Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 декември 2007
Мислења
486
Поени од реакции
6
А што му фали на Нано :)

Инаку се согласувам со тебе но како што напишав на една друга тема, за да Селмани ја добие мојата наклонетост, покрај Дебар, Гостивар, Тетово, Боговиње.....би сакал да го видам на митинг и во Штип, Крива Паланка, Гевгелија, Кочани......
Така е. Колку и да ми е симпатичен, тој е претставник на етничка партија и ќе ги застапува интересите на албанската етничка заедница кои не се секогаш поклопуваат со интересите на Македонците. Дури и да мисли најдобро за сите, ќе биде под притисок од својата заедница. Затоа не би можел да гласам за него.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Токму тоа беше и поентата :) бидејќи од нивните ставови, и јас го заклучувам истото што во моментот го заклучи и ти.
Јас сакав да кажам дека од твојот пост ништо не заклучувам.

А уствари што ти треба да заклучиш од еден став, став си е став.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Јас сакав да кажам дека од твојот пост ништо не заклучувам.

А уствари што ти треба да заклучиш од еден став, став си е став.
Знам бе пријателче што сакаше ти да кажеш.
Ако добро ме прочита, уште во првата реплика ти напишав дека и двајцата имаат недефинирани ставови од кои неможеш ништо да заклучиш.
Е тоа ми беше муабетот.
 
I

InF3cTeD

Гостин
ја би гласал за Љубе Бошковски....незнам оти ама човекот ми се свиѓа како политичар уште од времето...
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Знам бе пријателче што сакаше ти да кажеш.
Ако добро ме прочита, уште во првата реплика ти напишав дека и двајцата имаат недефинирани ставови од кои неможеш ништо да заклучиш.
Е тоа ми беше муабетот.
меѓу редови ставот е ВЕКОВНОТО ИМЕ НЕ ГО МЕНУВАМЕ , задоволен? :helou:
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
И јас ти реков, цитирај. Каде. Покажи со прст, цитирај. Копи пејст.

Ќе, Ќе, Ќе, Да, Да, Да. Каде??
па гледај малку ТВ, читај весници, јас не ти сум должен извештаи да ти давам бе чоече... :pos2:
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
па гледај малку ТВ, читај весници, јас не ти сум должен извештаи да ти давам бе чоече... :pos2:

Епа не си ни должен да изиграваш форумски трол, ама никој не те сопира во таа работа, нели?

Ако сакаш да бидеш сфатен сериозно, поткрепи ги твоите искази со факти. Цитирај каде меѓу редови Џоле нема да го продаде името. Се додека не цитираш и не го покажеш каде го кажал тоа, лажеш. Просто е како бел ден.

Очекуваш да ти верувам на жими мајка. Така, ни мама на тато не му дава пред легнување.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
koj i da bide presedatel ke go promeni imeto
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Кантонизации федерализации СДСБЦ пак играат на картата на страв но нема да им успее.Убаво му кажаа Буџаку и Селмани на Љубомир кловнот на шефот да не ги прикажува албанците како плашило.Стравот од кантонизацијата албанците и антиквазицијата трите адути на СДСБЦ во овие избори ке ги однесат во пораз.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
486
Поени од реакции
6
koj i da bide presedatel ke go promeni imeto
Како прво, самиот претседател ја нема моќта сам да го промени, туку само владата преку гласање во собранието. Освен тоа, народот овојпат нема да преќути такво нешто. Ако некој се осмели да го направи тоа, прво нека потражи азил во Грција.
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
Така е. Колку и да ми е симпатичен, тој е претставник на етничка партија и ќе ги застапува интересите на албанската етничка заедница кои не се секогаш поклопуваат со интересите на Македонците. Дури и да мисли најдобро за сите, ќе биде под притисок од својата заедница. Затоа не би можел да гласам за него.
Во право си за Селмани. Човекот сака и се труди да добие македонски гласови и гледам има и плакати на македонски. Ама не ни дозволува срцето да се гласа за него, не може да се гласа за Селмани кој сигурно во главата ја гледа голема Албанија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom