Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.772
Поени од реакции
9.956
Не ми значи булеварот со абортирани палми, не ми значи Глобал преку кој се наполни пари, не ми значи ништо што Заев направи а на што вие се палите. Ми значат 300 студенти во Струмица, од кои да не речам 90% и не би имале шанса да се образуват доколку не отвореа паралелки овде. Тоа директно ме погодува в џеб, и одрекувајте колку сакате ама тоа е најголемата инвестиција за иднината на градот. Што направи Заев за Струмица кога беше пратеник? Ни гласот не му се слушаше во собрание.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Оти вие комунистите секојпат сакате да иссмејувате некој.оти сте такви гадни луѓе.Може слободно да приложиш факти и аргументи ама не иссмејувајте.Пред фактите шо ви ги презентирах молчите и само тропате глупости:smir:
факти? А ти што бегаш од тој огромниот пост што ти го напишав?
Бонева нема ништо направено 3а Струмица до сега, па не ни очекувам да видам нешто од нее! Откако ќе и3губи Бонева, ќе ја снема на цело од политиката. Тоа е тактиката на Грујо, да ја оцрне Бонева.

Слушаате ли га чера шо вика Бонева, ке правила жичара од градо до Цареви кули горе!!!!:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Нека направе и подморница од тука до браната, да се оде на риби директно право:vozbud::vozbud::vozbud:
Нема лабаво кај нее, 3имата ќе може и еден натпревар у екстремни спортови да направе.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Не ми значи булеварот со абортирани палми, не ми значи Глобал преку кој се наполни пари, не ми значи ништо што Заев направи а на што вие се палите. Ми значат 300 студенти во Струмица, од кои да не речам 90% и не би имале шанса да се образуват доколку не отвореа паралелки овде. Тоа директно ме погодува в џеб, и одрекувајте колку сакате ама тоа е најголемата инвестиција за иднината на градот. Што направи Заев за Струмица кога беше пратеник? Ни гласот не му се слушаше во собрание.
А што направи Заев кога беше во трето одделение?

Темата е Бонева за градоначалник..но освен поголемо количество плунка... идеата за жичара која постои 20 години и фактот што синоќа призна дека го задолжила градот заедно со другите советници да плаќаме повискои сметки за вода заради кредити од кои ништо не видовме....не остана ништо шо би можело да ме заинтригира да помислам дека ќе биде подобра...освен ако не продолжи да се фали со туѓи перја..преку и оние малку проекти на Владата во Струмица...ама затоа се дрзна да каже дека гласала против проектот за аеродром во Струмица за да не се намали квалитетот на земјоделските прозиводи....Која патетика...
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Како што веќе напоменав, Струмица е последниот бастион на СДСМ, па не очекувам лесно да се предадат. Во случај на пораз во Струмица, тоа би било рамно на дебакл на локалните избори, бидејќи изборот за кандидат за претседател ни оддалеку не дава можност за нивна победа.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Не ми значи булеварот со абортирани палми, не ми значи Глобал преку кој се наполни пари, не ми значи ништо што Заев направи а на што вие се палите. Ми значат 300 студенти во Струмица, од кои да не речам 90% и не би имале шанса да се образуват доколку не отвореа паралелки овде. Тоа директно ме погодува в џеб, и одрекувајте колку сакате ама тоа е најголемата инвестиција за иднината на градот. Што направи Заев за Струмица кога беше пратеник? Ни гласот не му се слушаше во собрание.
Одаш ли во Глобал? - Одаш. Штом не ти чини, што кур бараш таму. Мака ви е што тоа не успеа да го направи некој од ВМРО.

А сега што се планира новиот проек 3а уредување на центарот на градот, што сум сигурен дека ќе добие пак награда од ЕУ, вие повторно ќе го уапсите.
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Не само тоа,требаше во Струмица да има аеродром (за стока или незнам за што беше)Бонева го премести во Штип исти случај и за универзална сала која требаше да има во Струмица,но таа се бунеше.

И зошто правеше собраќајка кога идеше за струмица,затоа што не го знае патот.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
4
Знаете ли шо викат Прилепчани на фејсбук.опозицијата има лидер,Струмица градоначалник со педерски глас.Б:Ц му е алфа и омега шо ке каже Б.Ц: за него е Закон.
Ама ќе го нема Б.Ц. да го аболицира пак.ВМРО ДПМНЕ у Струмица ќе слави не тројна туку 6 победа.
1.Победа во Градоначалничката Битка
2.Победа на советничка листа
3.Победа на претседателски избори
4.Победа на кандидатите убедливо во трите други Струмички општини
5.Затворот за криминалецот Заев
6.Распадот на Сдсм
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.772
Поени од реакции
9.956
Одаш ли во Глобал? - Одаш. Штом не ти чини, што кур бараш таму. Мака ви е што тоа не успеа да го направи некој од ВМРО.

А сега што се планира новиот проек 3а уредување на центарот на градот, што сум сигурен дека ќе добие пак награда од ЕУ, вие повторно ќе го уапсите.
Колку пати треба да пишам на темава дека 2 пати сум бил во Глобал и никогаш поради земјоделски производи. А до Маркус зошто тогаш прашувате што направила Бонева како пратеник за Струмица? Јас Ви одговорив што направила, кажете ми сега Заев што направи додека беше пратеник. За некои аргументи треба да ги отворите очите, не само двоен аршин.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Колку пати треба да пишам на темава дека 2 пати сум бил во Глобал и никогаш поради земјоделски производи. А до Маркус зошто тогаш прашувате што направила Бонева како пратеник за Струмица? Јас Ви одговорив што направила, кажете ми сега Заев што направи додека беше пратеник. За некои аргументи треба да ги отворите очите, не само двоен аршин.
Кога веќе се кандидира за градоначалник..Бонева треба да понуди барем нешто со кое ќе може да докаже дека е подобра од Заев...сепак нејзиниот метод е плукање кон противникот и чукање во гради со работи за кои таа не може да има заслуги...Споредбата доаѓа од нејзините настапи..само чавките се китат со туѓи перја...
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Слуши сега не е ни весела математика ништо:
1.Во 2005 Сдсм беше на власт кога тепа Заев и имаше 17 000 гласа.Стево Топшев имаше 11 500,Митко Киров 3200,Друм за советници имаше 3 000,а за градоначалник гласаа за Заев.
2.Друм сега не постои,а Киро Јанев е во Вмро Дпмне,и сите знаеме оти Киро Јанев од неговите вработени во секој момент има 3 000 гласа(значи тие се минус за Заев 3 000).
3.Вмро Народна нема кандидат за градоначалник и цело раководство шо беше со се членови е у Вмро Дпмне.
4.Кај кој е у 2009 власта на државно ниво(ВМРО ДПМНЕ)
5.Како викат:Дека е власта тама е силата!!!

И на крај колку на колку биде од проста Математика.
Заев-14 000
Бонева-17 700

Плус минус 1000 не вршат на никој работа ама ја ви од прилика да си знаете,да не сте изненадени:toe:
I POSLE TAVA AK NE TE ZAPOSLAT ODI UTEPI SE ...
И ПАКА СО СИЛА СЕ ЗАКАНУВАТЕ ,АЈ ПРОБАЈТЕ БАРЕМ ЕДНАШ СО АРГУМЕНТИ
ПА АПАЖИНКАТА КИРО ЈАНЕВ ДПМНЕ ИМА САМО 100 вработени сега
не си утек -сите ги отпушти....значи од старт сте куси за 3000 гласа
со народна или забавна не чеки гласове Целта им е грујо да падне и на КЛОЦИ ДА ГО ИСПАДИЛ ГРУЈО КАК ШО КАЖАЛ БРАТ ЉУБЕ( И ОН ДА ДОЈДЕ НА ЧЕЛО НА ДПМНЕ)... значи пак куси 3000 гласа,,,,
НЕКОЈ ЗНАА МАТЕМАТИКА АМА НЕЗНАЕ ЕСАПО ДА СИ НАПРАВЕ.....
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
I POSLE TAVA AK NE TE ZAPOSLAT ODI UTEPI SE ...
И ПАКА СО СИЛА СЕ ЗАКАНУВАТЕ ,АЈ ПРОБАЈТЕ БАРЕМ ЕДНАШ СО АРГУМЕНТИ
ПА АПАЖИНКАТА КИРО ЈАНЕВ ДПМНЕ ИМА САМО 100 вработени сега
не си утек -сите ги отпушти....значи од старт сте куси за 3000 гласа
со народна или забавна не чеки гласове Целта им е грујо да падне и на КЛОЦИ ДА ГО ИСПАДИЛ ГРУЈО КАК ШО КАЖАЛ БРАТ ЉУБЕ( И ОН ДА ДОЈДЕ НА ЧЕЛО НА ДПМНЕ)... значи пак куси 3000 гласа,,,,
НЕКОЈ ЗНАА МАТЕМАТИКА АМА НЕЗНАЕ ЕСАПО ДА СИ НАПРАВЕ.....
Абе леснаа за них :pos2: ,ќе им дадат на ѓупците некоо иљадарка да гласат за нее ,ама џабе веќе и они не се глупи
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.772
Поени од реакции
9.956
Кога веќе се кандидира за градоначалник..Бонева треба да понуди барем нешто со кое ќе може да докаже дека е подобра од Заев...сепак нејзиниот метод е плукање кон противникот и чукање во гради со работи за кои таа не може да има заслуги...Споредбата доаѓа од нејзините настапи..само чавките се китат со туѓи перја...
Ох бре...Заев кога се кандидираше за градоначалник претходно беше пратеник така? Со што се фалеше тој? Што направи тој како пратеник за Струмица? И беше избран во првиот круг така? Што е нејасно тука незнам. Сега барате од Бонева да ви гради булевари од позиција на пратеник. Од позиција на пратеник таа овозможи школување на младите од Струмица што директно погодува в џебот на граѓаните. Зошто туѓи перја? Таа беше носител на листа, и само поради неа се отворија овие паралелки. Некој може да омаловажува демек дисперзирани паралелки пфф но мене и на уште 300 други млади во Струмица тоа многу ни значи.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Ох бре...Заев кога се кандидираше за градоначалник претходно беше пратеник така? Со што се фалеше тој? Што направи тој како пратеник за Струмица? И беше избран во првиот круг така? Што е нејасно тука незнам. Сега барате од Бонева да ви гради булевари од позиција на пратеник. Од позиција на пратеник таа овозможи школување на младите од Струмица што директно погодува в џебот на граѓаните. Зошто туѓи перја? Таа беше носител на листа, и само поради неа се отворија овие паралелки. Некој може да омаловажува демек дисперзирани паралелки пфф но мене и на уште 300 други млади во Струмица тоа многу ни значи.
Реков проекти..јас не видов програма од Бонева....Заев од она што го вети и оствари засега сум задволен..не дека е е најдобриот...туку затоа што е опипливо она што го сработел..Јас мојот глас не го давам за ветар и магла..а Бонева засега се обидува да ми го продаде токму тоа..
Околу факултетите..пак ќе кажам оваа Влада има обрски кон сопствените граѓани(макар тие биле и од Струмица)..Бонева сигурно не е заслужна а дисперзираните студии во Струмица...Ако сака да ја вредувам нејзината работа на тој план..ќе има шанса кога ќе дојдат парламентарните избори...
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ох бре...Заев кога се кандидираше за градоначалник претходно беше пратеник така? Со што се фалеше тој? Што направи тој како пратеник за Струмица? И беше избран во првиот круг така? Што е нејасно тука незнам. Сега барате од Бонева да ви гради булевари од позиција на пратеник. Од позиција на пратеник таа овозможи школување на младите од Струмица што директно погодува в џебот на граѓаните. Зошто туѓи перја? Таа беше носител на листа, и само поради неа се отворија овие паралелки. Некој може да омаловажува демек дисперзирани паралелки пфф но мене и на уште 300 други млади во Струмица тоа многу ни значи.
Ако баравме од Бонева да ни гради булеварот, тран3итот и уште други 100 работи... уште ќе бевме на нула.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom