Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Na site mitinzi osven na onie na DPMNE odat luge koi ja podrzuvaat partijata ili sakaat da slusnast del od programite.
Samo DPMNE nosi nekade 300 nekade 100 avtobusi. Samo Dpmne deli sendvici, limenki i mobiljki.
Mene licno samo drugarite koi se clenovi na dpmne mi se javuvaa da odam na miting, a na onie od sedeseem na pamet ne im paga da mi zvrcnat za takvo nesto.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
486
Поени од реакции
6
Na site mitinzi osven na onie na DPMNE odat luge koi ja podrzuvaat partijata ili sakaat da slusnast del od programite.
Samo DPMNE nosi nekade 300 nekade 100 avtobusi. Samo Dpmne deli sendvici, limenki i mobiljki.
Mene licno samo drugarite koi se clenovi na dpmne mi se javuvaa da odam na miting, a na onie od sedeseem na pamet ne im paga da mi zvrcnat za takvo nesto.
Како ние да не живееме во Македонија и да не знаеме што се случува. Сите партии што имаат доволно средства прават такви работи.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Da da, ja propustiv vladeackata DUI sosteavena spored Lav od 250.000 albanci na koi Kiro im dade drzavjanstva.
Kosovo i sofija ne stedat pari.
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Па Киро им даде државјанства заедно со неговиот ученик Бранко, кои и знаме сменија и име сменија и очигледно сакаат да го сменат и идентитетот. Ама тоа нема да се случи бидејќи од 22 март претседател ке биде Ѓорге Иванов.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Па Киро им даде државјанства заедно со неговиот ученик Бранко, кои и знаме сменија и име сменија и очигледно сакаат да го сменат и идентитетот. Ама тоа нема да се случи бидејќи од 22 март претседател ке биде Ѓорге Иванов.
Ѓорѓе нема да го менува името ?
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
denes kaza na miting djorge deka mora da se razgovara i da se najde KOMPROMIS ZA IMETO

se nadevam ne dobil zauski za toa sto go izdade stavot na grujo

ne e lesno od gledanje CRTANI da se prefrlis odma vo visoka politika

vcera na miting grujo megu drugoto kaza"oni gi narekuvaat nevraboteni i stecajci"

a ti premieru kako gi narekuvas VRABOTENI

treba da se doiskazes VRABOTENI koi ti rabotat za 5000 den sto ne im gi isplakas,tuku samo da ziveat vo nadez deka eden den ke gi dobijat parite,tvoite vraboteni se vraboteni preku fiktivna AGENCIJA ZA VRABOTUVANJE ,doduse sega ne se vraboteni so dogovor za delo koj sto postoese vo vremeto na branko ,ama so toj dogovor za delo primaa pari,a sega so tvojot dogovor za rabota samo rabotat ama ne primaat pari,mal broj ima vraboteno na odredeno vreme preku opstinite i toa site od DPMNE NAJZASLUZNITE CLENOVI,a rabotat kako ulicni metlaci i cuvari.

i stvarno ne mi e jasno kako moze da go podrzuvate premierot koj tolku ve omalovazi i ve vraboti na najdolnite rabotni mesta CUVAR,METLAC I KOMUNALEC VO SITE GLEDISTA, a toj i drugarcinjata koi gi glasate od azdis neznaat sto da pravat so parite,i sega pahk da si go pdrzite za ...mislev izborite
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
211
Поени од реакции
12
Ѓорѓе нема да го менува името ?
Кога спие и кога сонува не го менува името. Инаку, да ќе го промени ама тоа да не го нарушува интересите на Република Македонија а не како овие од СДСМ кои сакаат да го променат името и ќе ги нарушат интересите на Македонија. Значи додека во минатите избори кампањате одеше тие ќе сменат име ние не менуваме сега веќе стојат пред се поизвесна промена на името единствено со малата разлика дека нема да им наштетат на македонските интереси. :) и сето ова заради тоа што Фрчковски + Бошковски + Селмани и други = победа. :toe:
Значи целиот квазипатриотизам на Грујо е со единствена цел да се биде на власт па макар и ако згреши ако го смени името тоа нека биде тој бидејќи доста овие другите грешеа, нека згреши и Груевски барем нешто :).
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Какви ефтини и провидни манипулации.Од денот кога се знаеше дека ВМРО-ДПМНЕ отвара внатрепартиски конкурс за избор на претседателски кандидат Љубе Бошкоски отвори фронт против ВМРО-ДПМНЕ приближувајки се со ставовите до СДСМ почнувајки од напади за погрешна политика кон спорот за името.Нон стоп ја нарекуваа ВМРО-ДПМНЕ лажни патриоти и што уште не.И само што Груевски на еден митинг рече дека ВМРО-ДПМНЕ има еден кандидат веднаш се направи случај како смее да му врака на Бошкоски па дури и и опозициските форумџии застанаа во негова одбрана демек многу се иритирани иако своевремено шефот Црвенковски го нарече подвижна катастрофа.Невидено лицемерие а од друга страна жален обид да се извојува поенче за својот кандидат.Но тоа е кога ниту малцинство во државата не ве подржува па морате спасот да го барате во други.Инаку братот Љубе во петокот присуствувал на комитска вечер во хотелот Континентал на ВМРО-НП заедно со Љубчо Горгиевски нели инаку тој сеуште припага на ВМРО-ДПМНЕ.Се е јасно жестоките непријатели се здружени за да го победат Никола Груевски.Инаку овие од СДСБЦ се смешни.Ги анализираат сите интервјуа од А до Ш и ги извадат реченица од контекст и си прават повод за прес.И сега ВМРО-ДПМНЕ треба да ги демантира и да се занимава со нив.Очајнички обиди но 22 март доага скоро
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Како ние да не живееме во Македонија и да не знаеме што се случува. Сите партии што имаат доволно средства прават такви работи.
SDSM...siromastija??? :) demek tolku traese vlagata od tranzicijata???
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Љубе Бошкоски отвори фронт против ВМРО-ДПМНЕ
Pa neli bre site vie patriotite kje ste glasale za Brat Ljube dokolku si dojdel od HAG?Eve go choekot pa ne glasate za nego tuku za Anonimous chovek od fioka izvaden kje glasate,kutri DPMNE i samite pojma nemate za shto kje glasate.Po se izgleda Ljube ima pravo deka nekoi vo drzhavata kje glasaat za fikus a ne za pretsedatel.

Очајнички обиди но 22 март доага скоро
Tochno e,Ivanov i DPMNE se poochajni od koga i da bilo,nikogash ne padnale na olku nisko deredzhe.Od ochaj kutri Ivanov drzhi miting duri i kaj shto go svirkaat.Od toa pogolema sramota nema!

Се е јасно жестоките непријатели се здружени за да го победат Никола Груевски.
Dali i Brat Ljube e neprijatel?Ili se shto e opkruzheno okolu DPMNE i Gruevski e patriotsko pa duri i DUI se pogolemi patrioti od Brat Ljube sega.Abre vie od DPMNE pa neli bre ne si ja brukate partijata?

Какви ефтини и провидни манипулации.Од денот кога се знаеше дека ВМРО-ДПМНЕ отвара внатрепартиски конкурс за избор на претседателски кандидат Љубе Бошкоски отвори фронт против ВМРО-ДПМНЕ приближувајки се со ставовите до СДСМ почнувајки од напади за погрешна политика кон спорот за името.Нон стоп ја нарекуваа ВМРО-ДПМНЕ лажни патриоти и што уште не.И само што Груевски на еден митинг рече дека ВМРО-ДПМНЕ има еден кандидат веднаш се направи случај како смее да му врака на Бошкоски па дури и и опозициските форумџии застанаа во негова одбрана демек многу се иритирани иако своевремено шефот Црвенковски го нарече подвижна катастрофа.Невидено лицемерие а од друга страна жален обид да се извојува поенче за својот кандидат.Но тоа е кога ниту малцинство во државата не ве подржува па морате спасот да го барате во други.Инаку братот Љубе во петокот присуствувал на комитска вечер во хотелот Континентал на ВМРО-НП заедно со Љубчо Горгиевски нели инаку тој сеуште припага на ВМРО-ДПМНЕ.Се е јасно жестоките непријатели се здружени за да го победат Никола Груевски.Инаку овие од СДСБЦ се смешни.Ги анализираат сите интервјуа од А до Ш и ги извадат реченица од контекст и си прават повод за прес.И сега ВМРО-ДПМНЕ треба да ги демантира и да се занимава со нив.Очајнички обиди но 22 март доага скоро
I za na kraj site da gi izvregjash i nishto da nekazhesh,e od toa nema pogolema bruka.

Ѓорѓе нема да го менува името ?
Ne,zatoa pak kje proba pod FIROM da ja vnesi drzhavata vo EU i NATO shto e ushte pogolem sram od Severna Makedonija!
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Баш беше добра изјава на Грујо на митингот во Тетово кога Фрчко рекол дека кога ке влеземе во НАТО ке нема сиромаштија :pos2::pos2::pos2:.Инаку сите земји членки се под рецесија.Така е кога се збори без да се мисли
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Баш беше добра изјава на Грујо на митингот во Тетово кога Фрчко рекол дека кога ке влеземе во НАТО ке нема сиромаштија :pos2::pos2::pos2:.Инаку сите земји членки се под рецесија.Така е кога се збори без да се мисли
Ne misli zlo,kje te fati kletvata od Ivanov!

 
M

MKEUpatriot

Гостин
Чудна е кампања на ЛДП и Ружин нема нема ке го спомнат и Фрчоски во негативна конотација демек ако победел миленикот на Бранк ке продолжела потиката на кавги.А сега во некои општини СДСМ и Лдп се во коалиција како во Велес:toe:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
8
Поени од реакции
2
Незнам за другите општини ама во нашата Гевгелија ЛДП не ги чепкаат плакатите на ВМРО туку кинат и лепат врз плакатите на СДСМ.

Ѓорѓе Иванов се гледа дека е учен кадар и е способен да ја води државата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom