Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
4
Силвана Бонева е изборот на ВМРО-ДПМНЕ со кој ќе му се спротивстават на Зоран Заев во освојувањето на Струмица.

оставете коментар за вистинскиот избор на Вмро Дпмне со кој ке го декласираат Заев.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Заев после скандалот со трговскиот нема шанси особено против Силвана Бонева одлична е пред се како човек а после како политичар сум имал можност да ја запознаам и очекувам победа во струмица се надевам народот ќе го направи вистинскиот избор :pipi:
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
4
и јас те поддржувам во изборот
и ако може одма гласајте на анкетата
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Па темава е само за струмичани...
 

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
Вмровец нека е за Струмичане само...да видаме ка стоот работте.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Знаев дека Бонева ке ја кандидират, штета навистина што ВМРО има кадровска криза во Струмица...
Мислам дека Струмица е единствена општина каде СДСМ може да победи...
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
баш ме заболе кој ќе биде градоначелник на струмица
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
А на анкетава да гласат само струмичани или поарно затворете ја темата.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Заев после скандалот со трговскиот нема шанси особено против Силвана Бонева одлична е пред се како човек а после како политичар сум имал можност да ја запознаам и очекувам победа во струмица се надевам народот ќе го направи вистинскиот избор :pipi:
Голема грешка на ВМРО што за градоначалник ја ставија Силвана Бонева, знак прашалник е сега дали ќе добие во Струмица, да беше Томе Лазаров како што се очекуваше имаше цела армија народ што ќе го гласа, но во краен момент кандидат од ВМРО е Силвана Бонева Струмичани се малку разочарани од изборот така да можно е и Заев да добие :uvo::uvo:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Голема грешка на ВМРО што за градоначалник ја ставија Силвана Бонева, знак прашалник е сега дали ќе добие во Струмица, да беше Томе Лазаров како што се очекуваше имаше цела армија народ што ќе го гласа, но во краен момент кандидат од ВМРО е Силвана Бонева Струмичани се малку разочарани од изборот така да можно е и Заев да добие :uvo::uvo:
Oste edno 8.000.000 € ...
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Голема грешка на ВМРО што за градоначалник ја ставија Силвана Бонева, знак прашалник е сега дали ќе добие во Струмица, да беше Томе Лазаров како што се очекуваше имаше цела армија народ што ќе го гласа, но во краен момент кандидат од ВМРО е Силвана Бонева Струмичани се малку разочарани од изборот така да можно е и Заев да добие :uvo::uvo:
И јас тоа го мислам, народот малце е разочаран од Силвана Бонава пошто отиде во Скопје и како да ја заборави Струмица. Не ми е јасен баш потегот на ВМРО, можеби поради тоа што Силвана ја знаат сите струмичани, а другите можни кандидати што беа не ги знаеа сите. А знаеме дека не се гласа за личност туку за партијата, така да неизвесно ќе е во Струмица.
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
Заев после скандалот со трговскиот нема шанси особено против Силвана Бонева одлична е пред се како човек а после како политичар сум имал можност да ја запознаам и очекувам победа во струмица се надевам народот ќе го направи вистинскиот избор :pipi:
Брат ми,дај бе не заебавај,јас сум член на ДПМНЕ и знам која и што е Силвана Бонева,по штабовите ја мават со столови,кај има шанси таа да победи.Едноставно,било кој кандидат да има во Струмица ќе победи Заев,лично јас,а верувам и поголемото гласачко тело во Струмица нема да гласа за Силвана.А, и да се надополнам,едноставно,немаше кој да ја јаде росата во Струмица,па најверојатно тоа би била Силвана. Поздрав и крајно сум разочаран од Груевски и компанија,ако чита некој од пратенициве и од ДПМНЕ,длабоко сочувство.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom