Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
P

Princ

Гостин
Ова беше шега? Сепак 1ви април е блиску, треба да се вежбаме за кажување шеги.:smir:
Нема одма да кажам дека халуцинираш, зашто на крајот на краиштата не можам да знам што се случувало во други единици, може и имало вакво нешто (иако не верувам). Ама дека во Тетово, Гостивар и околните села се гласа подемократски од Источна Македонија, е тоа е најголемата глупост што ја слушнав денес.
Во Кондово се гласаше МНОГУ подемократски од во Прилеп. Факт кој не постои човек кој може да го демантира (со докази и без мавање со глава у ѕид, нормално).
Едит: eве и потврда за во Тетово... само вие правите проблеми бе :icon_lol:
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Љубе го помина Фрчко ... сега е втор
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Се е океј, само спонецот да не мрдне. Битно е државата да е во македонски раце.:)
Нема шанси Селмани ... ова ќе биде срам за СДСМ и Фрчко, нема да влезат во втор круг
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
486
Поени од реакции
6
Не знам, јас слушнав за мали проблеми во Липково, Куманово, Чаир, Сарај, Струга и Прилеп. Никаде не ја гледам Источна Македонија.

Како и да е, извлековме жива глава овој пат и нема зошто да се расправаме. Инаку, и Македонците и Албанците знаат што е демократија, сите знаеме дека секогаш се партиите тие што го прават проблемот, а не обичните граѓани.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.759
Поени од реакции
9.925
Се е океј, само спонецот да не мрдне. Битно е државата да е во македонски раце.:)
Брат ако оди Љубе понатаму СДС ќе гласаат за него, против ВМРО. Доколку оди Фрчко понатаму, тие што гласаа за Љубе, природно, би гласале за Иванов. Така да Иванов vs Фрч е најдобра опција.
 

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
Дај кажете ги последните информации од гласовите?
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
[zEUs];2359662 напиша:
Мора да иде Љубе у втор круг, доста заслужено ќе биде :)
ako ide frcko tesko na ivanov vo vtoriot krug
 
V

Viktoranius

Гостин
Брат ако оди Љубе понатаму СДС ќе гласаат за него, против ВМРО. Доколку оди Фрчко понатаму, тие што гласаа за Љубе, природно, би гласале за Иванов. Така да Иванов vs Фрч е најдобра опција.
Знам, затоа и се плашев Селмани да не оди во втор круг. Зошто ако останаа Иванов и Селмани црно ни се пишеше, оти комунистите се племе.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
E bas vo Tetovo se glasase najdemokratski!!! Nitu eden mal incident nemase.
Па невремето што не зафати викендов има многу голем удел во сето тоа. "Планинарите" не можеа да се симнат за да прават проблеми :pos:
Шала на страна ме радува што денес немаше никакви поголеми испади на ниедно место, но не значи дека ако еднаш немало проблеми во Западна треба да се даде медал на сите жители таму. Треба сите избори да бидат мирни како денес.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Брат ако оди Љубе понатаму СДС ќе гласаат за него, против ВМРО. Доколку оди Фрчко понатаму, тие што гласаа за Љубе, природно, би гласале за Иванов. Така да Иванов vs Фрч е најдобра опција.
Најдобра опција е Иванов вс Љубе , оние од Фрч нормално ќе гласаат против Вмро ( т.е. Љубе ) така да ... ќе биде поинтересно во втор круг да иде Љубе одколку Фрчко
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom