страна на усташите кои што и те како добро ги познавам од детството и се се друго само не и херои.Пицајзли со многу чемер у душата кои што меѓу другото подсеќаат по понашање на тебе.
Без разлика на се тоа...
земјата,недвижниот имот на повече од 30% од територијата на хрватска се српски.Како и хрватските `путовници`.
2.Таа држава не постои од 1991-ва кога Алија,Туџман и Милошевиќ ја растурија.Од 95-та наваму србите покажуваат и докажуваат дека нејќат и нема да живеат у заедница со хрватите и муслиманите.Имаат своја државна рамка,Република Српска,своја војска и полиција,дури и свои даночни ставки и министерства.
Сојузното Министерство никој не го дрибла 2%.
3.Народот во Црна Гора е 80% српски.Останатите се албанци,хрвати и муслимани.Од секогаш постоела спротиставеност помеѓу Никшиќаните и Беранците од една и приморците и Цетињаните од друга страна.Референдумот таму беше фарса.
Не е прашање дали Црна Гора е српска.
Од секогаш била.
4.Тоа не е готова прикаска.
5.Не... Србија е се што претходно наброја.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Значи зевсу, а некој народ покаже дека не сака да живее со Србите одма е тоа фарса намештаљка план на трулиот запад и помахнитали НАТО хорди. Али ако негде Србска месна заедница или општина посака да се отцепи од туѓа земја, то одма станува епопеја на херојство и доказ за древни србски земји.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Значи зевсу, а некој народ покаже дека не сака да живее со Србите одма е тоа фарса намештаљка план на трулиот запад и помахнитали НАТО хорди. Али ако негде Србска месна заедница или општина посака да се отцепи од туѓа земја, то одма станува епопеја на херојство и доказ за древни србски земји.
А најтрагично во нивното размислување е тоа што поддржуваат независност на Јужна Осетија и Абхазија, отцепување на Република Српска, а во исто време кењаат за отцепувањто на Косово....Трагикомедии :))
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Самоубиство од заседа...бееенг...
 
N

n/a

Гостин
Значи зевсу, а некој народ покаже дека не сака да живее со Србите одма е тоа фарса намештаљка план на трулиот запад и помахнитали НАТО хорди. Али ако негде Србска месна заедница или општина посака да се отцепи од туѓа земја, то одма станува епопеја на херојство и доказ за древни србски земји.
Види...
јас немам толку слободно време за да се расправам со саати и со сите можни и неможни демагогии со тебе.
Јас културно,директно и прецизно сум набројал што е српско.
У склад со тоа како ќе се реши,ќе се цели кон траен мир и подобрување на соседските (намерно го избегнувам она добро у тој контекст) односи на балканот, или сите ќе се спремаат за нова војна.
:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom