Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
@Vmrovec do smrt

Не ми прај споредби на политичките партии. Позиција и опозиција гледам се повекето споредби. Темата е за градоначлнички кандитат не за политичките партии. Кажи шо направи Бонева за Струмица ... а шо направи Заев за Струмица? Напрај ми тама споредба.. до некни незнааше дека е Струмица саа сака градо да го воде..:nenene::nenene::nenene:

п.с за тии компјутере шо викаш тии се гледа оти се донација од Кина или Јапонија и оти се праани од деца на час по ОТП. Гола вода компјутере ..HAIER FTW
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
4
ЧИТАЈТЕ СИТЕ СТРУМИЧАНИ ЗА ДА ЈА СОГЛЕДАТЕ ВИСТИНАТА ЗА УСПЕШНОСТА НА ЗАЕВ.

1.Водоводите во Куклиш,Градско Балдовци,Баница,Добрејци,Дабиља и Просениково се градени заеднички со владата.
2.Владата ги отвори 3 те факултети во Струмица иако Заев се спротиставувал.
3.Владата издвои средства за опрема на болницата во Струмица во вредност од два ипол милиони евра.
4.Владата издвои средства од 500 000 евра за санација на браната Турија само не ми е јасно дека ојдеа парите(изгледа за фонтани).
5.Владата издвои средства околу 300 000 евра за чистење на каналите(и тие пари Зајко ги лапна).
6.Во Струмица се монтирани 8 000 компјутери низ средните и основните школи во вредност од 2 милиони евра.
7.Владата го започна(конечно некој го направи тоа сите се фалеа а до 2006 немало ни проект)патот Струмица-Радовиш кој ке е готов до изборите.
8.Владата го започна патот Куклиш-Свидовица-Банско кој исто така ке е готов до изборите.
9.канализацијата во Куклиш е направена од владата.
10.Владата му доделила 100 000 евра на Заев за индустриска зона(неа ја нема и парите ги нема)
11.Силвана Бонева успешно излобира во Америка за донација на медицинска опрема во вредност од 430 000 долари.
12.Силвана Бонева е најуспешниот македонски пратеник од 2002 наваму.
13.Груевски не ја жртвуваше Силвана Бонева зашто ВМРО ДПМНЕ предводено од Никола Груевски не жртвува туку само ПОБЕДУВА.
14.Силвана Бонева е иницијаторот за проектите во општина Струмица од страна на владата.
15.Аеродромот не се гради во Струмица зашто Силвана Бонева мисли и на граѓаните од село,зашто со изградбата на овој аеродром овде ќе се намали квалитетот на земјоделските производи.
16.Граѓаните од селата како Куклиш,Костурино,Дабиле,Габрово,Банско,Добрејци,Пи перево,Баница,Водоча,Просениково и Попчево ќе знаат да го ценат тоа.
17.Ромите знаат дека со Заев Струмица никаде не оди.Тоа го докажаа на конвенцијата каде ги имаше околу 200.
18.Силвана Бонева е еден од иницијаторите за намалување на царините и даноците на земјоделците.
19.Земјоделството за време на ВМРО ДПМНЕ е гордост да се спомене,зашто овие 3 години најмногу грижа се води за земјоделците.Земјоделците сега живеат пристојно како и другите луге кои се вработени во државна администрација.
20.Земјоделците од оваа влада добиваат субвенции,а во времето на Сдсм не знаеа кој е министер за земјоделие.
СЕТО ОВА Е ДЕЛО НА СИЛВАНА БОНЕВА,ПА ВИЕ ОДЛУЧЕТЕ ДАЛИ РАБОТЕЛА ДОБРО ЗА СТРУМИЦА ИЛИ НЕ.И НЕ ЗАБОРАВАЈТЕ ДЕКА СТРУМИЦА Е ОПШТИНА СО СЕЛА И ДЕКА И ТИЕ ИМААТ ПРАВО НА ГЛАС.(од Сдсм пишувате коментари со кои ги омаловажувате селаните).

Сега да видиме што направи Заев:
1.Изгради дивоградба наречена ,,ГЛОБАЛ,, од кој украде 8 милиони евра,и без милост им го одзеде земјиштето на сопствениците без да им даде скршен денар(немојте коментари дека го платил зашто сите знаат дека не е)
2.За сметка на дивоградбата инвеститорот му направи 2 згради на Заев како ПОДАРОК што му го додели тендерот и сега во тие згради пак ќе ќари 8 милиони евра народни пари.
3.Асфалтирал улици со потпишување на договор од 100 000 евра, кога ќе се завршела работата плаќал по 140 000 евра(слободно проверете кај Државниот Ревизор)
4.Не издава локација за градење на ОЛИМПИСКИ БАЗЕН во Струмица.
5.Исто не издава локација за изградба на спортска сала во село Куклиш.
6.Не сака да соработува со владата за проекти за рамномерен развој.
7.Има фирми во кои половината од вработените не се пријавени.
8.Затајува Данок
9.Не дозволува доградба на кракот од гимназијата со неиздавање локација.
10.Не ја доделува зградата на градинката во ,,Струмичанка,,за да биде пренаменета за дневен престој на децата со посебни потреби.

Што има заработено Заев за 4 години:

1.Две згради поклон од инвеститорот на Глобал на транзитниот пат до новата Католичка Црква кои во моментот се на продажба како станови.
2.Еден спрат од Глобал е во сопственост на Зоран Заев.
3.Осум милиони евра украдени од народот.
4.Еленица фабриката за ќерамиди.
5.Уште 10 фирми на име на семејството на Заеви.
6.Возен парк од 500 000 евра.


Што има заработено Силвана Бонева за 7 години:
1.Сопствената куќа на Боневи во Струмица која е изградена 30 години.
2.Кола Опел Астра од 5 000 евра
3.Живее под кирија во Скопје без сопствен стан за време на пратеничките обрвски.

ПРЕД ДА ЗАОКРУЖИТЕ РАЗМИСЛЕТЕ КОМУ ЌЕ МУ ГО ДАДЕТЕ СВОЈОТ ГЛАС.
А освен тоа со Силвана Бонева ВМРО ДПМНЕ ќе ги спроведе сите проекти за развој на општина Струмица како регионален центар во Југоисточна Македонија.
Со Заев сето тоа паѓа во вода во наредните 4 години.
ВМРО ДПМНЕ сака да гради за Струмица а не за Заев.

за тоа коментирајте а не за Папучаро:helou:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Абре каква Бонева јас да сум ко тебе одма за Папучаро гласам :pos2:
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
4
Кој кур ти овде бараш:helou:
АЈ Гитла
нека те банираат од темата
 
V

Viktoranius

Гостин
@Vmrovec do smrt

Не ми прај споредби на политичките партии. Позиција и опозиција гледам се повекето споредби. Темата е за градоначлнички кандитат не за политичките партии. Кажи шо направи Бонева за Струмица ... а шо направи Заев за Струмица? Напрај ми тама споредба.. до некни незнааше дека е Струмица саа сака градо да го воде..:nenene::nenene::nenene:

п.с за тии компјутере шо викаш тии се гледа оти се донација од Кина или Јапонија и оти се праани од деца на час по ОТП. Гола вода компјутере ..HAIER FTW
А оти да не и се даде шанса на Бонева, па да видаме она шо ќе направа за Струмица.

Зајакот си имаше шанса, сеа на ред е друг кадар, што ќе биде двојно повеќе успешен.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
А оти да не и се даде шанса на Бонева, па да видаме она шо ќе направа за Струмица.

Зајакот си имаше шанса, сеа на ред е друг кадар, што ќе биде двојно повеќе успешен.
Оти видееме колко права у парламенто т.е колко се залага за Струмица. На Заев му дадее мандат,направи го градо го среди и мислам дека заслужува уште 1.

Саа гледаах баш на тв Бонева и Паско Кузман на Цареви Кули да виделе шо как било..ке се залагала за развој на архитетските локалитети во Струмица.

Епа извини ама цареви кули се напраани од убави поубави и тва се знаа од кој. З.З :)
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
4
Ајде каде сте сега да ве видам,се затнавте нешто а?
Еве што направил вашиот мил и драг Зајак.
Тоа е вистината за неговото работење:helou::wink:
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
Kakov Zaev be??? Se samo kriminalci. I vo Resen sdsm nastapuva so neviden lopov i kriminalec Buzlevski!! Kraj na buzle i zajko!
!!


политиќарче ајде кажи еден политиќар со чисто досие и чисти раце!!!!
кажи што знаеш за зајко па макар иза бузле или за целата криминална фела во Маќедонија. чекам одговор.........
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
А оти да не и се даде шанса на Бонева, па да видаме она шо ќе направа за Струмица.

Зајакот си имаше шанса, сеа на ред е друг кадар, што ќе биде двојно повеќе успешен.
А оти да не му се даде уште еден мандат на Зоки ?Де кажете едно нешто то го вети,а не го исполни.:back:
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
ЧИТАЈТЕ СИТЕ СТРУМИЧАНИ ЗА ДА ЈА СОГЛЕДАТЕ ВИСТИНАТА ЗА УСПЕШНОСТА НА ЗАЕВ.

1.Водоводите во Куклиш,Градско Балдовци,Баница,Добрејци,Дабиља и Просениково се градени заеднички со владата.
2.Владата ги отвори 3 те факултети во Струмица иако Заев се спротиставувал.
3.Владата издвои средства за опрема на болницата во Струмица во вредност од два ипол милиони евра.
4.Владата издвои средства од 500 000 евра за санација на браната Турија само не ми е јасно дека ојдеа парите(изгледа за фонтани).
5.Владата издвои средства околу 300 000 евра за чистење на каналите(и тие пари Зајко ги лапна).
6.Во Струмица се монтирани 8 000 компјутери низ средните и основните школи во вредност од 2 милиони евра.
7.Владата го започна(конечно некој го направи тоа сите се фалеа а до 2006 немало ни проект)патот Струмица-Радовиш кој ке е готов до изборите.
8.Владата го започна патот Куклиш-Свидовица-Банско кој исто така ке е готов до изборите.
9.канализацијата во Куклиш е направена од владата.
10.Владата му доделила 100 000 евра на Заев за индустриска зона(неа ја нема и парите ги нема)
11.Силвана Бонева успешно излобира во Америка за донација на медицинска опрема во вредност од 430 000 долари.
12.Силвана Бонева е најуспешниот македонски пратеник од 2002 наваму.
13.Груевски не ја жртвуваше Силвана Бонева зашто ВМРО ДПМНЕ предводено од Никола Груевски не жртвува туку само ПОБЕДУВА.
14.Силвана Бонева е иницијаторот за проектите во општина Струмица од страна на владата.
15.Аеродромот не се гради во Струмица зашто Силвана Бонева мисли и на граѓаните од село,зашто со изградбата на овој аеродром овде ќе се намали квалитетот на земјоделските производи.
16.Граѓаните од селата како Куклиш,Костурино,Дабиле,Габрово,Банско,Добрејци,Пи перево,Баница,Водоча,Просениково и Попчево ќе знаат да го ценат тоа.
17.Ромите знаат дека со Заев Струмица никаде не оди.Тоа го докажаа на конвенцијата каде ги имаше околу 200.
18.Силвана Бонева е еден од иницијаторите за намалување на царините и даноците на земјоделците.
19.Земјоделството за време на ВМРО ДПМНЕ е гордост да се спомене,зашто овие 3 години најмногу грижа се води за земјоделците.Земјоделците сега живеат пристојно како и другите луге кои се вработени во државна администрација.
20.Земјоделците од оваа влада добиваат субвенции,а во времето на Сдсм не знаеа кој е министер за земјоделие.
СЕТО ОВА Е ДЕЛО НА СИЛВАНА БОНЕВА,ПА ВИЕ ОДЛУЧЕТЕ ДАЛИ РАБОТЕЛА ДОБРО ЗА СТРУМИЦА ИЛИ НЕ.И НЕ ЗАБОРАВАЈТЕ ДЕКА СТРУМИЦА Е ОПШТИНА СО СЕЛА И ДЕКА И ТИЕ ИМААТ ПРАВО НА ГЛАС.(од Сдсм пишувате коментари со кои ги омаловажувате селаните).

Сега да видиме што направи Заев:
1.Изгради дивоградба наречена ,,ГЛОБАЛ,, од кој украде 8 милиони евра,и без милост им го одзеде земјиштето на сопствениците без да им даде скршен денар(немојте коментари дека го платил зашто сите знаат дека не е)
2.За сметка на дивоградбата инвеститорот му направи 2 згради на Заев како ПОДАРОК што му го додели тендерот и сега во тие згради пак ќе ќари 8 милиони евра народни пари.
3.Асфалтирал улици со потпишување на договор од 100 000 евра, кога ќе се завршела работата плаќал по 140 000 евра(слободно проверете кај Државниот Ревизор)
4.Не издава локација за градење на ОЛИМПИСКИ БАЗЕН во Струмица.
5.Исто не издава локација за изградба на спортска сала во село Куклиш.
6.Не сака да соработува со владата за проекти за рамномерен развој.
7.Има фирми во кои половината од вработените не се пријавени.
8.Затајува Данок
9.Не дозволува доградба на кракот од гимназијата со неиздавање локација.
10.Не ја доделува зградата на градинката во ,,Струмичанка,,за да биде пренаменета за дневен престој на децата со посебни потреби.

Што има заработено Заев за 4 години:

1.Две згради поклон од инвеститорот на Глобал на транзитниот пат до новата Католичка Црква кои во моментот се на продажба како станови.
2.Еден спрат од Глобал е во сопственост на Зоран Заев.
3.Осум милиони евра украдени од народот.
4.Еленица фабриката за ќерамиди.
5.Уште 10 фирми на име на семејството на Заеви.
6.Возен парк од 500 000 евра.


Што има заработено Силвана Бонева за 7 години:
1.Сопствената куќа на Боневи во Струмица која е изградена 30 години.
2.Кола Опел Астра од 5 000 евра
3.Живее под кирија во Скопје без сопствен стан за време на пратеничките обрвски.

ПРЕД ДА ЗАОКРУЖИТЕ РАЗМИСЛЕТЕ КОМУ ЌЕ МУ ГО ДАДЕТЕ СВОЈОТ ГЛАС.
А освен тоа со Силвана Бонева ВМРО ДПМНЕ ќе ги спроведе сите проекти за развој на општина Струмица како регионален центар во Југоисточна Македонија.
Со Заев сето тоа паѓа во вода во наредните 4 години.
ВМРО ДПМНЕ сака да гради за Струмица а не за Заев.

за тоа коментирајте а не за Папучаро:helou:
1 колку ти платија за написот?
2 Бунева да не тие некој род?
3 Бунева изгледа е јак агроном штом рекла дека ќе се намали производството на земјоделски производи од близината на аеродромот?
4 дај докази за дадените пари од владата за град Струмица.
5 дај докази за украдените пари евра од страна на зајо.
6 дај докажи како заеви ја украле фабриката Еленица ?
7 ромите или по Струмички гупците се прикаска за себе,Буре мас и јас со вас.
8 колку знаеш за фамилијата Заеви па коментираш???????
9 пред да биде градоначалник Зоран Заев што работеше објасни на форумов за да присутните на форумов имаат некаков репер кон зајо.
10 да не должам многу по пишуваното се гледа дека имаш голема омраза кон заеви не знам како да завршам со пишувањето господ да ти е на помош не знаеш што пишуваш.........
P.S.голема злоба има во тебе........:nerv::nerv:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ајде каде сте сега да ве видам,се затнавте нешто а?
Еве што направил вашиот мил и драг Зајак.
Тоа е вистината за неговото работење:helou::wink:
Во 2 поста погоре ти кажав нешто ... напрај споредба мегу Бонева и Заев..кандидатите за Струмица за градоначалници а не што направи СДСМ а што ВМРО
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Моментално ја слушам силвана тука у малата митинг има хаха, има соберано околу 100 души :pos: Кај шпики шо беше
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
Како бре комунисти не ви е срам.почнавте да паничите и сте го демолирале автомобилот на Мојсеј Трајковски(братот на претседателот Борис Трајковски),така ли се води кампања,така ли се влегува во Е.У. со заплашувања.Колку и да се заканувате на семејството Трајковски тие никогаш нема да преминат во Сдсм.А до Попај еден одговор ако е вистински ВМРОВЕЦ треба да гласа за ВМРОВЕЦ а не за Крадец,иако не верувам дека е Вмровец.
Ако е вистина дај коментирај за тоа што има Бонева,а што Заев.

знаете ли зошто Македонија е со Вмро.
ЕДНО Е ИМЕ,ЕДНО Е СРЦЕ,ЕДНА Е ДУША МАКЕДОНСКА ВМРО Е НАШАТА СУДБИНА

А Папучаро не го форсирам јас ич туку потенцирам оти он е способен и ладнокрвен човек и може да му врати на Заев со иста мера.
Јас до вчера се колебаах но од сношти сум сигурен дека Силвана Бонева ќе победи во Струмица.затоа гласајте за победничката опција.
плус тоа на трибина у Василево Папучаро зема збор и кажа:Јас додека сум жив Зоран Заев повеќе нема да стане градоначалник на општина Струмица.може само да живее у Идризово и да е цимер на Бајруш Сејдиу и сега вие размислејте за кој ке гласате за затвореник или за успешен пратеник како Силвана Бонева,ќе направам се за да победи у Струмица,а јас кога ветувам ИСПОЛНУВАМ.:helou:

ЕДНО Е ИМЕ,ЕДНО Е СРЦЕ,ЕДНА Е ДУША МАКЕДОНСКА,ВМРО Е НАШАТА СУДБИНА
Абе брат,учен сум од 5 години дека мојата идеологија е ВМРО-ДПМНЕ,нем ти а мене да ми кажаш дали сум јас вмровец или не,ќе одиме заедно во ОК на ВМРО-ДПМНЕ и ќе ти покажам дека од ноември 2004 година сум член на истата партија,што значи на 14 години е било тоа.а и уште нешто...сигурно ти и татко ти и вујко ти не си седел во присуство на претседателот Трајковски во куќата на вујко ти...и сигурно братучет ти не бил на функција во Агенцијата за млади и спорт. И за твоја информација,последните 2 изборни циклуси сум во главната канцеларија на ОК каде што се преку целиот изборен ден имавме активности за излезноста на Струмица,а и вечерта гласовите стигаа кај мене,првичните резултати брате..и затоа не ми бистри многу..се гледаме вечер на забава во Б52.Пријатно
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
4
Е па оти говориш против Вмро Дпмне тогај.биди сигурен оти Силвана Бонева ке победи а колку ке е разликата нема врска.Верица Узунова нешто плаче на ВИС а не им текнува оти у 2005 истото го правија и они.

За секоја Акција постои Реакција
 
V

Viktoranius

Гостин
А оти да не му се даде уште еден мандат на Зоки ?Де кажете едно нешто то го вети,а не го исполни.:back:
А тие неговите грчки настроени ставови во врска со името?
Ќе го цитирам "Моментално не е битно прашањето за црквата и за името, битна е состојбата на граѓаните и нивните услови за живот"

Моментално ја слушам силвана тука у малата митинг има хаха, има соберано околу 100 души :pos: Кај шпики шо беше
Ќе видаме колку души ќе има на 20 март.:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom