Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Ондак си опколен со многу глупи личности,ти донесам ја професор да видиш што е интелегенција.
Кој е тој интелигентен професор? Фрчковски? Фрчко е тежок психопат и да беше Фројд жив ке беше срекен што ке имаше таков пациент.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Kolku pati se pofali Gore deka predaval vo Atina ?
Sega ? Predavnik e ili ne ? Frckovski za istata rabota bese obelezan od dpmne kako grkoman...drndrn man, itn.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Абе човек нас европа ни прај лицемерие ко на мало дете и ти најде да солиш тука памет за европа.....
патем европа е демократија па така и нивно лично право е дали сакат да се поздрават со предавници....
и никаде во светот тоа не се смета за некултура ама изгледа така ти размислуваш:toe:
Абе не се пали ко млад мајмун одма..не солам памет за којзнае што,ти кажувам за едно обично поздравување..
И ја може не се слагам со Груевски за многу работи па ако ми пријде и сака да се поздрави нема да изреагирам ко најголемо Сељачиште и да бегам бе :pos2:
Ако не го виде видеото види го..
Ако си го видел еднаш види го пак и кажи ми што лошо има да се поздрават со Тихомир Илиевски.
A пак ми го кажеш истото за предавници,ок е, не се ни мачи да ми објасниш ..
 
S

smart ass

Гостин
Абе не се пали ко млад мајмун одма..не солам памет за којзнае што,ти кажувам за едно обично поздравување..
И ја може не се слагам со Груевски за многу работи па ако ми пријде и сака да се поздрави нема да изреагирам ко најголемо Сељачиште и да бегам бе :pos2:
Ако не го виде видеото види го..
Ако си го видел еднаш види го пак и кажи ми што лошо има да се поздрават со Тихомир Илиевски.
A пак ми го кажеш истото за предавници,ок е, не се ни мачи да ми објасниш ..
не ме навредувај......не доликува..
мене не ме боли ни за гвујо ни за фгрчко ни за вмро ни за сдс
ако тие дечки на видеото сметат дека тие луге се предавници (различен табор друга партиа ривалска) едноставно не сакат да се поздрават со нив зарем тоа ги прави сељачишта????
ете така како што викаш Ако си го видел еднаш види го пак и кажи ми што лошо има да се поздрават со Тихомир Илиевски. а што има лошо ако не сакат да се поздрават:toe:тоа ли ги прави сељачишта????
немој така преиспитај се пред да навредиш некој јавно :helou:
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
а што има лошо ако не сакат да се поздрават:toe:тоа ли ги прави сељачишта????
немој така преиспитај се пред да навредиш некој јавно :helou:
Да тоа ги прави..
А ти како знаеш тие дечки што мислат а??
Ти мислите да не им ги читаш????:helou:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Вечерва соочувањето на А1 ќе биде во живо или веќе снимено?
Ако е во живо топ ќе биде да се изнаслушаме гафови, без сечење по монтажи. :cuc:

Официјално, штабот на Иванов потврдил дека тој ќе учествува вечер.
 
S

smart ass

Гостин
Да тоа ги прави..
А ти како знаеш тие дечки што мислат а??
Ти мислите да не им ги читаш????:helou:
Епа нетреба да сум видовит логично за да вдам дека дечките се од вмро а оие се од сдс и какви ставови треба да имат или ти не користиш логика....
Како прво еден кандидат за председател треба да биде засрамен зш не се поздравува народот со него на улица, а не оние кои не се поздравиле:nenene::nenene:

Вечерва соочувањето на А1 ќе биде во живо или веќе снимено?
Ако е во живо топ ќе биде да се изнаслушаме гафови, без сечење по монтажи. :cuc:

Официјално, штабот на Иванов потврдил дека тој ќе учествува вечер.
Во колку часот е таа емисија??
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Оној кој моментално НАЈНЕДОВЕТЕН за претседател е токму Фрчко.

Иванов има образование од политички и историски науки и е најсоодветен за функцијата претседател, и пак ќе кажам - патриот е. Додека сегашниот претседател е електричар, и кажете ми какви способности тој поседува за функцијата претседател на држава? :toe:

Gjole Kibritlija

Ne mi e jasno kako mozhe dpBne chlenovite da glasaat eden nedoveten kandidat (Ivanov) koj tvrdi deka chovekot koj go sledi svojot narod e lider.:tapp:
Да бе да :) Народот треба да го следи претседателот што и да прави, ако тој речи менуваме име, се бришиме, се деформираме народот треба да речи добро и да тера по него, а на претседателот ич не треба да му е гајле што мисли народот. :tapp:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
376
Поени од реакции
27
Јас не знам зошто ги викаат избори кога не е понуден никаков избор...
Годинава и покрај големиот број на кандидати исти к*рац ти е кој ќе го заокружиш пошто исто ќе те снајде...
Досега ги гледав сите емисии каде беа претставувани кандидатите и се разочарав-ова е срамота,толку кандидати а ништо добро од никого не слушнав...
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
321
Поени од реакции
8
Сакам јавно да му се заблагодарам на господинот Фрчковски.

Затоа што тој прв почнал со воведувањето на антиквизацијата на Македонија кога бил министер за внатрешни и надворешни работи.

Кој го гледал Јанко вчера ќе знае за што зборувам.
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
0
pretsedatel koj nema sopsveno JAS za nisto ne go biva a kamoli da ni ja vodi drzavata...poarno gruevski da se kandidirase...
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
pretsedatel koj nema sopsveno JAS za nisto ne go biva a kamoli da ni ja vodi drzavata...poarno gruevski da se kandidirase...
Aко Иванов нема сопствено јас тогаш кој има?

А Груевски не како Бранко, да му вети на граѓаните ова она и по две години да му ја кидни за председател.
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
321
Поени од реакции
8
pretsedatel koj nema sopsveno JAS za nisto ne go biva a kamoli da ni ja vodi drzavata...poarno gruevski da se kandidirase...

За ништо не го бива овде.

Но

Го бива да им одржи предавања на сите професори во сите универзитети во Америка и во Англија:tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom