Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
http://www.promacedonia.org/ab/md_2807_0a.html
l- ЧИТАЈТЕ или сте замаглени од портокаловата магла-=====

ЏАБЕ ВИ СЕ СИТЕ ЛАГИИИИИИИ ..... бонева чаооооо во Бугарија ....УАААА НЕГАТОРИ
НА МАКЕДОНИЈА... секој кој ке го даде гласот за бонева МУ ДАВА ПОДРШКА НА БУГАРОФИЛСТВОТО


Tebe mestoto ti e vo demir hisar ti si predavnikot zaedno so kriminalecot strumicki, ama imate uste nepolna nedela, i so vas e zavrsena pesnata
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.772
Поени од реакции
9.956
Колку се само привидни мајката...Па 17 години иста тактика бугарофили бугарофили. Дај малку креативност нешто ново никој веќе не паѓа на ова. Од тие бугарофилите никој име не смени, никој знаме не смени, никој кичма не скрши, никој не предложи Илинден со бугарите да славиме. На крај излегува да беа Бране и компанија бугарофили немаше да ги имаме овие проблеми со знаме, име итн. FFS
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Нејќам да се расправам сега 3а тоа на таа тема, али ја можам да пишам дека и Кавадарци ми е во срцето, Охрид, Битола... Моментално сум таму кај што сум и сакам овде да се чувствувам супер, а кога ќе дојде тоа време, кога ќе се вратам, тогаш ќе си гледам 3а таму како и што се прави.
Значи и кога ќе се вратиш во Скопје, Струмица ќе ти биде во срцето? Или тогаш Скопје ќе ти биде во срцето?
Ајде сеа да не нурам по мојот профил, ама ти убаво си кажа, јас сум Скопјанец, за 2-3 години ќе се вратам во Скопје, само привремено сум во Струмица.:pos2::pos2:

Шо може чичо Зоки, да му напрае на децава:icon_lol:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Значи и кога ќе се вратиш во Скопје, Струмица ќе ти биде во срцето? Или тогаш Скопје ќе ти биде во срцето?
Ајде сеа да не нурам по мојот профил, ама ти убаво си кажа, јас сум Скопјанец, за 2-3 години ќе се вратам во Скопје, само привремено сум во Струмица.:pos2::pos2:

Шо може чичо Зоки, да му напрае на децава:icon_lol:
Абе кога ќе дојдете во Струмица на екскурзија?Дека Кавадарци ви е бетер од нашите села.:nesum:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Значи и кога ќе се вратиш во Скопје, Струмица ќе ти биде во срцето? Или тогаш Скопје ќе ти биде во срцето?
Ајде сеа да не нурам по мојот профил, ама ти убаво си кажа, јас сум Скопјанец, за 2-3 години ќе се вратам во Скопје, само привремено сум во Струмица.:pos2::pos2:

Шо може чичо Зоки, да му напрае на децава:icon_lol:
Тогаш што ќе биде е мој проблем и немам намера со тебе да се расправам овде. Иди си во фан клуб: фени , убаво ќе ви биде таму. Нема потреба да го бараш тоа, реков си при3навам. А ти на чичко ти 3оки можеш само вода да му носиш.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Абе кога ќе дојдете во Струмица на екскурзија?Дека Кавадарци ви е бетер од нашите села.:nesum:
Воспитувачката, не сака да не носи, многу белаџии сме биле, сите играчки ги сокршивме:toe:

 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Тие Бугарофилите што вие им викате еве што направија за Македонија,не е многу ама еве:
1.Љупчо Георгиевски и Никола Кљусев се првите луѓе кои што побараа независност на Македонија додека Србоманите и Гркоманите(СКЈ-СДСМ)молчеа како пичка под кошула.
2.Истите Бугарофили успешно ја започнаа транзицијата,дојдоа пичките комунистички и ја упропастија државата.
3.Бугарката Силвана Бонева како што милувате да ја нарекувате не витка кичма и не го продава Македонското име за 1 милион долари(како Фрчко и Заев-ГРКОМАНИТЕ)
4.Силвана Бонева нема нечесно заработени пари,а педерот Заев на 30 години милионер каде го има тоа освен во нашата жална Македонија.
5.Парите на Заеви се направени за време на едноумието на Сдсм(1994-1998)кога беа сами и власт и опозиција,значи се НАРОДНИ ПАРИ,а не на Душко и Зоран Заеви.

СЕГА САМИ ПРЕСУДЕТЕ КОЈ Е ВИСТИНСКИ ПАТРИОТ.
ГРКОТ ЗАЕВ КОЈ ВИТКА КИЧМА.
ИЛИ СИЛВАНА БОНЕВА КОЈА СЕ БОРИ ЗА МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ.

Ама сепак во помал дел од градо оште влијание има комунизмо негде на околу 40% од луѓето.Тоа ќе се докаже и на изборите.
СО ПОРАЗОТ НА СДСМ ВО СТРУМИЦА ПОЧНУВА РАСПАДОТ НА СДСМ.
ОНИ ТОА ГО ЗАСЛУЖУВАТ:toe:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Тие Бугарофилите што вие им викате еве што направија за Македонија,не е многу ама еве:
1.Љупчо Георгиевски и Никола Кљусев се првите луѓе кои што побараа независност на Македонија додека Србоманите и Гркоманите(СКЈ-СДСМ)молчеа како пичка под кошула.
2.Истите Бугарофили успешно ја започнаа транзицијата,дојдоа пичките комунистички и ја упропастија државата.
3.Бугарката Силвана Бонева како што милувате да ја нарекувате не витка кичма и не го продава Македонското име за 1 милион долари(како Фрчко и Заев-ГРКОМАНИТЕ)
4.Силвана Бонева нема нечесно заработени пари,а педерот Заев на 30 години милионер каде го има тоа освен во нашата жална Македонија.
5.Парите на Заеви се направени за време на едноумието на Сдсм(1994-1998)кога беа сами и власт и опозиција,значи се НАРОДНИ ПАРИ,а не на Душко и Зоран Заеви.

СЕГА САМИ ПРЕСУДЕТЕ КОЈ Е ВИСТИНСКИ ПАТРИОТ.
ГРКОТ ЗАЕВ КОЈ ВИТКА КИЧМА.
ИЛИ СИЛВАНА БОНЕВА КОЈА СЕ БОРИ ЗА МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ.

Ама сепак во помал дел од градо оште влијание има комунизмо негде на околу 40% од луѓето.Тоа ќе се докаже и на изборите.
СО ПОРАЗОТ НА СДСМ ВО СТРУМИЦА ПОЧНУВА РАСПАДОТ НА СДСМ.
ОНИ ТОА ГО ЗАСЛУЖУВАТ:toe:
Абе се докажа дека Силвана е бугарка,затоа подобро ќе бидете да се откажете во изборите во Струмциа,дека сега уште поубедливо ќе изгубите.Тоа ќе дојде и до сдсм,верувај ми ако треба јас таму ќе го однесам.Ама ќе изгубите уште поубедливо.:baeh::baeh::baeh:
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Абе се докажа дека Силвана е бугарка,затоа подобро ќе бидете да се откажете во изборите во Струмциа,дека сега уште поубедливо ќе изгубите.Тоа ќе дојде и до сдсм,верувај ми ако треба јас таму ќе го однесам.Ама ќе изгубите уште поубедливо.:baeh::baeh::baeh:
Однеси шо сакаш.Ама нема веќе луд народ шо умира за Бранко и се колне у Заев.помина таа.
Еми шо бива ако га покажеме на таа шо га ебал Заев и шо им направил дете,и после абортирала а?
Сопрејте се со Зајко оти мајка ти и сестра ти може да се на ред:pos2::pos2:
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Sto ke odnesis ti be kopuciste edno porasni prvo pa posle nosi kade sto sakas.

Брат не се провоцири од 14 годишно дете.И он знаа оти на Зајко не му е у ред работта.Бел е как јогурт на ТВ ка излева.преплашен е оти сега е тука генерал Горан Стојков и нема да му дозволе на Зајко да ги плаше Ѓупците и Сиромашните човеци как шо прави у 2005.
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:Горан Стојков е тука комунјарчиња мислејте сега как ке вршите притисок оти он тоа нема да ви го дозволи
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
Zajakot e siguren luzer vo strumica, i nema poveke tuka sto da s ediskutira.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom