Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Shtom imal uloga znachi go napishal i kraj.Frchko predavnik a Ivanov Patriot i vojvoda. :smir:
Ама со тебе значи стварно не може да се дискутира на ниво. Никој овде не го оспори Фрчко како актер во пишување на Уставот аман.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
НО БИЛ КОНСУЛТИРАН
Zar od tolku pravnici shto rabotele na ustavot mu teknalo na nekogo za Ivanov i op go prashale ama ne go vkluchile posho mestoto bilo popolneto. Abe se otepale od konsultiranje so nego :tv:

Brat,go nema delot so priemot vo nastavnichkiot sovet i protivenjeto na profesor Shkarikj a? Aj nemaj gajle komunjarive nishto neznaat :wink:
 
G

grande-juve

Гостин
Ok aj da ne vi otezhnuvam.Ivanov go napravi celiot ustav,a komunjarite mu stavaa sopki na Ivanov ama zatoa sega pak se kandidira za pretsedatel da ja preporodi Makedonija zaedno so "pastirot" Gruevski.

Dali ovoj odgovor vi gi zadovoluva kriteriumite?

:tapp:
абе, самоубиец во заседа, кој рекол дека иванов го направил цел устав, на сите им ги извртуваш зборовите. ја свативме поентата, стативата фрчко учествувал во пишување на уставот, браво за него, сега можеш слободно да :drk: на неговите инспиративни колумни.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Фрчко за СДСМ и за Црвенковски:

Во колумна од 2006 година насловена како „Бистроќа“, Фрчкоски остро го критикува претседателот Бранко Црвенковски, но и СДСМ за политиката кон спорот со името и вели: „Ја забележавте ли, драги мои, ‘бистроќата’ во изјавата на нашиот претседател Б. Црвенковски, кога дојден од Атина заклучи во микрофон дека „...Грците нè уценувале за името...“??!!
Па дали „је то могуче“, па „није ваљда“? По петнаесет години водење некаква политика во тажна Македонија, претседник се „је одважио“ и конечно разбрал! Па и ако е од „електрик мен“ ова е сепак премногу! „И што во оваа пригода, драги мои, да му порачаме на нашиот „вољен“ претседник: „Седи ди си, јер и за диси ниси“.
Потоа во колумна од 2003 година насловена „Shake it - don‘t break it“ сегашниот кандидат на СДСМ остро ја критикува СДСМ дека „буквално ништо не научила во практикувањето на власта, освен својата со ништо незаснована ароганција и груб притисок“ (23 октомври 2003).

Истата година за владеењето на СДСМ напиша: „Нашиве се ‘цареви’, не само што се траљави во враќањето на внатрешната безбедност, туку поим немаат како се бори за идентитетот и за сопствената држава надвор.


 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
Ok aj da ne vi otezhnuvam.Ivanov go napravi celiot ustav,a komunjarite mu stavaa sopki na Ivanov ama zatoa sega pak se kandidira za pretsedatel da ja preporodi Makedonija zaedno so "pastirot" Gruevski.

Dali ovoj odgovor vi gi zadovoluva kriteriumite?

:tapp:
DZABE VEZES PRIJATELE(TAKA SE VIKA TOA)NIV VEKE IM KAZAL GRUJO KOJ E NAJPOSLUSEN pardon greska koj e najbolji i sega po narodnata pogovorka toj sto e..e prv e najbolji drugite vo redenkata ne se pamtat
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
E dobro koja e taa mala uloga? Se prochita li shto shlakna sega? Nemoj da mi kazhesh deka sufliral za praenjeto na ustavot za nekoj del demek drugive neznaele pa im teknalo na nego,bozhem Frchkovski i Gjuner Ismail se dupeni vmozok pa kje se potkrepat na Ivanov
 
G

grande-juve

Гостин
Ok aj da ne vi otezhnuvam.Ivanov go napravi celiot ustav,a komunjarite mu stavaa sopki na Ivanov ama zatoa sega pak se kandidira za pretsedatel da ja preporodi Makedonija zaedno so "pastirot" Gruevski.

Dali ovoj odgovor vi gi zadovoluva kriteriumite?

:tapp:
SuicideMessiah
кој рекол дека иванов го направил цел устав

па ти бе батка
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
DZABE VEZES PRIJATELE(TAKA SE VIKA TOA)NIV VEKE IM KAZAL GRUJO KOJ E NAJPOSLUSEN pardon greska koj e najbolji i sega po narodnata pogovorka toj sto e..e prv e najbolji drugite vo redenkata ne se pamtat
Pa normalno, da im odgovarashe na dpBne pretsedatel na site kje idea so Kerim,nemashe da go odberat choekot shto go ispituva nadueniot rejting na Grujo vo anketi.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
E dobro koja e taa mala uloga? Se prochita li shto shlakna sega? Nemoj da mi kazhesh deka sufliral za praenjeto na ustavot za nekoj del demek drugive neznaele pa im teknalo na nego,bozhem Frchkovski i Gjuner Ismail se dupeni vmozok pa kje se potkrepat na Ivanov
Ако не е дупен во мозок, зашто имаат заедничка книга напишано со наслов “Современи политички теории“?
Зашто тука се потпрал на Иванов? Политолозите за твоја информација се многу почитувани луѓе во светот. Чест е да си политолог надвор од државава.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Brat,go nema delot so priemot vo nastavnichkiot sovet i protivenjeto na profesor Shkarikj a? Aj nemaj gajle komunjarive nishto neznaat :wink:
Светомир Шкариќ, професор по уставно право, бара Научниот совет на Правниот факултет да расправа за колумната на професорот Љубомир Фрчкоски објавена во вторникот во Дневник, а во која Фрчкоски тврди дека тој е заслужен што Ѓорге Иванов, претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, станал професор. Напротив, Шкариќ тврди дека тој бил еден од предлагачите за избор на Иванов за асистент на Факултетот.

Според записникот од седницата одржана на 29 ноември 1995 г., на која Иванов станал асистент,Шкариќ воопшто и не бил присутен.

Башка тужба си попи Фрле.
:kesa:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom