Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
3
Silvana Boneva ke izguba na 22 mart kolko pobrzo go svatate tava tolko po nema da se razocarate


ААА.дај објасни шо те питах.Как мислите да победите.ќе купувате гласови.ќе ги тепате луѓето.КАК?:smir:
ke tepame so tava so za razlika od tebe so imas portokalovi naocari ima narod u strumica so sete bez portokalovi naocari i glede se so ima izgradeno za 4 godini i kolko mu se podobrani uslovite za zivot:smir:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
3
auu i so probuvam jas tuka da se objasnam so deca od 15-16 god so mislat se so leta se jade aj bidejte mi pozdraveni i se gledame na 23 da vidam so ke komentirate.........prodolzejte so kriminalec,8 milioni,aboliciran itn:helou:
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
i kakva vrska ima tvojot post so silvana buneva kandidat za gradonacalnik?

Знаеш ли каква врска има?сака да ти каже оти и Заебаев ќе заврши как Тито.од кол на кол се бута никој нејќа да му го набута,исто како Тито Карфиоло-ГУБИТНИЦИ:pos2::pos2::pos2:

auu i so probuvam jas tuka da se objasnam so deca od 15-16 god so mislat se so leta se jade aj bidejte mi pozdraveni i se gledame na 23 da vidam so ke komentirate.........prodolzejte so kriminalec,8 milioni,aboliciran itn:helou:

И кога ќе го сменаме на 22 ние пак ќе му викаме АБОЛИЦИРАНИОТ ЗАЕБАЕВ.Бранко ем го аболицира ем го заеба,па добро му стоа името АБОЛИЦИРАНИОТ ЗАЕБАЕВ:toe:
 
Член од
11 март 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
se ok za toa so go zboruvate vie komunjarite za Silvana Boneva,i vie imate pravo na vase mislenje i jas go pocituvam,samo edno e nogo vazno da se kaze,a toa e deka Silvana Boneva mnogu po visoko kotira za ralika od zoki zaj4eto i na megunarodna i od sekakva mozna gledna to4ka,isto taka moze na ZAJAKOT strumi4ki da go stavi vo dzeb so nejziniot recnik i nejzinata kultura.VIE OD SDSM STE OBI4NI PESIMISTI I NEREALNI LUGE KOI SVOJATA LJUBOMORA ZA NEUSPEHOT JA ISKAZUVAT SO REVOLT I NESOODVETNI ZBOROVI,A NAJMNOGU SO ME SOKIRA MENE I SEKOJ DRUG MAKEDONEC E FAKTOT DEKA VODITE ANTIMAKEDONSKA POLITIKA.EDNOSTAVNO VE ZALAM VAS OBI4NITE SIMPATIZERI NA SDSM BIDEJKI NE STE SVESNI DEKA VI GO PERAT MOZOKOT :)
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
ке победете ка ГРУЈО КЕ КАЖЕ Р :pos2::pos2:

Од 2006 наваму се викат оти ќе победат.се острат и се кострат,и на крај ВМРО им го забодува со се јајца.ГУБАТ:pos2::pos2::pos2:

se ok za toa so go zboruvate vie komunjarite za Silvana Boneva,i vie imate pravo na vase mislenje i jas go pocituvam,samo edno e nogo vazno da se kaze,a toa e deka Silvana Boneva mnogu po visoko kotira za ralika od zoki zaj4eto i na megunarodna i od sekakva mozna gledna to4ka,isto taka moze na ZAJAKOT strumi4ki da go stavi vo dzeb so nejziniot recnik i nejzinata kultura.VIE OD SDSM STE OBI4NI PESIMISTI I NEREALNI LUGE KOI SVOJATA LJUBOMORA ZA NEUSPEHOT JA ISKAZUVAT SO REVOLT I NESOODVETNI ZBOROVI,A NAJMNOGU SO ME SOKIRA MENE I SEKOJ DRUG MAKEDONEC E FAKTOT DEKA VODITE ANTIMAKEDONSKA POLITIKA.EDNOSTAVNO VE ZALAM VAS OBI4NITE SIMPATIZERI NA SDSM BIDEJKI NE STE SVESNI DEKA VI GO PERAT MOZOKOT :)

И јас се слагам со тоа.Питајте некој од Битола да видите шо ќе ви каже.На Заебаев тама му викат Лидерот со Педерски Глас:pos2::pos2:
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
546
Поени од реакции
78
Abee razberete Silvane boneva nema sansi kaj Zaev vo Strumica nogo go sakat lugeto_Oti ma nogo napraveno za Strumica.Ima i nogo vmrovci so im e pomognal na pr:Im e donesel cista voda za pienje.A i Silvana Boneva kolko so znam ne se zavrtela vo Strumica i nikoj ne ja saka vo Strumica
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Abee razberete Silvane boneva nema sansi kaj Zaev vo Strumica nogo go sakat lugeto_Oti ma nogo napraveno za Strumica.Ima i nogo vmrovci so im e pomognal na pr:Im e donesel cista voda za pienje.A i Silvana Boneva kolko so znam ne se zavrtela vo Strumica i nikoj ne ja saka vo Strumica

Сакаше да кажеш за Куклиш ли?Ама грешка си.У куклиш Заебаев нема да изваде ни 100 гласа.Некни ојде на трибина,едвај 20 души се збераа.Силвана оште не е ојдела,ама ојде Томе Лазаров и имало 300 души.не ги зберало у сала и морало вонка да држа говор.така да дефинитивно селата се ВМРОВСКИ до едно и тоа со голема разлика.
Дури и у Муртино губи Зајко на анкета шо Сдсм га правила.
Градо е пола пола,значи борбата е у Ѓупската маала.Вмро да привлече 1000 гласачи од 3000 Роми сигурно победува.така ке е неизвесно.
Иначе рејтинго на Бонева е поголем моментално 6% наспрема Заев или:
Бонева-53%
Заев-47%
Јас силно га поддржувам Силвана,ама за разлика од комунистите признавам оти ќе е неизвесно и интересно до самиот крај:toe:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Гласајте за Силвана Бонева,наместо инвестициите да одат во Хонудрас ќе ги носи во Струмица:pos2::pos2::pos2:
Колку е само глупа бугарката.:kesa:
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Гласајте за Силвана Бонева,наместо инвестициите да одат во Хонудрас ќе ги носи во Струмица:pos2::pos2::pos2:
Колку е само глупа бугарката.:kesa:
На тебе татко ти ли така ти кажува да пишуваш така.Колку шо знам и гледам ти си 14 години и немаш право на таква тема за политика да пишуваш а уште помалко да вреѓаш.Силвана кога е станала политичар Заебаев е бил на твои години:wink:
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
Гласајте за Силвана Бонева,наместо инвестициите да одат во Хонудрас ќе ги носи во Струмица:pos2::pos2::pos2:
Колку е само глупа бугарката.:kesa:
Дете ако си 14 години, кажи им на родителите побрзо да те одделат од партијата. Ако продолжаш така ти на 16 години ке немаш другаре, на 17 ке почнаш да се дрогираш и дали ке стигнаш до 18. На тебе веќе ти го исперале мозоко, ама пак пити си некој психијатар, може има малко надеж останато да се враташ на вистинскиот пат. Нема да си како сите нормални ама тука некаде ке си.
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
4
Дете ако си 14 години, кажи им на родителите побрзо да те одделат од партијата. Ако продолжаш така ти на 16 години ке немаш другаре, на 17 ке почнаш да се дрогираш и дали ке стигнаш до 18. На тебе веќе ти го исперале мозоко, ама пак пити си некој психијатар, може има малко надеж останато да се враташ на вистинскиот пат. Нема да си како сите нормални ама тука некаде ке си.

Ако си е младо пак знаа кој работе правилно у СР. Најубав гтад е моментално у БЈРМ
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom