Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
каков бе сдс елитизам???? јас сдс ЕЛИТИСТ???? башка глупа бетонска цигла????........ебате менса ......................................." докторот " :)...кого се не пропуштаат на тоа медицинскиот...
Нема потреба да се пцуеме. Не сум доктор, од кај го ископа тоа? Електроинжинер, компјутерска техника.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ау вие па едни националисти и патриоти што да ви кажам,ви фрлија солзавец пред Грчка амбасада ко мишеви се распрскавте на сите страни,се тресевте,гукавте,ај ти се молам,мислам ти се молам:pos2::pos2::pos2::pos2:не ме смеј.
Хехехехе...поарно и такви него квазиинтелектуалци и помодари, од квазиелитистичкото СДСМ.
Башка...без национално чувство.
Ако ова го напишеше во еднина ќе немав никакви сомневања во напишаното ,но бидејќи ти е напишано во множина не можам да ти поверувам,од едноставна причина што голем е маневарскиот простор, плус ако се додаде масата која слепо верува на она изреченото од водачот тогаш сите овакви мислења се само очајни крици на поединци...Не е далеку Букурешт нели ? :wink:
Па...твојот цитат, иако не беше упатен кон мене, го сфатив некако...хммм...како да се согласуваш на преземање нешто? Или грешка сум?
Инаку...знам дека е очаен крик...знам...ама сепак верувам во вистинските Македонци...а знам дека сеуште ги има.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
42
Ау вие па едни националисти и патриоти што да ви кажам,ви фрлија солзавец пред Грчка амбасада ко мишеви се распрскавте на сите страни,се тресевте,гукавте,ај ти се молам,мислам ти се молам:pos2::pos2::pos2::pos2:не ме смеј.


Те жалам јас тебе без виза:vozbud:
Analiziraj se te molam.
Zatalka, se izgubi vo zonata. :kesa:
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Добро изгледа форумиве служат за некои да си привлечат внимание бидејки во околината каде делуваат живеат го немаат.Бре изнервирала 20 луге на форумов еден голем аплауз ве молам:tapp:
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
148
Добро изгледа форумиве служат за некои да си привлечат внимание бидејки во околината каде делуваат живеат го немаат.Бре изнервирала 20 луге на форумов еден голем аплауз ве молам:tapp:
И јас мислам исто .... АПЛАУЗ .... ве молам :pos::pos::pos:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Нема потреба да се пцуеме. Не сум доктор, од кај го ископа тоа? Електроинжинер, компјутерска техника.
пардон Herr млад колега.......тогаш уште полошо......компјутерџија во ГЕТО???...јеби га...
и не пцујам бе.....таков писс сум веќе бар три твои живота....??? нема сеа да се мењам :vozbud:
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Овде нема основа за еден обичен разговор камо ли за една комлексна тема за политика.Има форуми за забава и таму секој што сака нека се празни ако ништо друго бар да не срами партијата од која доага или верува
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
пардон Herr млад колега.......тогаш уште полошо......компјутерџија во ГЕТО???...јеби га...
и не пцујам бе.....таков писс сум веќе бар три твои живота....??? нема сеа да се мењам :vozbud:
Ако тоа твое ГЕТО се однесува на Македонија тогаш ти според мене не заслужуваш ништо од оваа држава.
 

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
Да лична трагедија што сакам Париз,Рим,Прага,Амстердам,да ги видам.Шетаниот човек е и културен човек.Абе од што незнаеш више што да кажеш,почна да тресеш глупости,НЕМОЈ НЕ МЕ РАДУЈ:vozbud::vozbud::vozbud:Седи си горд Македонецу,шеткај си по селцата,играј си со кравичките и овчичките,ксни си лукче и кромидче.
И тоа е демагогија измислена од вашата машинерија. Па кажи ми кој ќе може да шета ако имаме визи, најголем број пак ќе бидете вие кои го цицавте овој народ со децении. Единствено членство во ЕУ ќе овозможи на нашава сиромаштија да најде работа за поголеми пари надвор. Па зошто имаме се повеќе Бугари во држава, што мислиш...
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
И тоа е демагогија измислена од вашата машинерија. Па кажи ми кој ќе може да шета ако имаме визи, најголем број пак ќе бидете вие кои го цицавте овој народ со децении. Единствено членство во ЕУ ќе овозможи на нашава сиромаштија да најде работа за поголеми пари надвор. Па зошто имаме се повеќе Бугари во држава, што мислиш...
Ја идам да спијам!Барај објаснење од друг,напорни сте.:helou:
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Единствено членство во ЕУ ќе овозможи на нашава сиромаштија да најде работа за поголеми пари надвор. Па зошто имаме се повеќе Бугари во држава, што мислиш...
Каде ќе одат бе? Сегде низ ЕУ враќаат емигранти на клоци. Само нас тука не лажат овие сдс. Не бираат начин да се вратат на власт.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Значи конечно успеа да доживееш оргазам!!! Ме радува фактот дека и јас сум дел од овој успех...:vozbud::vozbud::vozbud:
ПОвторно го цитирам нашиот иден претседател.
Најлесно е да дупиш збунета особа:vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom