Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Аман бе човек,забрави ли оти на тие избори ВМРО добија 63 пратенички места.Ного ви е кратко памтењето.
Заборавил ама и Силвана ќе заборави за 2-3 години колку ќе изгуби во недела :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Братче не се мачи да ги набројуваш , ке гледаш прес на СДСМ и ке видаш колку автобуси снимааме и избројааме :) бееме 4 коли , значи кај стадионо имаше 213 автобуси заедно со паркингот кај спортската сала. На автобуска станица 67 автобуси снимени, кај грозд 68 автобуси , на излезот на Струмица пред сириус имаше 94 автобуси , значи цел материјал е снимен кога се бројат автобусите , и моментално се обработува за да се даде на прес. Па ова ли е митинг ? каде се Струмичани ? Никој не ја сака Бонева, имаме снимки и од Глобал каде што нели ВМР-Овците не го сакаат глобал , а денес го преплавија во сите кафетерии и се отепаа од сликање пред и во Глобал ! Сега срекни ли сте што донесовте 442 автобуси ? Исто така имаме снимено каде што вмровците се воодушевуваат во глобал и како зборуваат дека вакво нешто нема во Македонија ! почекајте ке видете , незнам точно кога ке биде пресот , ако не лично сам ке го прикачам цело видео да се уверите и сами :smir: Значи митингот на Бонева пропадна во вода затоа што немаше ни 1000 Струмичани излезени :nenene::helou:
ЅВЕР СИ :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Беше митинго и помина. Заев беше направен од магаре подолен, што и го заслужува. Поради временските непогоди имаше многу малку од страна што укажува на тоа дека 99% од митингашите беа од ДПМНЕ. Имаше околу 15000 митингаши, што се и гласачи на ДПМНЕ. Заев во градот ке тепа многу мала разлика, а како и минатата година и годинава селата ке ја покријат малата разлика (Куклиш е доволно каде што се тепа од 800 до 1000 гласа разлика) и Бонева ке биде Градоначалник. ДПМНЕ ако не ги искористи мерките кои може да ги искористи (да ја притисне администрацијата), тогаш слободно можат да се откажат од власта.
Е ќе биде направен ... Пошто Бонева беше чера ... ( Па се знае дека ќе е понадоле кога сите Овци се гордеат со Глобалот :jaj:)
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Чекајте бе, на ВИС сам ли треба да е Заев? Бонева нели требаше и она да биде тама?
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Треба ама ја нема ... пошто имала гости од странство ... ццц тоа ти е срам и е да се појави или нешто друго е :toe:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Братче не се мачи да ги набројуваш , ке гледаш прес на СДСМ и ке видаш колку автобуси снимааме и избројааме :) бееме 4 коли , значи кај стадионо имаше 213 автобуси заедно со паркингот кај спортската сала. На автобуска станица 67 автобуси снимени, кај грозд 68 автобуси , на излезот на Струмица пред сириус имаше 94 автобуси , значи цел материјал е снимен кога се бројат автобусите , и моментално се обработува за да се даде на прес. Па ова ли е митинг ? каде се Струмичани ? Никој не ја сака Бонева, имаме снимки и од Глобал каде што нели ВМР-Овците не го сакаат глобал , а денес го преплавија во сите кафетерии и се отепаа од сликање пред и во Глобал ! Сега срекни ли сте што донесовте 442 автобуси ? Исто така имаме снимено каде што вмровците се воодушевуваат во глобал и како зборуваат дека вакво нешто нема во Македонија ! почекајте ке видете , незнам точно кога ке биде пресот , ако не лично сам ке го прикачам цело видео да се уверите и сами :smir: Значи митингот на Бонева пропадна во вода затоа што немаше ни 1000 Струмичани излезени :nenene::helou:
22000 народ дошол?
Абе ај не бидете смешни бе луѓе!
Значи...ќе се глупирате на пресови?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Митингот беше супер само што се прибрав, над 20.000 народ имаше, а само 5000 нека беа од други градови, или околу 100 автобуси. Ќе биде тесно во недела, многу мали разлики ќе одлучуваат така да без прослави предвреме.:wink:
Братче не се мачи да ги набројуваш , ке гледаш прес на СДСМ и ке видаш колку автобуси снимааме и избројааме :) бееме 4 коли , значи кај стадионо имаше 213 автобуси заедно со паркингот кај спортската сала. На автобуска станица 67 автобуси снимени, кај грозд 68 автобуси , на излезот на Струмица пред сириус имаше 94 автобуси , значи цел материјал е снимен кога се бројат автобусите , и моментално се обработува за да се даде на прес. Па ова ли е митинг ? каде се Струмичани ? Никој не ја сака Бонева, имаме снимки и од Глобал каде што нели ВМР-Овците не го сакаат глобал , а денес го преплавија во сите кафетерии и се отепаа од сликање пред и во Глобал ! Сега срекни ли сте што донесовте 442 автобуси ? Исто така имаме снимено каде што вмровците се воодушевуваат во глобал и како зборуваат дека вакво нешто нема во Македонија ! почекајте ке видете , незнам точно кога ке биде пресот , ако не лично сам ке го прикачам цело видео да се уверите и сами :smir: Значи митингот на Бонева пропадна во вода затоа што немаше ни 1000 Струмичани излезени :nenene::helou:
Аман бе Димитар...Од 100,на крај 400 и кусур излегоа,ако ако...
15 000 Струмичани имаше на центарот:pos2::pos2::pos2::kesa::kesa::kesa:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Наградно прашање:
Дали е возможно на плоштадот во Струмица да се соберат 20000 лица?
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
55
Поени од реакции
3
Vaka, za strumicane, bev na mitingo i so me dupna gaolo da vrtam od kaj sportskata sala da si odam doma od tranzito, ko tamaaa evaaaaa nad 150 avtobusi, pono kaj sportskata sala, polno na mestoto deka so bese skd 'm - pazaro, puno ko se fleva na kaj grozd, puno po taa asfaltirana ulica na kaj sofilar, abe 1 saat cekame da rascistat pato da izlezam so koolta do benzinskata.I prodolzuvam, avtobusi i na avtobuska i po desnata strana od dvete lenti naredeni.E pa luge, miting za gradonacalnik neka bidat prisutni graganite, Vi se molam, bitolcani, ohrigani, skopjani, kumanovcani, stipjani, valandovcani , toa bese haos. Od celio miting so nisto ne mi se privlece vnimanieto vo smisol, na proekti, infrastruktura, progres vo razni polonja.Imam custvo deka ovoj kandidat na VMRO navistina ima fobija od svojot protivnik.Postojano verbalno go napagase.Pogresen covek isfrli ovaa partija za strumica.Moe mislenje e deka miting se drzi da gi ubedis onie sto ke glasaat deka od ona sto go zboruvas ke go realiziras , a ne samo da zboruvas.Ne sum partiski aktivist,nitu sum partiski opredelena,si glasam po postveno viduvanje,taka da ova so avtobusite bese ponizuvanje za nasiot grad, taa nema verba vo graganite na "sopstveniot " grad, pa i treba podrska od strana.Koga veke gi donela, barem i da im organizirala kako i da si go najdat avtobusot.Sramota,lugeto bea i mokri i zaledeni, gi zalaah, a jas se iznacekah da izlezam od guzvata u koja zaglavih kaj so bese detskio grad letto postaven.I taka, u nedela ke vidime, sepak ovcite koi se strizat ke odlucat kolku kila volna ke dadat.
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Хмммм како што слушнав во Струмица Заев баја водел :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.760
Поени од реакции
9.929
25 000 евра се испуштил Заев во Куклиш а? Мхмммм
 
А

Ајсшутер

Гостин
Според досегашниве Силвана води со мала предност ..
 
V

Viktoranius

Гостин
Ајде прифаќаме.:)

Нек му е честито уште еден мандат, нек поужива до кај мај месец.:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom