Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 декември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
11
Ti kazhal nekoj deka si cirkuz?
:pos2::pos2::pos2::tapp::tapp::tapp:
машко да не се испуфа . шо не си одаш еднач од форумо нели гледаш оти сите ти се смеат и си ја прават интересна со тебе. И ти си еден од тие што на ЌОРАВО го следат СЕДЕСЕТО.
 

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
Заев е хард кор у струмица знам пошо од ср сум тоа шо го направи за Струмица 10 Силвани не го можат да го направаат а и ке се види на избори :smir:


П.с не сум партиски определен


Не лупај глупости друже ко не си од Ср
Хаха...од Ср сум:smir:

:drk:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Заев после скандалот со трговскиот нема шанси особено против Силвана Бонева одлична е пред се како човек а после како политичар сум имал можност да ја запознаам и очекувам победа во струмица се надевам народот ќе го направи вистинскиот избор :pipi:
Е саа да ти кажам нешто. Како прво и прво не биди толку сигурен. Како второ друго е да ја знааш силвана а друго е да знааш какво е во струмица, и колку струмица ја сака на силвана. И како трето 16 години си па шо се разбираш ти во политика. Оди играј си уште во малото а кога ке наполнаш 18 тогаш ќе можам да те разберам.
Јас гласах на минатите избори, ќе гласам и за градоначалник ама за претседател на државата - НЕ ГЛАСАМ!
Ќе го искористам паметно мојот глас.
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
11
ОК заев направи нешто за Струмица тоа е ОК ама што ја искористи Струмица за да се направи себе е тоа е тоа што боли, оти пред 10 г. одеше у Муртино по нивите за да заврши факултет а од кога влезе у СЕДЕСЕТО станаа буржоазија у Струмица.
 

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
Е саа да ти кажам нешто. Како прво и прво не биди толку сигурен. Како второ друго е да ја знааш силвана а друго е да знааш какво е во струмица, и колку струмица ја сака на силвана. И како трето 16 години си па шо се разбираш ти во политика. Оди играј си уште во малото а кога ке наполнаш 18 тогаш ќе можам да те разберам.
Јас гласах на минатите избори, ќе гласам и за градоначалник ама за претседател на државата - НЕ ГЛАСАМ!
Ќе го искористам паметно мојот глас.

Алиен џабе ти и уше 50 години да имаш...ај ќе терам кој има нај бела коса и нај паметен човек е...не се исељачуви...свесен си и ти оти Заев е криминалец..и свесен си за сите негови далавери...а тава шо ти годе на тебе оти трговски ти направи и тии фонтаните...ќе ти дадам пиштол поарно убиј се...позади тоа да знаеш шо стои...
П.с Заев беше еден од тие на Фармер водителите така?!:pos2:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
ОК заев направи нешто за Струмица тоа е ОК ама што ја искористи Струмица за да се направи себе е тоа е тоа што боли, оти пред 10 г. одеше у Муртино по нивите за да заврши факултет а од кога влезе у СЕДЕСЕТО станаа буржоазија у Струмица.
Toa shto Zaev bil po nivite znachi imal fateno motika.A toa shto najmnogu boli e shto Zoran Zaev ne e kadar na DPMNE,ja znam bolkata ama jebiga...prodolzhete da kenjate bezveze :helou:
 

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
Togash sigurno znaesh shto glupost si shlaknal koga si rekol deka Boneva e zakon a Zaev e nishto!

Дечко дали негде гледаш да ја подржувам бонева?
Ај препрочити неколко постови наназад..и после коментири...јбг и ти си еден оти тие...:pos2:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
П.с Заев беше еден од тие на Фармер водителите така?!:pos2:
Da ne beshe Zaev dosega namesto neshto kako Global kje imashe gjubrishte i smrdea ostanata kako nasledstvo od prethodniot gradonachalnik od DPMNE.

Дечко дали негде гледаш да ја подржувам бонева?
Providen si,na takvite kako tebe odamna im se progledalo niz prsti.
 

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
За тоа со претходниот градоначалник неможам да го тврдам спротивното...киро ти е иста приказна...јбг...а да ти кажам оти киро за последните локални беше со Заев...заедно кројаа планови как да си ги делат парите?

Хахахаахахахахахаха....ќе ти кажам уште еднаш...го знаеш тоа топчето шо се наоѓа одозгора на маусот...епа скролај горе доле ке ти се разјасни...:tapp:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Алиен џабе ти и уше 50 години да имаш...ај ќе терам кој има нај бела коса и нај паметен човек е...не се исељачуви...свесен си и ти оти Заев е криминалец..и свесен си за сите негови далавери...а тава шо ти годе на тебе оти трговски ти направи и тии фонтаните...ќе ти дадам пиштол поарно убиј се...позади тоа да знаеш шо стои...
П.с Заев беше еден од тие на Фармер водителите така?!:pos2:
Епа ако знааш шо стоо заради тава дај изјасни се, и на мене да ми стане јасно.
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
11
Toa shto Zaev bil po nivite znachi imal fateno motika.A toa shto najmnogu boli e shto Zoran Zaev ne e kadar na DPMNE,ja znam bolkata ama jebiga...prodolzhete da kenjate bezveze :helou:
Нема ништо срамно поштено да си заработуваш со пољеделство а за срам и презир е да крадеш и лажеш, а заев е у СЕДЕСЕТО само оти е нивни главен финансиер , ништо друго. Да ги има стекнато парите поштено секоја чест ама вака од мене само заслужува презир.
А за тоа што не е кадар на ВМРО па и да сака неможе да е оти за такви како него нема место.

Da ne beshe Zaev dosega namesto neshto kako Global kje imashe gjubrishte i smrdea ostanata kako nasledstvo od prethodniot gradonachalnik od DPMNE.
Да не беше заев и глобал сега тој ќе немаше + 8 мил евра а и шо е поважно струмичките земјоделци ќе имаше каде да си ги продават своите производи а не како сега по улици да седат и да молат .

Ама шо ти објаснувам јас на тебе ти немаш капацитет за да ги видиш работите реално туку тука си само да крекаш по тоа што не е СЕДЕСАРСКО
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom