Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
4
Без нервоза знам оти само Струмица сакате да ја добиете ама нема да га имате ни она.ќе правиме пак муабет.Груевски нема да дозволе как шо кажа сношти лидер со 0,5% рејтинг да го ебава.едноставно вика не да го победам ќе го згазам и со тоа се распаѓа Сдсм:toe:
 
V

Viktoranius

Гостин
Струмица беше како селото на галите во римската империја. Али сеа ќе им снема од магичната напивка, и ќе паднат како круши.

СДС сами се уништија помеѓу себе. БЦ го искористи Заев како последно заморче во лабораторијата. Штета што го уапсија за времето на БЦ, требаше после март па да видиме кој ќе потпише аболиција.
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
Ајдее почна нервозата во СДСМ, нешто не ви оде маабето во корист и одма скокате како костени на жар. Смиренко само и се ке си биде како шо треба. Бројките со резултатите не се измислица, и затоа е нервозата кај комуњарите. Имате време уште малку, поделете уште некоја вреќа брашно и шекер во ѓупската мала па може и ке извадате нерешено. Ако сакате пак повторете ја 2005, поделејте неколку илјади евра низ селата па мош и там ке извадате нерешено. Замислејте сега ја нема ни ВМРО-НП која освои преку 3000 гласа 2005 година (премина 99% во ВМРО-ДПМНЕ), нема ни ДРУМ која освои околу 3000 гласа 2005 година (премина 100% во ВМРО-ДПМНЕ), од СДСМ излезе уште една партија, НСДП која се раздели уште на 2 други партии а цели општински комитети преминаа директно во ВМРО ДПМНЕ, а и ЛДП со беше цело време со СДСМ сега излезе со сопствена советничка листа. Така да вашите нервози ке траат уште малко. Уште само 16 дена дена и З.З и Б.Ц ке бидат историја.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
4
а сега една заебанција од Љубиша Георгиевски:Се кладеле Тони Монтана и Дон Корлеоне кој е поголем крадец.дојдел Заев да им се придружи и они се откажале од облогот.

а знаете ли вие комунјарчиња по шо ќе се познаа пролетта:ВМРО ДПМНЕ ќе го секса,а Заев ќе цвета:pos2::pos2:
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
а сега една заебанција од Љубиша Георгиевски:Се кладеле Тони Монтана и Дон Корлеоне кој е поголем крадец.дојдел Заев да им се придружи и они се откажале од облогот.

а знаете ли вие комунјарчиња по шо ќе се познаа пролетта:ВМРО ДПМНЕ ќе го секса,а Заев ќе цвета:pos2::pos2:
Abe koj posleden se smee najslatko se smee kak beshe taa:salut:

A Boneva namesto mitnizi da upravuva neka si sedne doma malko da si go smire detto so i se drogite po celi denove, pa posle neka trce po politikata:smir:
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
Нема веке со да се лаже за ЗАЕВ па почнаа за сино на БОНЕВА.
Ај ве разбираме как ви. Заев пак испера некоја пара саа ка го реновира собранието, ама ако ке му простаме и затава. Мора да се спрема за предаване на власта човеко.:pos2:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Без нервоза знам оти само Струмица сакате да ја добиете ама нема да га имате ни она.ќе правиме пак муабет.Груевски нема да дозволе как шо кажа сношти лидер со 0,5% рејтинг да го ебава.едноставно вика не да го победам ќе го згазам и со тоа се распаѓа Сдсм:toe:
Хаха. На 3аев слаб му е рејтингот низ другите градови, ама во Струмица не може никој да му се спротистави.

Ајдее почна нервозата во СДСМ, нешто не ви оде маабето во корист и одма скокате како костени на жар. Смиренко само и се ке си биде како шо треба. Бројките со резултатите не се измислица, и затоа е нервозата кај комуњарите. Имате време уште малку, поделете уште некоја вреќа брашно и шекер во ѓупската мала па може и ке извадате нерешено. Ако сакате пак повторете ја 2005, поделејте неколку илјади евра низ селата па мош и там ке извадате нерешено. Замислејте сега ја нема ни ВМРО-НП која освои преку 3000 гласа 2005 година (премина 99% во ВМРО-ДПМНЕ), нема ни ДРУМ која освои околу 3000 гласа 2005 година (премина 100% во ВМРО-ДПМНЕ), од СДСМ излезе уште една партија, НСДП која се раздели уште на 2 други партии а цели општински комитети преминаа директно во ВМРО ДПМНЕ, а и ЛДП со беше цело време со СДСМ сега излезе со сопствена советничка листа. Така да вашите нервози ке траат уште малко. Уште само 16 дена дена и З.З и Б.Ц ке бидат историја.
А вие така да пробате уште една недела да шетате низ куќите и да им давате пари на народот за да гласа за вас?
И гласовите од градоначалникот и советничката листа се различни. Плус тоа ЛДП го поддржува 3аев во Струмица.

а сега една заебанција од Љубиша Георгиевски:Се кладеле Тони Монтана и Дон Корлеоне кој е поголем крадец.дојдел Заев да им се придружи и они се откажале од облогот.

а знаете ли вие комунјарчиња по шо ќе се познаа пролетта:ВМРО ДПМНЕ ќе го секса,а Заев ќе цвета:pos2::pos2:
:pos2::pos2: Ме изнасмеа бе, алал да ви е. Вие многу комедични сте биле бе...:jaj:

Abe koj posleden se smee najslatko se smee kak beshe taa:salut:

A Boneva namesto mitnizi da upravuva neka si sedne doma malko da si go smire detto so i se drogite po celi denove, pa posle neka trce po politikata:smir:
Ти тава у домо на културата шо ќе биде, за Митинг ли го сметаш?:kesa:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
3
ke ima smeh posle izborite vmrovec na smrt i victorANUS ke gi nema nekoo vreme oti ke se na leksiliumi oti nogo se ubedeni u Silveto,a ne im e jasno oti ka se glase za gradonacalnik se glase za covek ne za partija
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
4
Со те боле на тебе за син и на Силвана.Иле Бонев е добро дете,тебе изгледа не те бива:toe:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Нема веке со да се лаже за ЗАЕВ па почнаа за сино на БОНЕВА.
Ај ве разбираме как ви. Заев пак испера некоја пара саа ка го реновира собранието, ама ако ке му простаме и затава. Мора да се спрема за предаване на власта човеко.:pos2:
АБЕ ЧОВЕК СО ВАС НЕМОЖЕ НА КРАЈ ДА И3ЛЕ3Е. ЕБАВЕ СЛЕПЦИТЕ!!!
ЌЕ ВИДИМЕ ПОСЛЕ И3БОРИТЕ КОЈ ЌЕ Е ГРАДОНАЧАЛНИК НА СТРУМИЦА!
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
4
А за тоа ќе видиме.дека е власта тама е силата дете:helou:
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
Со те боле на тебе за син и на Силвана.Иле Бонев е добро дете,тебе изгледа не те бива:toe:

Ne me bole nisto,a ne govoraah za Ile tuku za Orceto ako go znaas :)))
Ne se drogire neli,mislam ne mora da znaci ako se drogire oti ne e dobro dete,dobro dete e ama dobiva cat pat nekoi krizi :vozbud:
 
V

Viktoranius

Гостин
А за тоа ќе видиме.дека е власта тама е силата дете:helou:
Тва им кажувам цело време, ама не сваќат. Ќе ги нема них после на форумо, ќе лежат дома и ќе слушат как ќе свираме со коли и маторе вонка.

Иначе трајче ти нешто ного по анус, мераклија да не си?
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
Е така викаате и 2008, КОЈ ПОСЛЕДЕН СЕ СМЕЕ, НАЈСЛАТКО СЕ СМЕЕ. Ама ЗАЕВ наместо да се смее ги кршаше компјутерите во штабо на СДСМ. Дај измислејте нешто друго саа, чисто да разбиите малер :pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom