Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
Как прво јас сум од Струмица и как второ имам 18 години.
Сега сами се фатиите у стапица,до пред некој ден Заев тва направи,Заев онава направи и оп коа се открија работта шо е било сите сега се праате лизни,мазни.

А за базено прифати га вистината Заев не дава да се гради

Он има опсесија шо се вика ВЛАДА НА МАКЕДОНИЈА.
шо и да му се понуди он как ѓавол бега,за да не вика народо тва или друго е од владата напраано.
А колку за информација општина Струмица за 2009 година добија 4 милиони евра од државата плус 3% данок од сите фирми у Струмица.Ама тие пари од Април ќе ги користи Силвана Бонева:toe:
Kakva strapica be detence,ne sakam da se zamaram ne mi e interesno,na tebe ako ti e zamari se tuka a cim imas 18 godini prv pat glassas i ne si kompetentna licnost da objasnuvas tuka nesto so si go slusnal od tatko ti ili u stabo...

Aj odi spremi se ke ispustas zurkata u B-52:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Тај базен не е обичен базен тај ќе е ОЛИМПИСКИ БАЗЕН за твоја информација,ама шо разбирате вие комунистите од спорт.сите познати фудбалери од Струмица се Вмро Дпмне.а и Беласица растуриите га у ваше време,а додека беше Вмро на власт првио пат Беласица беше на врвот:wink:
A so Z.Z kosarkarite stanaa sampioni :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
3
Тај базен не е обичен базен тај ќе е ОЛИМПИСКИ БАЗЕН за твоја информација,ама шо разбирате вие комунистите од спорт.сите познати фудбалери од Струмица се Вмро Дпмне.а и Беласица растуриите га у ваше време,а додека беше Вмро на власт првио пат Беласица беше на врвот:wink:
ФК БЕЛАСИЦА - месец Јули 2007 година почитуваниот г-дин Ванчо Таковски се откажува од Беласица и сите играчи ги прогласува за Аматери со што ги брка од клубот. Голем дел од играчите го напуштаат клубот и се преселуваат во Нов Милениум, Турново Дојранско Езеро....
Мал дел од играчите кои останаа во клубот продолжуваат да тренираат со тренерите Тодоров и Анчев (Аџимано)
Во одборот за спас се вклучува Градоначалникот Заев и вклучува негови луге во клубот, а во исто време Ванчо Таковски ги затвара вратите од стадионот, и поставува негово обезбедување (Пинда и компанија)никој да не влегува внатре).Ванчо бега во малешевијата, и баш го боли за Беласица.
Со мерка ВРЕМЕНО РЕШЕНИЕ од Струмичкиот суд Општина Струмица и Градоначалникот се изборија да се отвараат вратите од стадионот и клубот да продолжи да живее.
Под раководство на Заев и неговите луѓе ФК Беласица игра нерешено во Неготино 2-2, а наредната недела остварува победа над Караорман во Струмица 2-0.
Потоа Заев посредува при превземање на клубот од страна на струмичкиот бизнисмен Перо Мишовски (Национал) кој до ден денес е сопственик на клубот кој одлично функционира (На пат е да се врати во 1-ва лига, 2 бода заостанува зад водечката екипа под раководство на најдобриот тренер Југослав Тренчовски и директорот Матеничаров)
БЕЛАСИЦА БЕШЕ ПРЕД ЗГАСНУВАЊЕ ПРЕД 1,5 ГОДИНА А ДЕНЕС Е НА ПРАГОТ ДА ВЛЕЗЕ ВО 1-ВА ЛИГА.

i ke te zamolam u idnina da prestanas daa se sluzas so lazi oti celo vreme samo netocni gluposti pisas bez fakti
 
V

Viktoranius

Гостин
A so Z.Z kosarkarite stanaa samponi :vozbud::vozbud::vozbud:
:nenene::nenene::nenene:

Многу си грешка овде. Кошаркарите станаа шампиони кога грците си финансираа сами во клубот. Потоа другата година влезе зајакот како ортак, и почнаа разни инспекции да пуштат во клубот, имаше голем притисок од медиумите, и се случи тоа најжалното.

Уште нешто .. Дали некој од струмичани се сеќава 2006 година кога купот на Македонија во кошарка се организираше во Струмица, и имаше награда кола од зајакот. Нели беше чудно што колата се падна во него, а он ја даде како награда?:uvo:
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
4
Абе Виктораниус џабе шо е правил кога се е дивоградба,а тие работи шо се добри направени се од владата како шо се:
1.Водоводите у селата
2.Канализацијата у Куклиш
3.Факултетите во Струмица
4.Изградбата на Лукоил
5.Компјутерите во школите
6.Опремата во болницата

ЗА ЕДНА ГОДИНА 20 милиони евра од ВМРО ДПМНЕ ЗА СТРУМИЦА
А ОД ЗАЕВ ИСТО ТОЛКУ ЗА 4 ГОДИНИ:toe:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
3
:nenene::nenene::nenene:

Многу си грешка овде. Кошаркарите станаа шампиони кога грците си финансираа сами во клубот. Потоа другата година влезе зајакот како ортак, и почнаа разни инспекции да пуштат во клубот, имаше голем притисок од медиумите, и се случи тоа најжалното.

Уште нешто .. Дали некој од струмичани се сеќава 2006 година кога купот на Македонија во кошарка се организираше во Струмица, и имаше награда кола од зајакот. Нели беше чудно што колата се падна во него, а он ја даде како награда?:uvo:

se padna u nego oti imase kupano nogo karti a paarte od kartite so se zberaa odaa kako donacija ne mi teknuva deka tocno da ne se sluzam so nevistini kako smrta na vmro i victoriANUS.
BTW kolata ja dade poklon na opstinata:helou:

Абе Виктораниус џабе шо е правил кога се е дивоградба,а тие работи шо се добри направени се од владата како шо се:
1.Водоводите у селата
2.Канализацијата у Куклиш
3.Факултетите во Струмица
4.Изградбата на Лукоил
5.Компјутерите во школите
6.Опремата во болницата

ЗА ЕДНА ГОДИНА 20 милиони евра од ВМРО ДПМНЕ ЗА СТРУМИЦА
А ОД ЗАЕВ ИСТО ТОЛКУ ЗА 4 ГОДИНИ:toe:
ti detence prodolzuvas da siras nevistini :tapp: samo me interesira prirodno si glup ili ja vezbas glupavosta vo stabot??:helou:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
1. Општината имаше многу повеќе финансирано за разлика од Владата.2
2. ФАКУЛТЕТ бе, предавањата се вршат во Касарната и во просториите на Агроефодија. А факултет како и сите останати, владата го префрли од Струмица во Штип.
3. FATAL ERROR! Кинеска донација.
4. wtf? Општината градеа нешто на браната, само не ми текнува точно што беше проблемот тогаш па се градеше тоа.
5. Повторно тука беше Општината со Комуналец. Од владата ни денар за тоа.
6. Тоа го има во сите градови, а не само во Струмица. Две години стојат компјутерите низ школите, половина и повеќето се оштетени, а обучувањето за професорите тек почнува. Па можеби 2010 оваа година ќе почне да се употребуват како што треба.
7. Патот Струмица-Радовиш не е под општината.
8. Исто и тој не е под општината.
9. Прочити го првото.
10. Со такво нешто не сум запознаен.
11, 12. Силвана Бонева не сакаше да се кандидира за градоначалник на Струмица, Груевски на сила ја бутна. И сега ќе видиш како ќе ја намести(исто како тој од Аеродром).
13. Во Струмица, нема шанси(барем оваа година).
14. Додека 3аев беше(и пак ќе биде) градоначалник, Владата нема ебен денар издвоено за Струмица. Така да и оваа лага отпаѓа.
15. Баш во Струмица треба ваков карго аеродром, а не во Штип. Волна ќе увозуват?
16. Го ценат било кој кандидат од ВМРО затоа што се слепи и немат ништо видено што направил 3аев. Такви што од партијата им дават пари за да гласат и да викат дека не е така за се што е направено од СДСМ. И немој да мислиш дека незнам дека низ куќите во Струмица не шете Силва со дружината и им дава пари за да гласат.
17. 3аев баш се снаоѓа со таквите за Струмица и до сега не е имал никаков проблем, и тие целосно го поддржуват.
18. Се гледа дека е главен иницијатор, уште го го забрани увезувањето на земјоделски произоди после 16:00, а баш земјоделците во ноќните часеви кога е мирен собраќајот го прават тоа.
19. Тоа се докажа со СведМилк. Ова е чиста владина работа што го бутнаа овој во СведМилк за да земе само пари и толку. Верувај нема да им бидат исплатени тие 4 милиони на млекарите.
20. Субвенции кои ги делат на тие што гласале за нив, а не за сите земјоделци.

Силва нема ништо сторено за Струмица!

1. Еден од сопствениците живее одма до мене и има некој ден многу да го тепам од лагите што стално ги изнесува. Платено им е еднаш на сите сопственици на тоа земјиште, платено им е и по втор пат. И кога се обидоа трет пат да земат пари од тоа, со 3аев одма на суд па да видат дали ќе им текне нон-стоп да прават вака. Пари од таму нема зедено никој, бидејќи се е од тендер.
2. Кај се тие згради бе улав?!
3. Сите дупки ги закрпи во градот. Сега на човек да му е мерак да вози, а не предтоа дома да си одиш со искривен баданж. Претходните градоначалници што беа од ВМРО во Струмица, немаа ниту еден метар асфалтирано.
4. Владата не дава пари. А олимпискиот базен ќе се реновира(Овој што е кај салата “Парк“.
5. Пари има да се гради салата, единствено нешто што ја кочи работата е Владата, бидејќи сеуште нема најдено фирма.
6. Владата не сака да соработува со ниту една општина во која градоначалникот е од СДСМ.
7. Тука нема никаква улога 3аев, ова се е на државните служби.
8. ЉоЉ
9. Ти одговори на тоа Тивериопол.
10. Хахаха ме насмеа како никој до сега.


3аев
1. Нема врска ова.
2. Од кај сега тоа дека еден спрат е на 3аев? Дома така те лажат?
3. Многу пати имам одговорено на ова.
4. Одамна е негова.
5. Исто и останатите фирми се од пред да биде градоначалник.

Силва
3аев не и е крив што она живее во куќа стара околу 30 години, вози Опел Астра(до душа не ни знае да ја вози), и живее во Скопје под кирија. Да не сакаш 3аев да и плати и кола, куќа да и направи и станот да и го купи.:tapp:

Видовме колку сакаше да гради и Силва и Владата во Струмица.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
4
Кажејте познат спортист од Струмица шо го сака Зоран Заев и се сеќавате ли на чело со Ванчо Таковски дека беше Беласица,и дека е сега од кога дојде Заев на власт?Грците ги изгони он од кошарката,не може некој да дава пари а ти газда да се правиш и колата да ти се падне.а Таковски е најуспешниот газда на Беласица.
А ПИНДАТА и компанија ќе се видите со них на изборите у ѓупската маала:helou:
 
V

Viktoranius

Гостин
se padna u nego oti imase kupano nogo karti a paarte od kartite so se zberaa odaa kako donacija ne mi teknuva deka tocno da ne se sluzam so nevistini kako smrta na vmro i victoriANUS.
BTW kolata ja dade poklon na opstinata:helou:
Да да, само човек што пие нафта може да поверува во вакво срање. Ако толку многу сакаше да даде кола како награда, немаше да ги купа сите карти, туку ќе оставаше некој од граѓаните да ја освои таа кола. И после виде нема как да се изваде, и га даде на општината.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Колку само од тука свршувате на материјалните работи што ги направил зајакот. Па преку ку* и со фонтаните, и со тротоарите, и со цареви кули, и со глобал, и со сите други срања што ги направил, кога има такви мислења и такви ставови во врска со името.

Се убив од барање на клипот по јутуб, али не успеав да го најдам за жал, за да ве просветлам каков е вашиот зајак. Али ако, ќе излезе правдата на виделина.
Шо на тебе не ти чине оти имаме најдобар трговски центар у Македонија, оти човек може салам да оде по тротоарите, а не ка ќе одам низ булеваро да газам по корените од дрвата(мислам кај центаро какво беше), цареви кули шо го среди, фонтантите шо го разубавуват градо и пламите.
И сега има еден екстра проект за центаро, незнам кој го имат видено ама ГРОМ е!:vozbud:
 
V

Viktoranius

Гостин
Шо на тебе не ти чине оти имаме најдобар трговски центар у Македонија, оти човек може салам да оде по тротоарите, а не ка ќе одам низ булеваро да газам по корените од дрвата(мислам кај центаро какво беше), цареви кули шо го среди, фонтантите шо го разубавуват градо и пламите.
И сега има еден екстра проект за центаро, незнам кој го имат видено ама ГРОМ е!:vozbud:
Не ми чине, ка е струмица у питање јас сум анархистички настроен. Побитно ми е гордоста и историјата, отколку една зграда.
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
:nenene::nenene::nenene:

Многу си грешка овде. Кошаркарите станаа шампиони кога грците си финансираа сами во клубот. Потоа другата година влезе зајакот како ортак, и почнаа разни инспекции да пуштат во клубот, имаше голем притисок од медиумите, и се случи тоа најжалното.

Уште нешто .. Дали некој од струмичани се сеќава 2006 година кога купот на Македонија во кошарка се организираше во Струмица, и имаше награда кола од зајакот. Нели беше чудно што колата се падна во него, а он ја даде како награда?:uvo:
dali ti se sekavas koj bese prv pretsedatel na klubot pod imeto Strumica 2005 ili ne se sekavas ako sakas da te potsetam ZORAN ZAEV... dali znaes kako se padna kolata vo nego t.e. dali se sekavas devojce vo kusi rakavi vlece i go izvlekuva livceto so brojor od kartata na gradonacalnikot zaev koj od svojot dzep izvadi pari za da kupi karti koj gi dade kolku sto se sekavam po skolite znaci zaev bese glaven inicijator za osnovanje na klubot t.e. za promena na imeto vo Strumica ete taka dobro znaes koga zgasna klubot... ti teknuva neli... koga go pritvori pocituvaniot gospodin CARLI CAPLIN na gospodinot Zaev i neznam dali se sekavas na izjavata na Panajot Bez ZAEV ne go vodam klubot i sega koj ja rasturi Strumica Zaev ili Gwujo (indirekno preku sudovite) neznam dali se sekavas koj trcase do posleden mig da najde sponzor za klubot koj se raspadna... povtorno toj Zoran Zaev pozz i mislam deka nema potreba poveke da zboruvas za vlozuvanjata na Zaev vo sportot bidejki ako se sekavas i Tiverija bese pred kolaps pa povtorno toj ja spasi pozzz
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
3
Кажејте познат спортист од Струмица шо го сака Зоран Заев и се сеќавате ли на чело со Ванчо Таковски дека беше Беласица,и дека е сега од кога дојде Заев на власт?Грците ги изгони он од кошарката,не може некој да дава пари а ти газда да се правиш и колата да ти се падне.а Таковски е најуспешниот газда на Беласица.
А ПИНДАТА и компанија ќе се видите со них на изборите у ѓупската маала:helou:

1.Goran Pandev

2.mali celo vreme na nasilje vlecas de pindata de generalo
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
Abe dosta so Zaev, daj kazejte boneva so e napravila u vrska so sporto cim ste so sportski duh :vozbud:
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
11
Доверба на крадач не се дава, море прости струмичане как може да се подржава човек шо не е чесен, З.З. е најнечеснио градоначалник шо го имала Струмица, а викате европска Струмица не ме смејајте излезејте од Струмица да видате шо е низ свето, таков глуп народ шо се гордее на ништо несум видел никаде на страна :tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom