Дали државата треба да изгради посебни установи, каде би се лекувале хомосекцуалците?

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Еве вечерва наидов на уште една информација која покажува дека државата не води сметка за луѓето кои имаат некои пореметувања а себеси се декларираат како хомосексуалци !
Ве прашувам дали мислите дека нашата влада треба да издвои средства од државниот буџет (од нашето плаќање на даноци) за да изгради посебни установи каде би се лекувале сите пореметени од оваа гадна појава која шири ПОГРЕШНИ ВРЕДНОСТИ кај младата популација???

Еве едно типично педерско однесување за кое пишува денешен вечер!

Педерите и лезбејките се скараа за пари!
Првите кавги во македонското унисекс здружение настанале во 2007 година. Кочо Андоновски поднесува кривична пријава против Гордана Трпчевска, која била извршен директор на МАССО од 2004 година до крајот на 2007, обвинувајќи ја дека проневерила 1.379.280 денари или околу 22.500 евра

Хомосексулците, членовите на Македонската асоцијација за слободна сексуална ориентација или популарно позната како МАССО, меѓусебно се искараа. Најголемата војна се води меѓу педерите и лезбијките. Причина за тоа е наводното незаконско трошење на 22.500 евра од страна на жените кои сакаат жени.

Првите кавги во македонското унисекс здружение настанале во 2007 година. Кочо Андоновски поднесува кривична пријава против Гордана Трпчевска, која била извршен директор на МАССО од 2004 година до крајот на 2007, обвинувајќи ја дека проневерила 1.379 280 денари или околу 22.500 евра. Според кривичната пријава поднесена во скопското јавно обвинителство, Трпчевска користејќи го фактот дека е потписник на сметка на Здружението неосновано на име материјални трошоци повлекува од сметка пари. Прво подигнала 24.600 денари на 3 јануари 2007 година. Потоа, тврди Кочо во кривичната пријава, таа на12 јануари истата година подигнала уште 20.000. Потоа во неколку наврати подигнала средства во висина од 1.181.950 денари. Таа во текот на 2007 година наводно
вадела пари од трите сметки на Здружението, а си префрлала и пари на својата лична сметка.
- Кога Трпчевска на крајот на 2007 година требаше да изготви финансиски извештај за работењето на Организацијата за 2007 година со прилог на финансиска и книговодствена документација, на 20 декември од службените простории на организацијата незаконски ја одзеде целосната деловна и книговодствена документација - стои во кривичната пријава поднесена 2008 година.
Случајот со "кражбата" на документацијата и службените печати од канцелариите на МАССО бил пријавен во полиција, а полицијата обавила службен разгвор и писмено ја предупредила Трпчевска дека треба да ги врати деловните книги.
Кочо свикува и вонредно генерално Собрание на МАССО на кое во присуство на 31 член е разрешена Трпческа и заедно со четворица членови е исклучена од МАССО.
На истата седница Кочо е назначен за извршен директор.
По ова започнува и војната меѓу педерите и лезбијките за упис на директор во Централен регистар. Дописи, преименувања, жалби се само дел од активностите на завојуваните хомосексуалци.

**************************************************

Како што можите и самите да прочитате , членовите на ова педерско здружение почнаа да се занимаваат и со криминал и проневери ?
Дали ние имаме влада која може да им се спротивстави и дали мислите дека треба????

Дали постои политичка волја да се каже НЕ за ваквото однесување??
и Дали мислите дека политичарите ќе добијат политички поени ако се залагаат за поголем либерализам и слобода на хомичите?
 
V

Viktoranius

Гостин
Па ако живееме во демократска земја, не гледам зошто да не им се градат потребните установи.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
Taman neka mu izgradat . Usluga ke mu naprat . Na edno mesto site . da ne se baraat po drzavava u kurac . po oglasi , po 300ta picke materine :) . Vaka kefoj - site na edno mesto , oh oh subo :) Abe ne znam dali da mu naprat . Spored mene sranje ke bidi , samo usluga . Ke se najdat tamu ke si razmenat brojcinja i nadvor pak partali :) - Ne znam . So terapija ke bidi ? aj kazi mi so vikas ti ? kako da gi lecime ? Jas velam da se zatvori vo edna soba so zeni :) normalno vraboteni vo ustanovata :) i celo vreme da go druzat so muabeti so , smeenje so , ova so ona so site nejzini metoi za zaveduvanje na maz . Mozda ke mu stani kureto na zena :) i os togas ke go smeni mislenjeto . So velite vie ? :) a ako se otvori ustanova za lezbejki jas ke odam - dobrovolno da rabotam tamu - nejkam pari ic ni dupen denar . Samo da se grizam za niv :) i ok sega odvreme na vreme ke d***m :)
 
R

RAYTHEON23

Гостин
tuuuu i IMAME i GAY-CRIME ne samo obicen..vidi vidi..tolku se sakaat so se kradat megusebe a i liberalni se:pos2::pos2:
za posebna ustanova ako mislis vladata nema praven osnov da oformi takva institucija bidejki posle 70setite homoseksualnosta nema definicija na bolest...
tuku se smeta na nekoj nacin zastranuvanje od normala..no problemot so pederite e vo promiskuitetnosta...citav edna kniga so naslov SIDA strav i predrasudi....pa tamu fakticki eden peder prosecno ima smeneto 20 a nekoi i 100 partneri....
toa e problem..a posle imas sifilis,gonorea SIDA.....T.E gi sirat na nekoj nacin tie bolesti ili kako sto pisuva vo knigata se citiram"RIZICNA GRUPA"
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Та тоо е работата...ем шират неубај вредности , башка и “неубај“ болести !

Вака да ги начукаме во некоја установа и ко шо велит колегата Custode можда медицинските рсботнициц (тука мислам на психијатрите пре се ) ќе ги убедат дека со жена е поубо !!

Незнам стварно жално е што постои ваква забегана појава !

Ама беља работа многу пари гледам вртат,проневери ова она...патувања на семинари, геј собири ваму таму....многу млади ке се замислат педери да бидат :)

АБЕ предлог бр 1. Затвор за секој педерлук кој е надвор од дома!
тие луѓе треба да се лечат !!!!!!!!!
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Taman neka mu izgradat . Usluga ke mu naprat . Na edno mesto site . da ne se baraat po drzavava u kurac . po oglasi , po 300ta picke materine :) . Vaka kefoj - site na edno mesto , oh oh subo :) Abe ne znam dali da mu naprat . Spored mene sranje ke bidi , samo usluga . Ke se najdat tamu ke si razmenat brojcinja i nadvor pak partali :) - Ne znam . So terapija ke bidi ? aj kazi mi so vikas ti ? kako da gi lecime ? Jas velam da se zatvori vo edna soba so zeni :) normalno vraboteni vo ustanovata :) i celo vreme da go druzat so muabeti so , smeenje so , ova so ona so site nejzini metoi za zaveduvanje na maz . Mozda ke mu stani kureto na zena :) i os togas ke go smeni mislenjeto . So velite vie ? :)
imalo obid da izlecat homoseksualec so stimuliranje(elektricno)na mozokot
pa homoseksualecot nekako uspeal da ima seks so zena........No potoa se vratil na starite pederski nagoni steta i so da im pravime za sekojpo eden elektro-stimulator (inaku napravata pri prviot obid bila kako slem od STAR WARS:pos2::pos2::pos2:)
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Па знеш дека имат надеж....да им маниме со појке струја можи ке биди нешто...секако ако не им изгорат мозоците:smir:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
PA PEDERITE se vinovni sto ne se odrzuva LOVE PARADE vo GERMANIJA toa ne bese love tuku pedersko-lezbijska parada..pa ete ukinato e
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
Та тоо е работата...ем шират неубај вредности , башка и “неубај“ болести !

Вака да ги начукаме во некоја установа и ко шо велит колегата Custode можда медицинските рсботнициц (тука мислам на психијатрите пре се ) ќе ги убедат дека со жена е поубо !!

Незнам стварно жално е што постои ваква забегана појава !

Ама беља работа многу пари гледам вртат,проневери ова она...патувања на семинари, геј собири ваму таму....многу млади ке се замислат педери да бидат :)

АБЕ предлог бр 1. Затвор за секој педерлук кој е надвор од дома!
тие луѓе треба да се лечат !!!!!!!!!
Taka e care moj - zatvor - ama se nekoj peder i tamu ke se najdi be brat . Lele so ne snajde so ovie pederistata - kaj namesti gi - usluga im prajs be brat :) sve pederana :) Mislam deka najarno ke bidi macenje so zeni :) do krajot na zivotot da ne vidi k*r sve zeni brate . Mislam najgolema kazna ke bidi toa :) sakal nejkel za nekoe vreme zdrav i prav coekot ke si izlezi - Kazanova ke bidi :) se zeni ke mu se gledaat :)
 
R

RAYTHEON23

Гостин
ne im gorat a koga go vrsele istiot experiment na glusec..znaci koga ke mrdnel so nogata na odredeno mesto dobiva seksualna stimulacija...i pogodi sto.....se STIMULIRALE DO SMRT(mozda 2-30 orgazmi) ama toa im e INSTINKT:pos2::pos2::pos2:
a vie pederive ne znam dali poprvo ke go iskoristat stimulatorot za da doziveat orgazam..ili da legne zena...kojk ti znae:helou:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Taka e care moj - zatvor - ama se nekoj peder i tamu ke se najdi be brat . Lele so ne snajde so ovie pederistata - kaj namesti gi - usluga im prajs be brat :) sve pederana :) Mislam deka najarno ke bidi macenje so zeni :) do krajot na zivotot da ne vidi k*r sve zeni brate . Mislam najgolema kazna ke bidi toa :) sakal nejkel za nekoe vreme zdrav i prav coekot ke si izlezi - Kazanova ke bidi :) se zeni ke mu se gledaat :)

РЕСПЕКТ !!!!!

Незнам.. мене нешто појке ме плашат политичариве наши ,ништо шо не преземат против педерите.... :)
Шо е финтава што ги штитат, зарем малце им е е*ењето на народот.. зар сега сакаат и “топли браќа“ !! :)

Еве знаат дека лошо е психички болни луѓе да шетаат слободно на улица , да се “галат“ пред мали деца , наши деца...кои гледаат таки неубај појави..и се учат на лоши работи!!
Да не зборвам за педофилијата ,која влечит корени од хомосексуалците!
Навистина се чудам зошто владата не пристапи посериозно кон овај проблем ?! :)
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Шо точно кај хомосексуалците планираш да лечиш?
Од што боледуваат уствари па ти да ги лечиш?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
Па знеш дека имат надеж....да им маниме со појке струја можи ке биди нешто...секако ако не им изгорат мозоците:smir:

Abe Care ne ti e losa ideava . Posekako toj treba da umri nema mesto na zemjava za takvi stvorenja :) Bolje spreciti nego leciti vikat :) Vaka so pojaka struja mozi ke bidi nesto :) e sega ako mu izgori mozokot - to e - barem se obidovme da go izlecime :):):):)
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Шо точно кај хомосексуалците планираш да лечиш?
Од што боледуваат уствари па ти да ги лечиш?

Брату прашај во подфорумот Здравје и дојди кажи ни ! :)

Не сум лекар да ми простиш ....ама знам дека нешто психички се пореметени!
Знам дека шират погрешни вредности на живеење...и знам дека преку нивните организации ширум светот перат огромни суми пари (еве и кај нас било случај)
Знам дека педофилијата (најгнасната појава) трпи корени од педерите.....така да...државата ако сака да се покаже во вистинско светло мора некако да ја регулира оваа изопачена појава, преку свои механизми....па ти ако имаш некој предлог слободно кажи си го на темава !

Abe Care ne ti e losa ideava . Posekako toj treba da umri nema mesto na zemjava za takvi stvorenja :) Bolje spreciti nego leciti vikat :) Vaka so pojaka struja mozi ke bidi nesto :) e sega ako mu izgori mozokot - to e - barem se obidovme da go izlecime :):):):)

Еве што мислат уметниците за оваа неубава појава :)

Еве што мислат политичарите во хрватска за педерите

тие разговараат за многу битната димензија на овој општествен проблем...како ќе опстане оваа нација? треба деца да се раѓаат , а не машки да се плескаат...како ќе израстат во правилно изградени личности (кои треба да ја градат оваа држава) децата одгледани од педерски родители?
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Sustinata e vo toa sto i ke go URNAT BRAKOT ili potocno semejstvoto kako institucija
Dali moze dete da ima dvajca tatkovci..ili dve majki..NE
pa koj garantira deka nema da go zloupotrebat(deteto ako im dozvolat brak-NEDAJ BOZE)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom