Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ZULU

ПЛЕМЕНСКИ ВОДАЧ
Член од
17 февруари 2009
Мислења
19
Поени од реакции
1
ВМРОВКАСТРУМИЦА за какви факти и вистини зборува Бонева
За изградба на карго аеродромот во Штип наместо во Струмица
ЗА 0 ден. пари од буџетот за Струмица
За 7 год во парламент а ништо придонесено за Струмица
За намерно бркање на инвеститори од страна на Владата кои сааат да градат фабрики во Струмица
За гасификацијата на Струмица што ја вети Ставрески а уште ја нема ни буквата Г од гасификација
................
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Vecerva Silvana Boneva govorite sto gi drzi se ispolneti so fakti i vistini za razlika od Zajkoto koj ako mu se ostavi da zboruva sam a ne drug da mu gi pisuva govorite mozeni ke znae dovolno da si gokaze samo imeto
СЕ СОГЛАСУВАМ се што кажа кажа против СТРУМИЦА ....(во парламентот)
па 1200 реализирани проекти и АЈНШТАЈН ке мора да ги прочита хахаха


добро е 2 работа пофална за бонева не читала говори....
првата е од мене ПОСАДИ ДРВЦЕ ВО СТРУМИЦА
ГОЛЕМ ПРИДОНЕС ЗА СТРУМИЦА ХАХАХАХАХА


На протести во Струмица излегоа членовите на СДСМ кој немаа добиено решение за работниот статус ( а ѓи има многу ), вработените во Комуналец ( претпријатие кое е под локалната самоуправа ), вработените во Еленица ( приватна фирма на Зеав) и фамилиите на притворените криминалци. Така да не си ѓи кревајте сами нозете, ке дојде 22 март па ке ве пратиме во историјата.
ХАХАХХ за каква Бонева ми прааш мабет бре ...кога и нејзините братучеди не ја сакаат и се членови на СДСМ ,,, фамилијата не ја сака
не па народо,,,, има снимено деее повели ке ти ја пратам .... да видеш а има и во МВР исто така снимено ...

за 22 март е прво пролет . будење на НАРОДОТ силвана ке ка гледаш во парламентот како јада пак трици и гласа против Струмица ама на ПОСЛЕДНОТ РЕД ХАХАХАХА по казна .... партијата ги јаде своите деца ,,,, АПНААА ГА БОНЕВА ...
сите добро намерни на 22 март во 19,15 часот на ПЛОШТАДОТ ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ се поканети да ја прославиме победата на ГРАГАНИТИЕ И НА ЗАЕВ .....
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
Zdraave i zivot tama ke smee,samo za karnevalite sega da ne ga vidame Boneva maskirena vo Zoran Zaev,zosto kako sto se veli na karnevalite se maskiras toa sto nemozes da bides nikogas vo zivotot,a go sakas mnoguu!!! :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
S

smart ass

Гостин
абе другаре момата е за вода,полека не се варкајте толко нем после со Лексилиум да се смирувате.не се знаа ништо.градо е пола пола решават ѓупците од свети петнаесет.кој прв ке им удре пендреко на них тај ке победе
na mesto si:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
11
Џабе им се и гјупците на СЕДЕСЕТО, ЗЗ ептен ја посера со аболицијата и со изјавите шо ги даваше и шо оште ги дава по телевизиите за напучуване пред грцте(да си сменаме името) а и општо за работи шо не ги разбире. Народо не го сака БЦ а он запнал, ДЕ ТА ДЕ ,да му го чува местото, е па как очекуваш и тебе народо да те сака....е нема, само како на саир ке гледа на тебе. :helou:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
ме заболе за изјавите ... локални избори се ... а бонева нема да може пак да ЛАЖЕ КАКО на Парламентарните ... со нетрпаение ја чекам да каже шо ке направе за Струмица ...барем на ЗБОР де оти во стварноста има само ШТЕТА НАПРАВЕНА а ,гупците се ТУРЦИ ако не си знајал ,,, и незнам кој секој ден е кај нив ...само џабеее им се и 3000 ден ... дпмне е историја во СТРУМИЦА
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Zdraave i zivot tama ke smee,samo za karnevalite sega da ne ga vidame Boneva maskirena vo Zoran Zaev,zosto kako sto se veli na karnevalite se maskiras toa sto nemozes da bides nikogas vo zivotot,a go sakas mnoguu!!! :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Значи ли ова..дека ако денес го видиме Премиерот на Карневалот .. дека е преправен лично Зајко КУКУрајковски..или пак наквасениот..
Затоа што ниту (ќе) може , ниту ќе биде Премиер некојпат..??

:pipi:
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
Значи ли ова..дека ако денес го видиме Премиерот на Карневалот .. дека е преправен лично Зајко КУКУрајковски..или пак наквасениот..
Затоа што ниту (ќе) може , ниту ќе биде Премиер некојпат..??

:pipi:
:vozbud::vozbud: Gospodinot Zaev ne ucestuva vo karnevalot so maska :) toj e organizator na celoto toa,taka da moze samo da ja ocekuvame boneva,pa ako e dobra moze da zeme i prvo mesto vo poedinecna maska :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
1500 маскирани (пријавени за награда) покровител на КАРНЕВАЛОТ ЗОРАН ЗАЕВ
сите хотелски соби исполнети (нема место никаде) ,,,оваа е единствена можност власта да си ИГРА ПОБЕДНИК во Струмица,,,,,
темава е Бонева кандидат ..... само читам ЗАЕВ,ЗАЕВ,ЗАЕВ.... па ако не сте знаеле и антиреклама е РЕКЛАМА хахаха пишете за Бонева АКО ИМАТЕ ШТО ..барем нешто ИЗЛАЖЕТЕ СТРУМИЧАНИ СЕ НАВИКНАТЕИ НА ЛАГАИТЕ НА ДПМНЕ,,,,:smir:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
СЕ СОГЛАСУВАМ се што кажа кажа против СТРУМИЦА ....(во парламентот)
па 1200 реализирани проекти и АЈНШТАЈН ке мора да ги прочита хахаха

И Бонева е прочитана како Гебелс или Груевски.
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
Boneva ne znae da vozi kola,pa da vodi Opstina???
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Не верувам да победи.. минимални шанси. Нема стапнато во Струмица не па да победи овде...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom