Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
i posakuvam na makedonija mirni,fer i demokratski izbori.
na narodot mu posanuvam proniklivost i sekoj da si glasa spored sopstvenoto ubeduvanje.
na partijata i posakuvam beriketni izbori.

ova pred 00 zasto mislam deka na 2 dena ke e zatvoren forumov.
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
Bas sakav da te prasam na PP dali ti go ispratija najnoviot Fokus.
Namesto da me prashash mene i da mi go prakjash tekstot , ti kako "demokrat" i chovek zagrizen za Makedonija si trebal da go zakachish tekstot za inicijativata od Fokus na tvojot forumot koj mele trici i kuchini a vazi za crvenokmerskoto osilo ili nesmeesh da ja razbivash ILUZIJATA za GOLEMINATA I DEMOKRATICHNOSTA NA FRCHKOVSKI- ke seknat parite.....????
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Да бе комуњар,така си е :wink:
а ти на тој и на сите останати комуњари можеш слободно да им го попушиш...
Штета што вашите не ве и3вестуваат 3а глупостите што ги правите, туку само 3а добрите дела од СДСМ и ве лажат дека е дивоградба, дека е испрено пари итн итн...

i posakuvam na makedonija mirni,fer i demokratski izbori.
na narodot mu posanuvam proniklivost i sekoj da si glasa spored sopstvenoto ubeduvanje.
na partijata i posakuvam beriketni izbori.

ova pred 00 zasto mislam deka na 2 dena ke e zatvoren forumov.
Не верувам дека ќе биде 3атворен форумот :) Ќе може да дискутираме и утре и 3а време на гласањето.
Единствено што ме плаши е да не имаме проблеми во Струмица и во некои градови од 3ападна Македонија, а на другите места би требало да биде се во најдобар ред.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Pak go nema kukavicata. Demek kasnel.
Јебига сеа, така го темпирале митингот во Струмица...
А1 инаку чисто информативно ја имаа најавено емисијава и им имаа соопштено на кандидатите уште на почетокот на кампањата, и можеа да го наместат порано терминот но сепак кога веќе не го направиле тоа еве ќе го почекаме па ќе дојде :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
Со неписмени комуњари не комуницирам,само тоа знаете,попушиш.... покажуваш неписменоќа не друго..:jaj:
 
P

Princ

Гостин
A*1*T*E*A*M и citro_love, да ве предупредам и јавно да внимавате на реченикот.
И двајцата добивте по 1 црвен картон кој ви носи 3 негативни поени. Со 10 негативни поени одите автоматски на бан за 7 дена.
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
eve stotuku sam gorge ivanov izjavi vo prilogot na A -1 vo debatata deka resenie ZA IMETO NORMALNO E DVOJNA FORMULA ZA IMETO

I TOA GO POTPRASA VODITELKATA I MU VIKA ZNACI VIE VELITE DVOJNA FORMULA ZA IMETO ,I TOJ USTE EDNAS POTVRDUVA I VIKA DA ,DA APSOLUTNO DVOJNA FORMULA I TUKA NEMA MOZNOST ZA NISTO DRUGO.

MISLAM DEKA SEGA NA SITE TREBA DA VI E JASNO OD DPMNE DEKA I VASIOT LIDER GRUEVSKI I VASIOT KANDIDAT IVANOV NA KRAJ SVATIA I PRIZNAA DEKA KE GO SMENAT IMETO I DEKA KE MORA DVOJNA FORMULA ZA IMETO,ZATOA VI PORACUVAM
GLASAJTE SI ZA BRAT LJUBE DA NE VE GRIZE SOVESTA
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
eve stotuku sam gorge ivanov izjavi vo prilogot na A -1 vo debatata deka resenie ZA IMETO NORMALNO E DVOJNA FORMULA ZA IMETO

I TOA GO POTPRASA VODITELKATA I MU VIKA ZNACI VIE VELITE DVOJNA FORMULA ZA IMETO ,I TOJ USTE EDNAS POTVRDUVA I VIKA DA ,DA APSOLUTNO DVOJNA FORMULA I TUKA NEMA MOZNOST ZA NISTO DRUGO.

MISLAM DEKA SEGA NA SITE TREBA DA VI E JASNO OD DPMNE DEKA I VASIOT LIDER GRUEVSKI I VASIOT KANDIDAT IVANOV NA KRAJ SVATIA I PRIZNAA DEKA KE GO SMENAT IMETO I DEKA KE MORA DVOJNA FORMULA ZA IMETO,ZATOA VI PORACUVAM
GLASAJTE SI ZA BRAT LJUBE DA NE VE GRIZE SOVESTA

Двојна формула не значи ПРОМЕНА НА ИМЕТО.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
eve stotuku sam gorge ivanov izjavi vo prilogot na A -1 vo debatata deka resenie ZA IMETO NORMALNO E DVOJNA FORMULA ZA IMETO

I TOA GO POTPRASA VODITELKATA I MU VIKA ZNACI VIE VELITE DVOJNA FORMULA ZA IMETO ,I TOJ USTE EDNAS POTVRDUVA I VIKA DA ,DA APSOLUTNO DVOJNA FORMULA I TUKA NEMA MOZNOST ZA NISTO DRUGO.

MISLAM DEKA SEGA NA SITE TREBA DA VI E JASNO OD DPMNE DEKA I VASIOT LIDER GRUEVSKI I VASIOT KANDIDAT IVANOV NA KRAJ SVATIA I PRIZNAA DEKA KE GO SMENAT IMETO I DEKA KE MORA DVOJNA FORMULA ZA IMETO,ZATOA VI PORACUVAM
GLASAJTE SI ZA BRAT LJUBE DA NE VE GRIZE SOVESTA
Двојна формула со грција ..
.со сите други Македонија ...

или не разбираш или не сакаш ...
патем де потсети ме кои се тие шо ја наметнаа таа формула ...
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.772
Поени од реакции
9.956
eve stotuku sam gorge ivanov izjavi vo prilogot na A -1 vo debatata deka resenie ZA IMETO NORMALNO E DVOJNA FORMULA ZA IMETO

I TOA GO POTPRASA VODITELKATA I MU VIKA ZNACI VIE VELITE DVOJNA FORMULA ZA IMETO ,I TOJ USTE EDNAS POTVRDUVA I VIKA DA ,DA APSOLUTNO DVOJNA FORMULA I TUKA NEMA MOZNOST ZA NISTO DRUGO.

MISLAM DEKA SEGA NA SITE TREBA DA VI E JASNO OD DPMNE DEKA I VASIOT LIDER GRUEVSKI I VASIOT KANDIDAT IVANOV NA KRAJ SVATIA I PRIZNAA DEKA KE GO SMENAT IMETO I DEKA KE MORA DVOJNA FORMULA ZA IMETO,ZATOA VI PORACUVAM
GLASAJTE SI ZA BRAT LJUBE DA NE VE GRIZE SOVESTA
Aко гледаше дебатата на Телма, брат ти Љубе има далеку помек став за името од Иванов. Да не кажам ист ко Фрчко.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Љубе незнае шо зборуе ...
а фрчко избегна околу негов програм за инвестиција ... веднаш нападна изолација ова она ... а намерата му била да ги врати пријателите :pos2:
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Љубе незнае шо зборуе ...
а фрчко избегна околу негов програм за инвестиција ... веднаш нападна изолација ова она ... а намерата му била да ги врати пријателите :pos2:
Љубе ќе ги натерал јапанците да отворат фабрика за катани во Македонија. Ooo Алмајти Шива, прости му, незнае што збори!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom