Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
У Сабота реприза на А1:smir:
Те питах на арен начин. За да гледам на тв сигурно ќе забравам. А как шо дознајах и ти си 15 год. шо се вика и ти спаѓаш у таа групата шо оште си играат на мижничка па да ми даваш на мене тука акл. Порасни прво па после ќе прааме маабет. Оште си дете за мене. Биди ми поздравен и се најубаво
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
брат каква и кампања да прават сите знаат шо човек е силвана а шо човек е зоран заев ...
Точно така.

Сите убаво се раздрмани во Струмица, која таа година беше на нишанот на разни инспекции поради Заев.

Баш да видеме сеа дали народот се свести, или уште се слепи и свршават на фонтаните во градот.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
А как шо дознајах и ти си 15 год.
Pa nema na koj da mu perat tamu mozok drug,malite porasnaa se vrabotija od Zoran Zaev a slepcite progledaa.Shto ostana ushte zloupotreba na maloletnici za tesno partiski interesi.Jas da sum kako Strumichani kje im podnesam krivichna prijava protiv shtabot na DPMNE za zloupotreba na maloletnici.
 
R

Rikiboy

Гостин
Бонева точно е дека ја мразат у градо...Ама и на Заев не му е баш најсјаен пато кон 2 мандат...Глобал го искористи как покривка на тва шо го расипа...Арно кажа некој у претходните постови дека од ѓупците зависи кој победе...точно.Минатите избори Заев голем дел од неговите гласови од ѓупците беа.Он с’с тва шо победи им даде да го сечат баиро( ак не верувате ојдејте било кој ден у неделата на баиро и уверејте се самите),а и + др работи кои немам време да ги набројувам...
Kako i da e so srekja neka mu e vtoriot mandat na Zoran Zaev. A dokolku po bilo koja sluchajnost pobedi Boneva toa kje bide ogromen sram za Strumica taka da kje bidam vo ochekuvanje Strumica da ja izgubi svetlinata za brzo vreme i da se vratat gjubrishtata,bezredieto,aferite i nevrabotenosta.Sho bi se reklo po prilepski "Ima da se isposeri vo Strumica bukvalno".
Брат ми...ти некоо камиказа да не си?:uvo:
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
11
Точно така.

Сите убаво се раздрмани во Струмица, која таа година беше на нишанот на разни инспекции поради Заев.

Баш да видеме сеа дали народот се свести, или уште се слепи и свршават на фонтаните во градот.

ТРГОПРОДУКТ и ЗО-ВИ ПРОМЕТ и некој нивни грчки ортак не платиле $250 000 данок за 2007/08 а цела Струмица знае чии фирми се тие. И после ќе возеле ауди и мерцедеси од по $100 000, а струмичане нека ги гласат и нека пијат лексилиуме и да плачат пред камери кога го затвориле нивнио ЗОЧЕ ц ц ц ц проста раја.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
42
Za mene kako Strumianec Silvana Boneva e beden kandidat od DPMNE, a za Zaev nema shansi da glasam. T'ka da,nemam bash izbor osven da preckrtam lisceto kak sho mi stoo.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Јас знам ... 0
Nishto neznaesh,truba si :)

Глобал е распродаден, не е на општината.
Ne e na opshtinata ni pak rasprodaden nego e na investitorot, investirotot i zgora na se primi vraboteni i otvori novi rabotni mesta,i za kakov kriminal zboruvash ne mi e jasno.

Прашањето е .. Кај се парите?
Presmetaj,celiot proekt Global vredi 13mill evra ne 8mill evra...znachi 8mill evra vlozheni od investitorot vo izgradbata na Global i otvaranjeto novi rabotni mesta od investirotot.Ostanuvaat 5mill evra taka?5mill evra vlozheni vo tie otvoreni 9 fabriki i se ona shto go gledash kako (palmite,fontanite,parkovite i slichno).

Парите се на попо у џебо или у штедилница Пеон
Objasni mi shto podrazbirash pod investitor i proekt?.Prvo nauchi se shto znachi proekt pa potoa shlakni na forum pak.I normalno deka treba da kjari toj shto go vodel proektot i shto go realiziral,ti da ne sakash da kjarish.Ili malku se 9 fabriki vo Strumica koi do pred 4godini skapuvale a sega rabotat.
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
11
Nishto neznaesh,truba si :)



Ne e na opshtinata ni pak rasprodaden nego e na investitorot, investirotot i zgora na se primi vraboteni i otvori novi rabotni mesta,i za kakov kriminal zboruvash ne mi e jasno.



Presmetaj,celiot proekt Global vredi 13mill evra ne 8mill evra...znachi 8mill evra vlozheni od investitorot vo izgradbata na Global i otvaranjeto novi rabotni mesta od investirotot.Ostanuvaat 5mill evra taka?5mill evra vlozheni vo tie otvoreni 9 fabriki i se ona shto go gledash kako (palmite,fontanite,parkovite i slichno).



Objasni mi shto podrazbirash pod investitor i proekt?
Инвеститирот е ДЕЛУКС ИНГ а тоа е еден човек фирма регистирана еден месец пред започнувањето на градбата на глобал. А и инвеститор е општината преку некое т.н приватно партнерство на општината со приватен инвеститор , во случајов делукс со еден вработен и регистиран месец дена порано.
И јас би сакал да сум ко-инвеститор така со пари од општината.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Retrospektiva za proektite i rabotata na Zoran Zaev

http://www.strumica.gov.mk/html/mkd/ler_realizirani_proekti.asp

Eve kako se stimuliraat mladite :


Посредување при вработуивање на високо образовани и со средно образование млади невработени фаза- 2 (EMY-фаза 2)

Целта на развој на “Посредување при вработување на високо образовани и со средно образование млади невработени” (EMY-FAZA 2) на УНДП е да се подобрат способностите , подготвеноста за работа и пазарниот настап на невработените млади луѓе со универзитетка и средношколска диплома и без работно искуство како и да се поддржи подобрувањето на локалните економии.

Во проектот на ЕМY во првата фаза беа ангажирани 30 волонтери. Дел од нив благодарение на овој проект имаат долгорочен работен ангажман додека другите волонтери ја подобрија конкурентноста на пазарот на трудот.

Активности:

• Објавување на јавен конкурс за невработени, и МСП
• Спојување на невработените и фирмите
• Волонтерска пракса

Карактеристики:

- структурата на невработени кои ке влезат во проектот мора да биде во однос 70% со средно образование и 30% со универзитетско образование. Односот може да се менува само во корист на зголемено учество на високо образовниот кадар

- невработените треба да бидат помлади од 35 години.

- невработените треба да бидат без работно искуство.
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
Член од
1 декември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
11
не не заебави :pos::pos::pos: ако земаш да споредуваш позитивно и негативно од заев за Струмица негативното е Е ХЕ ХЕЕЕЕЕЕ многу повеке, а и тоа што е позитивно за Струмица лично за него и неговата фамилија е тродупло финансиски ќар
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom