Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
Дај нека ја побие, нека ја закопа нека и направи нешто штом е така, или ај ќе ја остајме Мирка ко нерелевантна...

Ами со Киро шо прајме?
И тоа не е за спомнување и е трач штом е излезено од перото на Киро?
go plukate Kiro celo vreme a sega negovoto pero e relevantno ?
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
go plukate Kiro celo vreme a sega negovoto pero e relevantno ?
Кај сум го плукал Киро?
Кој сме тоа ние?

Ме пикна во кошот на вмро-вци?
Конечно некој да ме пикне и во тој кош, цела кампања ме пикаат во сдсмовскиот кош :pos:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.517
Поени од реакции
47.815
Фрчко има демантирано тоа со Киро или му “одбива на глупост’’, као сенилен е не знае шо збори...
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
Кај сум го плукал Киро?
Кој сме тоа ние?

Ме пикна во кошот на вмро-вци?
Конечно некој да ме пикне и во тој кош, цела кампања ме пикаат во сдсмовскиот кош :pos:
Frle jasno kaza ..nejke da komentira se u vrska so toa ..posto ke izlezat mnogu raboti na videlina koi ke zasegnat mnogu licnosti od koi megu niv i momentlano na vlast a i vo opozicija
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Дај нека ја побие, нека ја закопа нека и направи нешто штом е така, или ај ќе ја остајме Мирка ко нерелевантна...
Зар ти ја сметаш Мирка за релевантен новинар? :tapp: Немој чоече не паѓај на толку ниско ниво,поинтелитенген си од неа верувај!

Frle jasno kaza ..nejke da komentira se u vrska so toa ..posto ke izlezat mnogu raboti na videlina koi ke zasegnat mnogu licnosti od koi megu niv i momentlano na vlast a i vo opozicija
Фрчко уствари и не коментита такви болни конспирации,да беше издржан текстот на Мирка радо би критикувал или коментирал,ама "колумна" во која само Бугарите и Пробугарите тој ден на тој текст и се радуваа навистина не заслужува внимание.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
Зар ти ја сметаш Мирка за релевантен новинар? :tapp: Немој чоече не паѓај на толку ниско ниво,поинтелитенген си од неа верувај!
Mирка е закон и е попаметна од сите комуњари заедно да се соберат..со Б.Ц. на чело
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.517
Поени од реакции
47.815
Frle jasno kaza ..nejke da komentira se u vrska so toa ..posto ke izlezat mnogu raboti na videlina koi ke zasegnat mnogu licnosti od koi megu niv i momentlano na vlast a i vo opozicija
епа да е безкомпромисен борец за правда како што кажува на рекламата него нема да му е гајле кој се ќе го крка....али по се изглеа...
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Баш ме чуди како Фрчко гостуваше кај љЈанко кога во неколку колумни го споменуваше во негативна конотација.Се гледаше дека Јанко беше запрепастен од ставовите на Фрчко згрозен како и сите кои на 22 март со својот глас ке му го дадеме местото на Фрчко ама како добар домакин се воздржуваше од коментари
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
епа да е безкомпромисен борец за правда како што кажува на рекламата него нема да му е гајле кој се ќе го крка....али по се изглеа...
ti sakas da se narusi celiot politicki establisment i na javna emisija da zbori za razuznavacki raboti ? sedi uzivaj i ne se zamaraj so toa .. izlezi ili ne izleguvaj na 22 mart i toa e toa .
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
ама како добар домакин се воздржуваше од коментари
Таман работа,да беше добар домаќин немаше да шлакни глупост како она со Мирка.Ама пак затоа си го доби Јанко следуваното здрвување и брука на свој терен.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
Баш ме чуди како Фрчко гостуваше кај љЈанко кога во неколку колумни го споменуваше во негативна конотација.Се гледаше дека Јанко беше запрепастен од ставовите на Фрчко згрозен како и сите кои на 22 март со својот глас ке му го дадеме местото на Фрчко ама како добар домакин се воздржуваше од коментари
:pos2:

da be ..Janko barase pauzi celo vreme ..mnogu bese zgorzen
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Јанко згрозен?????:pos2::pos2:
Само да знаете со колку бои е тој префарбан:pos2::pos2::kesa:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.517
Поени од реакции
47.815
ti sakas da se narusi celiot politicki establisment i na javna emisija da zbori za razuznavacki raboti ? sedi uzivaj i ne se zamaraj so toa .. izlezi ili ne izleguvaj na 22 mart i toa e toa .

Не бе јас сакам и ценам доследност, онака ногу ми е ќеф кога некој е доследен на кажаното.
Тоа што не излегол кажува дека едини ебан од тоа негово појавување би бил само он.
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Него Фрле нешто спомнуваше дека бил загрижен за затворањето на некакви ноќни клубови или барови....?????
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom