„Сексот и градот“-зошто се повеќе жени избираат да бидат соло?

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Утрово, околу 5 часот на НОВА затекнав и слатко си изгледав една епизода од култната серија „Сексот и градот“. Сум гледала многу епизоди од оваа серија, но никогаш не сум се задлабочила во прашањето кое денес ми се наметна. Секоја од девојките во споменатата серија е сама, но секоја од сосема различна причина:
1. Кери, затоа што има нескротлив и независен дух
2. Миранда бидејќи е кариеристка
3. Шарлота затоа што го чека принцот на бел коњ
4. Саманта, затоа што премногу сака секс за да си дозволи задоволството да и стане обврска (брачна)
Што мислите, која од наведениве причини е најчеста за една Македонка да избере да биде соло, што патем кажано се почесто се случува?
 
U

UnholY

Гостин
Викам ја феминистичкиве нимфомански серии го перат мозокот.
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Викам ја феминистичкиве нимфомански серии го перат мозокот.
Сакаш да кажеш дека испран мозок од нимфомански феминистички серии е најчеста причина поради која Македонките се почесто солираат?:uvo:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Па..
Кај нас неможе да се каже дека чекаат Принц на бел коњ.. Ама сигурно нешто како - Коњ во бело BMW.. :wink: Мислам повеќето..
А инаку се наоѓаат и кај нас и кариеристки и нескротливи девојки - само поретко, а за нимфоманки има доста.. Ама не им е баш тоа причина да останат сами.. Можда појше им е што коњот у Фичо дошол.. :pipi:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Сфатија дека вибраторот не се враќа пијан касно. Не може да ги вара. Може да му зборат по цел ден а овој да ќути, и тврд е секогаш кога ќе им се посака.
 

SexualChocolate

Напалена...
Член од
22 јануари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
1
4. Саманта, затоа што премногу сака секс за да си дозволи задоволството да и стане обврска (брачна)


Тоа сум јас
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.708
Поени од реакции
19.795
4. Саманта, затоа што премногу сака секс за да си дозволи задоволството да и стане обврска (брачна)


Тоа сум јас

Желино, Теарце... имаше и други не ми текнува (тука ти е чарето)



Можеби затоа што се разочаруваат, од појавата да живат во амерички стајл, каде што секој се онади со кого стигне и без да налага сметка за тоа, и едно ставно некои работи кои значеле и според кои сме воспитани веќе не важат или не држат вода, тука е разочарувањето и потребата од соло плеер, али коа и ќе видиш нема многу кај нас такви, пред се сите се трудат да се со некого, и да го задржат што подолго истиот, може и би било подобро да сме соло, никој нема да те ограничува, да се замараш кај бил, што праел, едноставно ќе си тераме сите соло и се ќе ни биде рамно, розево и прекрасно нели?
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Во Скопје се повеќе жени избираат да бидат соло затоа што изборот на мажи е ублажено кажано - ОЧАЕН. Не сакам да навредам некого, ама сериозно - нешто им мрчев на другарките кои се долго без дечко дека треба да најдат некој, и тие ми ги отворија очите. Стварно фалат здраворазумни, симпатични мажи во градов:)
 
M

marsovka

Гостин
Во Скопје се повеќе жени избираат да бидат соло затоа што изборот на мажи е ублажено кажано - ОЧАЕН. Не сакам да навредам некого, ама сериозно - нешто им мрчев на другарките кои се долго без дечко дека треба да најдат некој, и тие ми ги отворија очите. Стварно фалат здраворазумни, симпатични мажи во градов:)
а бе фалат и тоа како
Или се загорени вмровци или очајно бараат секс и дупка у која можат да свршат.
А ние не сме цвеќиња за мирисање сакаме ем памет ем убавина ем 23ка меѓу нозе ем секс ко у порничине е па нема се...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Моја претпоставка дека тие што го избрале тоа се разочарале од љубовта. И ги разбирам. Иако не е решение да бегаш од врски, ама добро сите го применувале тоа некогаш во својот живот.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
А ние не сме цвеќиња за мирисање сакаме ем памет ем убавина ем 23ка меѓу нозе ем секс ко у порничине е па нема се...

Еве, јас и со 3/4 од критериумите би се задоволила... Не мора 23 да биде:)
 

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
Во Скопје се повеќе жени избираат да бидат соло затоа што изборот на мажи е ублажено кажано - ОЧАЕН. Не сакам да навредам некого, ама сериозно - нешто им мрчев на другарките кои се долго без дечко дека треба да најдат некој, и тие ми ги отворија очите. Стварно фалат здраворазумни, симпатични мажи во градов:)
Фалат и тоа како.... Симпатичен може ке се најде ама другово,потешко у задно време...
За оние што сум мислела дека нема теоретски шанси да ме разочараат на било каков начин испадна дека се губриња невидени... :toe: И сега вака разочарана од еден,двајца...и толку...
Што би рекле старите дуваш и на ладно,за да не се изгориш...:smir:
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
Ем пола и више се со вишок килограми
Ако вишкот на килограми е пропорционален со вишокот на мозочни клетки ја сум за. Од вишак и онака глава не боли. :icon_lol:

Туку, на темата мислам дека повеќе постои тренд на зголемување на возрасната граница на стапување во брак отколку останување без партнер. Али еве, и да има такво нешто мислам дека не може да се сведе само на муабетот дека некоја е нимфоманка или чекачка на коњи и принцови или нешто друго.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom