Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Сега..иако не е кажано овде какво е дрвото што е насадено..па малку малку ..вие наскоро ќе си имате и проблеми со тоа вашето богато зеленило во градот , а кое претходникот го засадил..
А тек ако ви навалат оние од прилеп..мислам љубители на зеленило и дрва..а тие се сиромашни со гранки??.
Особено на палмите мислев...а кои велат се осушиле..туго тугоооо..
:pipi:
А ВЕЛАТ хахаха ,јас што секојден ги гледам тоа не е важно ...
пс... има повек видови на палми хахаха твојта земјоделска влада вбарем може и то да ти го КАЖЕ
какво дрво били незнае ни Бонева хахахаа(дрвото посадило ДРВО)


Јас колку што знам СДСМ изгуби во Струмица на изборите и во 2006 и во 2008 година, а во 2008 носител на листата за пратеници од СДСМ беше токму ЗОРАН ЗАЕВ. Така да не гледам причина да не го згазиме Заев и по трет пат, а замислете, тој ја доби аболицијата 2 месеци по изборите 2008 година. Добра тема за размислување на симпатизерите на ЗАЕВ за тоа кој ке победи во Струмица.
ХАХА и тебе треба да те информираат ,,, Во градот -Општина Струмица
СДСМ не загуби ,инаку 4 изборна имаше најдобар резултат ( од сите други азборам за СДСМ) а за локалните ... ГЛАДНА КОКОШКА ПРОСО СОНУВАЛА.....

ОПКЛАДАТА СЕУШТЕ ТРАЕ ДО 3000 гласови разлика за заев парите не ви ги земаме ама 3001 добивам ...тоа тие е како да играш со хедикеп --
МОРА ТАКА КОГА ИМАТЕ ХЕНДИКЕПИРАН КАНДИДАТ хахахаха
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
Јас знам дека СДСМ се води нон стоп од претпоставки, ама барем официалните резултати од ДИК треба да ѓи признава, а згора на се и вашиот "лидер", после катастофалниот пораз на предвремените парламентерни избори, излезе на прес конференција и рече: "Особено ми е задоволство што победивме го градот Струмица со 700 гласа, но на ниво на општина Струмица изгубивме со 900 гласа". Ако нешто ви значи, може да го погледнете и овој податок: Во 2005 година Заев во Муртино (неговото родно место) победи со разлика од 800 гласа, наредната 2006 година победи со 500 гласа за веќе во 2008 да победи само со 200 гласа. Овие податоци се проверени и точни. Знам дека на некој не му се допаѓаат, ама тоа е реалноста. Точно дека СДСМ имаше најдобар резултат во 4 изборна единица и освои срамни 7 пратенички места, а наспроти тоа
ВМРО-ДПМНЕ освои 13 пратенички места. Има разлика само треба да ја видите. :vozbud:
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
А ВЕЛАТ хахаха ,јас што секојден ги гледам тоа не е важно ...
пс... има повек видови на палми хахаха твојта земјоделска влада вбарем може и то да ти го
Особено си осетлив на искажани мислења..за „твојовЗајко КУКУрајковски..и е сосема разбирливо..барем од мене..иако за „мојот„..јас едвам чекам кога ќе биде исшутиран од канцеларијата сосе „соработниците„..а и веднаш ставен каде и му е ..одамна местото..
Секој селоначелник ...си е онаков..какви што му се и подржувачите.
:pipi:
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
само испран може да го даде гласот за бонева
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
hahaha za Boneva ne glasam pa da mi stavat pistol na glavata :nesum:
Komsika mi e vo Strumica i tolku e odvratna sto pogolem del od Strumicani ja mrzaat vo koski...
A da ne zaboravete deka na protestite vo Strumica koga beshe pritvoren Gospodinot Zoran Zaev ne izlegoa na protesti samo simpatizerite na Sdsm tuku i mnogu clenovi na Vmro,taka da mozam da garantiram deka Zoran Zaev ke pobedi vo Strumica....
A da ne zaboravime deka "GOSPOGATA" Boneva ne dozvoli da se otvori fakultet vo Strumica i red red drugi raboti sto me mrze da gi pisam...

Neznam na koj pamet(valjda na toj sto go nema) se kandidira za gradonacalnik na Strumica :nesvest::nesvest:
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
На протести во Струмица излегоа членовите на СДСМ кој немаа добиено решение за работниот статус ( а ѓи има многу ), вработените во Комуналец ( претпријатие кое е под локалната самоуправа ), вработените во Еленица ( приватна фирма на Зеав) и фамилиите на притворените криминалци. Така да не си ѓи кревајте сами нозете, ке дојде 22 март па ке ве пратиме во историјата.
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
Jas nikade nne se najdev u site tie raboti sto gi nabroi pa bev...c c c c

Aj ne govori poarno ako ne znaes :nesvest:
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
Извини, заборавив да ти ги спомнам верните членови на СДСМ :pos2:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Бонева хахахах 1,го блокира патпот Стурмица радовиш (со поништувње на тендерот)
1,против факултети во Струмица,,
2,против карго аеродром
3,ПРТОТИВ Струмциа АМА ЗА СЕ ...




Испран..и секако и добро ИЗБРИЧЕН..е мојот прилог..
Ем се бањам ем се бричам
На комуњар јас да не личам
:tapp:

ти си гил само за со два кондома ....... за секој случај да не се размножиш,,,,,,,,,,,,,,,


да не ти помогна Бонева за бугарски пасош да си извадеш???
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
А Заев е горд пак што има грчки пасош и стан во Солун :pos2:
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
А Заев е горд пак што има грчки пасош и стан во Солун :pos2:

Ohhh bree bozee,zdrav li sii ti a?:nesvest:

Извини, заборавив да ти ги спомнам верните членови на СДСМ :pos2:
Abe covece ne e vernite clenove ne sum clen,glasam za coveko oti pred se e Covek za razlika od Boneva koja nema nitu edna karakteristika na covek ...:nenene:
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
А замисли нема ни дамка во својата кариера, нема фабрики низ Македонија, не е обвинета за финансиски криминал, не вели дека кога се работи за вработувања е пристрасна кон партиските членови и така натаму. :tapp:
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
4
Криминалецот ке си отиде во затвор пак,само сега има голема разлика нема да има кој да го аболицира:baeh:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom