Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Тука се согласувам,со тоа што Бранко го изведува сите од ДПМНЕ одат во пропаст.
Тебе ти е битно ДПМНЕ да оди во пропаст, макар со тоа и Македонија да оди:tapp::tapp:До кога бе, до кога!!!!!!!!!
 

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
Ако требаше да се стави натпартиска личност тоа требаше да биде Ќерим кој навистина ке го почитуваше народот,ама кумуњаривњ ги избрукаа што го предложија први. Инаку тој е човек со вистински предизпозиции
И Керим беше како Љубе само тројански коњ...
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
1.Сакаш да кажеш дека и јас си ја тепам жената... :vozbud::vozbud::vozbud:
2.Никого јас не сум помешал, очигледно твоето пратење на политичкиве случувања во земјава се со краток рок...:nesvest::nesvest::nesvest:
1.Што сакав да кажам кажав. Кој ќе се најде во напишаното ќе се најде. Тоа е тоа, што би рекол гвујо тупото.
2. Па да краток е рокот, од 86 навака. Може повеќе од 80% од членовите тука не биле ни родени или за автомобил викале, мамо ене брм брм.
Тогаш паметам во Југославија половината од фациве Дпмновски беа со петокраки колку стапот на Букефал. Држеа партиски состаноци и јасно кажуваа, кој не е член на КПМ да не се надева на повисоки работни места. Маневски на пример. Или Славевски, Иванов, Љубиша Георгиевски, Кљусев итн.
Сите тие денес се посипуваат со пепел глумејќи антикомунизам, а самиот почеток им бил токму како што опишуваш.....АЈ ти по бурек, Ај ти по баничка....АЈ TI менаџери бе, :):)
Да не беше распадот, денес ќе ти беа истите овие најголемите дупелижачи во Белград:salut:
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Денес Макрадули на прес требаше да го искоментира ставот на Никола Поповски за претседателскиот кандидат Фрчкоски во денешен Дневник.Сепак тој е многу важна фигура во историјата на СДСБЦ
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Каква врска има Макрадули,Б.Ц.,Поповски со претседателските кандидати и избори?Забегувате од дпБне од темата,потоа Цацко ви е крив.
 
M

marsovka

Гостин
Ајде да видиме...Да се кладиме...Ако победи Фрчко го напуштам форумов, ако победи Иванов ти го напушташ..Можи така???
А ако никој не победи ?
сеа ќе почнам да се молам за иванов

1.Што сакав да кажам кажав. Кој ќе се најде во напишаното ќе се најде. Тоа е тоа, што би рекол гвујо тупото.
2. Па да краток е рокот, од 86 навака. Може повеќе од 80% од членовите тука не биле ни родени или за автомобил викале, мамо ене брм брм.
Тогаш паметам во Југославија половината од фациве Дпмновски беа со петокраки колку стапот на Букефал. Држеа партиски состаноци и јасно кажуваа, кој не е член на КПМ да не се надева на повисоки работни места. Маневски на пример. Или Славевски, Иванов, Љубиша Георгиевски, Кљусев итн.
Сите тие денес се посипуваат со пепел глумејќи антикомунизам, а самиот почеток им бил токму како што опишуваш.....АЈ ти по бурек, Ај ти по баничка....АЈ TI менаџери бе, :):)
Да не беше распадот, денес ќе ти беа истите овие најголемите дупелижачи во Белград:salut:
Што е најтрагично ја користат истата реторика и методи на водење на политика која се употребуваше во Југославија
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Ајде да видиме...Да се кладиме...Ако победи Фрчко го напуштам форумов, ако победи Иванов ти го напушташ..Можи така???
Каква врска има Макрадули,Б.Ц.,Поповски со претседателските кандидати и избори?Забегувате од дпБне од темата,потоа Цацко ви е крив.
Месиа не му одговори на Кико за предлогов шо го има или не ти држи газот?:vozbud:и шо викаш Бошковски ќе земел 80% од гласовите на Дпмне грешка си:helou: нема шанси
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Иванов: Јас сум човек ист како вас

Mnogu jako!


8.Ivan од Strumica на 05.03.2009 во 15:35 напиша: Јас пак мислев дека си СУПЕРМЕН, или БЕТМЕН, а ти си бил човек како нас.

Ме разочара..........
Месиа не му одговори на Кико за предлогов шо го има или не ти држи газот?:vozbud:и шо викаш Бошковски ќе земел 80% од гласовите на Дпмне грешка си:helou: нема шанси

Бошкоски: Јас сум кандидат на ВМРО и народот


Античкото време и историјата да ги оставиме на професорите и научниците. Македонија има потешки проблеми од историските.
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Каква врска имал Б.Ц со претседателските кандидати.Па тој ти е божество на вас новиот лидер.Можеш колку сакаш да негираш но како член на СДСБЦ многу добро знаеш кој го постави Бучко за претседател кој го тргна кој го постави Заев.Мала е Македонија имаме роднини пријатели во СДСБЦ ЗНАЕМЕ СЕ.Отука и Фрч е избор на Бане тој знае и ти знаеш дека ке изгуби.Мнозинството македонци него сака плус албанскиот фактор плус малцинствата.Те сфакам дека треба да браниш сдсмовски став но се работи за проста логика.Фрч неговото губење треба да го врати спасителот на сцена
 
Д

Демијан

Гостин
Тука се согласувам,со тоа што Бранко го изведува сите од ДПМНЕ одат во пропаст.
Хаха смешен си...Заради една посрана комуњарска патрија да сакаш да падне и ДПМНЕ и Македонија...И да ти кажам се гледа дека си иста сорта како твоите идоли....


Е луѓе мои....Од баш вакви како овој Македонија страда само за свои интереси да гледаш....
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
17
Поени од реакции
3
Да ќе дознаеме и "го знаеме" Ристо Папучаро кој продаваше влечки и патики со логото на СДСМ во пазарот во Прилеп.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom