Што кога?

B

black angel

Гостин
Ако бакнезот го сметаме за неверство и би го осудиле партнерот што би било тогаш ако нашиот партнер имал односи со друга лицност што тогаш како би постапиле?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Раскинување. Вртење грбот и walking away...
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
не би можела да преминам преку тоа, и да му простам и нераскинеме никогаш нема да имам доверба во него. а од таква врска нема потреба стварно.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Исто како за бакнеж:)
Неверство си е неверство,без разлика дали било само бакнеж или нешто повеќе,не гледам дека треба да има некаква разлика у реакции или нешо...
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Ако бакнезот го сметаме за неверство и би го осудиле партнерот што би било тогаш ако нашиот партнер имал односи со друга лицност што тогаш како би постапиле?
:shok: Клоца, ама буквално... Инстантно шутирање, шамарање како и примена на сите кунг фу и теквондо техники врз неговиот ,,сонцест репродуктивен орган"... И нормално, многу ќе ме боли тоа што се ебнал ма колку и да било ,,ради реда".
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Не знам на него што ќе му направам, ама сигурно таа вечер нема да заспијам сама... Чисто за да надокнадам за сите претходни пропуштени прилики поради него, не за да се одмаздувам..
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
У да ви ибам тоа клетите!!

ја па ништо нема да направам...глат ќе ја изебам како ништо да не било...па ќе направам муабет зошто до тоа дошло и натаму ќе ја редиме ако е за редење, а ако не е, пријателски!


П.С. Секоја која размислува како Анестезијана, а и се случило нешто такво, слободно нека ме побара, тука сум за утеха и одмазда!
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
ќе му спремам салата од кокичиња...
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Ќе биде удар за мене и гарант,познавајќи се себеси прво вината во себе ќе ја барам ама...кога ќе ми се склопат коцките така еден убав говор ќе му оддржам (иако мислам дека ќе биде за џабе) и ЧАО ЏАЦИ :helou: нема многу мислење тука,мора брзо да се делува инаку ако се тегавам со денови па вака па така можно е така и да му опростам :tapp: вака дури сум во афект најдобро е.
 

Lanna

Taller, Stronger, Better
Член од
30 септември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
165
ќе му спремам салата од кокичиња...

Море, јас би за отровна кашичка:pos2:

Ваљда ништо поинаква реакција од бакнежот, можеби со малце повеќе гнев во себе. Во секој случај ставање крај без реперкусии. Не би знаела однапред и со сигурност да потврдам за степенот на агресија што би го применила притоа. За секој случај, нека си земе друштво за да се одбрани:pos2:
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
120
Чипс, чоколада, залеано со кока кола и кутија клинекс или палома уатевер!
Абе ајде...
Не знам во каква состојба би ми бил умот тогаш ама знам дека нема да губам време на објаснувања, мољакања и депресии! Времето ќе го потрошам на барање совршени високи штикли и црни чорапи бре:pipi:
А него...пуф...ќе го снема!
Ќе му ја запеам ту д лефт, ту д лефт...
Ете така!
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Финтата е шо е многу мал процентот на тие шо дознале...:jaj:
 

VIP Goga

VIP Goga
Член од
19 јануари 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
Pa vidi sea seto toa zavisi od mn faktori ama sigurno bi go ostavila, zosto nesto sto najmnogu mrzam e varanje i koga veke si resil da bides so nekogo bar neka bide ko so treba. :toe:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Едноставно.... личноста ја бришам од мојот животот, без разлика колку тешко, грдо и лошо ке ми биде да го направам тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom