Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
cushki,kje mozhe nekoj da ni go pushti tuka mitingot na youtube vo Strumica celiot koga kje bide vo Strumica?Bash sakam da go gledam!
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Пак се перете со наши видни членови как шо беше случајо со Борис сега е со доктор Бачев.ДА доктор Бачев беше прв шо гласа за независност на Македонија у Струмица.А кој не сакаа:Бранко и Киро Глигоров(киклопот).Не сакам да го злоупотребам докторот БАчев ама колку за потсета имаше членска книшка од ВМРО ДПМНЕ број 001:smir:
1.за Борис ВИЕ СЕ ОТКАЖАВТЕ и тоа јавно во СОБРАНИЕТО ,а единствениот споменик му го направи градоначалник од сдсм
2,Па замисли се КАКО ТОА ЧЛЕНОВИ ОД СДСМ го фалат БАЧЕВ а ја напагаат БОНЕВА?????

ГО познавав него и неговата фамилија
пс. имаше многу членови на сдсм на неговиот погреб,,,а за тоа колку ЧОВЕКОТ беше демократ еден од неговите зетовци порано беше и член на председателството на ОК НА СДСМ-СТРУМИЦА,,,

тоа е разликата помегу нас .... и вас задоени по наредба и директиви на белото велите дека е црно

кога некој заслужува пофалба ја добива:smir:
и доста за човекот НЕКА ПОЧИВА ВО МИР:smir:
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
22.03.2009 ќе биде датата кога Струмица ќе биде обвиена со портокалова боја, и ќе биде ставен крајот на лагите и на криминалот на зајакот, кој ја уништува Струмица, и не само тоа, заради него патат и струмичани со безбројните инспекции кои го уништуват градот.
Не е само тоа.они имат фракција у Струмица и се поделени на 3 страни.сите нешто сакат Зајко им обеќа ама не се задоволни,и ќе ги бојкотират изборите.
Изгледа пак некој ќе крши компјутери у штабовите:pos2::pos2:.
И уште една молба доктор Бачев да не го спомнувате вие комунјарите посебно да не лажете оти сте го почитувале.сведок сум додека беше жив оти од Сдсм ни добиваше ни пак сакаше нешто:smir:

Истата фракција га имат и у Скопје.Бранко еден акл со ЗАјко.
Рада со друг акл.
Бучко со трет.
Партал Партија:pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
прво кавги ,па скршени комјутери .... па 3 фракции ееееее
1,бонева,-фракција,бајрактаров-фракција ,лазаров-фракција
на овие мислеше????
за инспекциите хахахха само направивте контра ефект ... ги изгубивте неопределените...

ПРВ ПАТ НЕМАМ МОТИВАЦИЈА ЗА ИЗБОРИ -кога од другата страна имаш едно голема ЛАГА зачинета со НИШТО направено за Струмица ....
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
1.за Борис ВИЕ СЕ ОТКАЖАВТЕ и тоа јавно во СОБРАНИЕТО ,а единствениот споменик му го направи градоначалник од сдсм
2,Па замисли се КАКО ТОА ЧЛЕНОВИ ОД СДСМ го фалат БАЧЕВ а ја напагаат БОНЕВА?????

ГО познавав него и неговата фамилија
пс. имаше многу членови на сдсм на неговиот погреб,,,а за тоа колку ЧОВЕКОТ беше демократ еден од неговите зетовци порано беше и член на председателството на ОК НА СДСМ-СТРУМИЦА,,,

тоа е разликата помегу нас .... и вас задоени по наредба и директиви на белото велите дека е црно

кога некој заслужува пофалба ја добива:smir:


Човекот ми е роднина и знам дека он никојпат не беше со Сдсм.за членови на Сдсм може да е имало,ама никој од раководството на Сдсм не беше тама.додека од ВМРО ДПМНЕ беа сите 4 пратеници од Струмица,сите кандидати за градоначалници и цел општински комитет.
За зет му не се замарам оти тај човек не заслужуваше да му биде зет на доктор Бачев ама не е моја работа тоа.
Само не го злоупотребувајте човеко оти он е мачен од КОМУНИСТИ мош и од вашите дедовци и го испратииме со големи почести.
Пред да умре му е ветено дека ПОБЕДАТА ЌЕ БИДЕ ПОСВЕТЕНА НА НЕГО!!!
Он тоа го барал за да може спокојно да умре.

и крај повеќе за него.јас повеќе не пишувам.

НЕКА ПОЧИВА ВО МИР:smir:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
1.за Борис ВИЕ СЕ ОТКАЖАВТЕ и тоа јавно во СОБРАНИЕТО ,а единствениот споменик му го направи градоначалник од сдсм
2,Па замисли се КАКО ТОА ЧЛЕНОВИ ОД СДСМ го фалат БАЧЕВ а ја напагаат БОНЕВА?????

ГО познавав него и неговата фамилија
пс. имаше многу членови на сдсм на неговиот погреб,,,а за тоа колку ЧОВЕКОТ беше демократ еден од неговите зетовци порано беше и член на председателството на ОК НА СДСМ-СТРУМИЦА,,,

тоа е разликата помегу нас .... и вас задоени по наредба и директиви на белото велите дека е црно

кога некој заслужува пофалба ја добива:smir:


Човекот ми е роднина и знам дека он никојпат не беше со Сдсм.за членови на Сдсм може да е имало,ама никој од раководството на Сдсм не беше тама.додека од ВМРО ДПМНЕ беа сите 4 пратеници од Струмица,сите кандидати за градоначалници и цел општински комитет.
За зет му не се замарам оти тај човек не заслужуваше да му биде зет на доктор Бачев ама не е моја работа тоа.
Само не го злоупотребувајте човеко оти он е мачен од КОМУНИСТИ мош и од вашите дедовци и го испратииме со големи почести.
Пред да умре му е ветено дека ПОБЕДАТА ЌЕ БИДЕ ПОСВЕТЕНА НА НЕГО!!!
Он тоа го барал за да може спокојно да умре.

и крај повеќе за него.јас повеќе не пишувам.

НЕКА ПОЧИВА ВО МИР:smir:

ТИ СИ ЕПТЕН ДЕФЕК У АКЛО .. САМО ТОЛКУ .... ПОСЕБнО ЗА ЗЕТОТ замисли се шо си напишал ТАТКОТО НА НЕГОВИТЕ ВНУКИ..ЕЕЕЕЕ кочи малце....аа чисто за информација и вториот зет во скопје е сдсм,,
и ???????

крај:smir:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ја гледав сношти Силвана на телевеизија и не ми се верува што слушнав,цитирам :
Градоначанликот на Струмица Зоран Заев уште една докажува дека лаже,тој за неговиот мандат има реализирано 1200 проекти,а не како што тој вели 1204.(или 1224-1220 бее не се сеќавам точно)
Значи колку е проста тоа е нешто .......:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
прво кавги ,па скршени комјутери .... па 3 фракции ееееее
1,бонева,-фракција,бајрактаров-фракција ,лазаров-фракција
на овие мислеше????
за инспекциите хахахха само направивте контра ефект ... ги изгубивте неопределените...

ПРВ ПАТ НЕМАМ МОТИВАЦИЈА ЗА ИЗБОРИ -кога од другата страна имаш едно голема ЛАГА зачинета со НИШТО направено за Струмица ....
Аман бе.Сигурен ли си оти Бајрактаров и Лазаров се фракција.јас ќе ти кажам не се:baeh:.Они се барем кандидати за советници,а тие кај вас ништо не ги ставиите за тоа работат против вас.

1.Зоран Ристов-фракција
2.Аболицираните-фракција
3.Бизнисмените у Струмица шо беа пријатели на Заев сега му завртеа грб оти Глобал е дивоградба.Парите им се земени а немат имотни листови=фракција:baeh:

Со среќа на избори.:pos2::pos2::pos2::pos2:

Ја гледав сношти Силвана на телевеизија и не ми се верува што слушнав,цитирам :
Градоначанликот на Струмица Зоран Заев уште една докажува дека лаже,тој за неговиот мандат има реализирано 1200 проекти,а не како што тој вели 1204.(или 1224-1220 бее не се сеќавам точно)
Значи колку е проста тоа е нешто .......:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

Ај признај оти лажеш.никојпат така не кажа.јас гледах и на Интел и на Вис вести по двапати.
А Заев колку е прост се докажа вчера.флева у Куклиш едвај една училница човеци зберал.оди у Свидовица исто:pos2::pos2::pos2::pos2:.

ТАЈ ЛИ Е ЈАКИО ГРАДОНАЧАЛНИК.БЕШЕ ДО ПРЕД КОНВЕНЦИЈАТА НА ВМРО.ОД ТОГАЈ ПАНИКА ГО ФАЌА РЕЈТИНГО МУ ПАЃА:pos2::pos2:

cushki,kje mozhe nekoj da ni go pushti tuka mitingot na youtube vo Strumica celiot koga kje bide vo Strumica?Bash sakam da go gledam!

Шо ке гледаш.иста песна како лани.ќе га стават бината до фонтаната.и ќе зберат 1000-2000 души тама дек се паркират таксисите.исто как лани,ќе видите:pos2::pos2:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ај признај оти лажеш.никојпат така не кажа.јас гледах и на Интел и на Вис вести по двапати.
Ако ме лажат ушите те лажам и јас(а не ме лажат 100%:)),на Вис или Интел и го слушнав бисерот.:back:
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
И шо е најинтересно освен неколку членови на ВМРО лично што ги знам и овде на форумов што има неколку, ниту еден друг немам сретнато што има кажано добар збор за Бонева. Ако ВМРО понудеа некој друг кандидат може по друго че стоеа работите, ама Бонева бе:uvo:
Мене ме знаеш ли?НЕ.И јас сум Вмровец и ај не говорејте безвеза неколку ВМРОВЦИ.ќе видиме кои колку се на 22 Март
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Мене ме знаеш ли?НЕ.И јас сум Вмровец и ај не говорејте безвеза неколку ВМРОВЦИ.ќе видиме кои колку се на 22 Март
Не ми е јасно што се чукате у гради сега тука,а знаете дека кариерата на кајгана форумот ќе ви биде до 22 фебруари.После нема ни да влегувате на форумот.:wink:
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
колку пари Заев плаќа од глас.слушам давал по 100 евра а?:pos2::pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom